Anioł Dobrej Nowiny /14.03.2019/

14 marca 2019

14 marca 2019 r. w par. pw. św. Jadwig Królowej w Rzeszowie odbyło się wielkopostne spotkanie nt. „O Aniołach jako pomocnikach na drodze życia”. Katechezę wygłosił o. Bogdan Kocańda, franciszkanin, rekolekcjonista, były egzorcysta, a obecnie proboszcz i dyrektor franciszkańskiego domu formacyjno-edukacyjnego w Rychwałdzie.

„Aniołowie są posłani, aby nas wspierać w drodze do królestwa Bożego” – przekonywał o. Kocańda dodając: „Są posłani, aby nas wspierać, a my często nie zwracamy na nich uwagi. Jesteśmy zablokowani na ich natchnienia, podpowiedzi, na ich działanie w naszym życiu”.

Podczas katechezy o Aniołach o. Kocańda podkreślał znacznie Bożych posłańców w życiu biblijnych bohaterów, których na kartach Pisma Świętego można sporo odnaleźć.

Franciszkanin zachęcał wiernych: „Niech każdy z nas zostanie posłańcem Bożym! Ty też możesz być Aniołem! Możesz być Aniołem Dobrej Nowiny, że Jezus żyje, przyjdzie z pomocą, uzdrawia, jest Tym, który walczy… Bądź posłańcem Bożym gdziekolwiek się znajdziesz, w jakimkolwiek wydarzeniu! Podejmij misję bycia Aniołem, zwiastuna Dobrej Nowiny, którą przyniósł Jezus Chrystus poprzez dar zmartwychwstania! ”.

Spotkanie zostało zorganizowane przez par. pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz wspólnotę charyzmatyczno-ewangelizacyjną.

Tekst i fot. ks. Krzysztof Cieśla