Droga do Betlejem

6 stycznia 2019

6 stycznia 2019 r. w par. pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyły się wyjątkowe jasełka z wyjątkowymi aktorami. Tajemnica Bożego Narodzenia została przedstawiona przez wychowanków z Domu dla Dzieci „Mieszko”, „Dobrawa” i „Bolesław” z Rzeszowa.

Dzieci pod opieką wychowawców zaprezentowały tradycyjne jasełka połączone z kolędami i pastorałkami. Mali aktorzy zachęcali wiernych: „Oddajcie wszyscy Małemu w ręce, wasze kochane serca dziecięce. Wasze modlitwy i dobre czyny, złóżcie przy nóżkach Bożej Dzieciny…”. Jasełka nawiązywały w swej treści do najważniejszych biblijnych wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem. Pojawiła się scena Zwiastowania, narodzin Jezusa, odwiedzin pasterzy oraz pokłonu Trzech Króli.

W przedstawieniu wzięło udział 18 małych aktorów. Najmłodszy z nich miał 4 latka, a najstarszy 20 lat.

Dzieci wystąpiły na zaproszenie ks. Janusza Kosiora, proboszcza kościoła akademickiego pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz dzięki życzliwości Urszuli Polanowskiej, dyrektor Domu dla Dzieci „Mieszko”, „Dobrawa” i „Bolesław”.

Ks. Krzysztof Cieśla

Fot. Weronika Górak