Kościół Akademicki w Rzeszowie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, al. T. Rejtana 21

Bóg wzrusza się człowiekiem /07.03.2019 r./

7 marca 2019

7 marca 2019 r. w par. pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Serce w Serce z Jezusem”. Spotkanie poprowadził ks. Michał Olszewski, sercanin, dyrektor Grupy Medialnej Profeto.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, a następnie odbyła się konferencja oraz nabożeństwa o uzdrowienie i uwolnienie połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.

Podczas konferencji ks. Michał Olszewski nawiązał do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. „Dzisiaj wielu egzegetów podkreśla, że ta przypowieść nie jest przypowieścią, ale opowieścią. Twierdzą oni, że Jezusowi opowiedziano tę dramatyczną historię, która realnie się wydarzyła” – mówił ks. Olszewski dodając: „Kapłan i lewita na widok umierającego człowieka przeszli na drugą stronę. Dramatem w tym wszystkim jest jeszcze to, że schodzili oni z Jeruzalem do Jerycha. Co to mogło oznaczać? Jerozolima jest położona na górze więc jeśli oni schodzili do Jerycha to znaczy, że schodzili do domu. Wracali po wielu godzinach modlitwy, po wielu godzinach trwania w świątyni. Po tym czasie spędzonym przed Panem Bogiem na widok umierającego człowieka przechodzą na drugą stronę ulicy”. Sercanin przywołując to wydarzenie podkreślał, że ta historia powtarza się z pokolenia na pokolenie. „Dzisiaj mamy mnóstwo takich sytuacji gdzie ludzie są w konkretniej potrzebie, a my potrafimy po wielu godzinach modlitwy, po nowennach pompejańskich, różańcach, litaniach, Mszach św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, uwielbieniach, potrafimy tych ludzi omijać wzrokiem. Jeśli nasze praktyki religijne, nasza modlitwa nie przełożą się na miłość do drugiego człowieka, to jest to zakłamanie. Jedynym «papierkiem lakmusowym» naszej pobożności jest tak naprawdę drugi człowiek”.

W dalszej części konferencji ks. Olszewski podkreślał, że w osobie Samarytanina należy upatrywać Boga, który wzrusza się każdym człowiekiem, który nie przechodzi obojętnie.  

Po konferencji odbyło się uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Modlitwa zakończyła się błogosławieństwem na sposób lurdzki.

Marcowe spotkanie w całości było transmitowane na żywo przez Radio Profeto. Organizatorami wydarzenia były: par. pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz Rycerze Kolumba.

 

Tekst i fot. ks. Krzysztof Cieśla

Msze święte

w niedzielę o:

  • 7:00
  • 9:00
  • 10:30
  • 12:00
  • 20:00

w dni powszednie:

  • 7:00
  • 18:00

Liturgia dnia