Modlitwa za zmarłych kapłanów /15.11.2018/

15 listopada 2018

15 listopada 2018 r. w par. pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie bp Edward Białogłowski wraz z kilkunastoma księżmi odprawił Mszę św. w intencji zmarłych kapłanów. Modlitwą zostali ogarnięci kapłani z diecezji rzeszowskiej, a szczególnie ci, którzy związani byli z dekanatem Rzeszów – Katedra. Wśród zmarłych kapłanów wymieniono m.in. abpa Ignacego Tokarczuka, bpa Bolesława Taborskiego, bpa Tadeusza Błaszkiewicza, bpa Stefana Moskwę, bpa Stanisława Jakiela, ks. Romana Marka, ks. Bronisława Piroga, ks. Józefa Grzyba, ks. Mariana Króla, ks. Bronisława Janika, ks. Kazimierza Szepieńca, ks. Jana Delektę, ks. Dariusza Drozda, ks. Czesława Kubraka, ks. Stanisława Płazę, ks. Ryszarda Dołka, ks. Mieczysława Zająca, ks. Andrzeja Pasterczyka, ks. Juliana Chmiela, ks. Wincentego Stępaka, ks. Andrzeja Szpaka, ks. Adama Banka, ks. Stefana Demisiewicza, ks. Franciszka Bogunia, ks. Adolfa Grotkowskiego, ks. Stefana Pelca, ks. Józefa Muchę, ks. Czesława Przystasia, ks. Józefa Pałęgę.

W homilii bp Edward Białogłowski zwrócił uwagę słuchaczom na godność posługi kapłańskiej oraz zachęcał wiernych, by w swoimi modlitwami otaczali kapłanów posługujących w parafiach, jak również i tych, którzy odeszli do Pana po wieczną nagrodę.

Ks. Krzysztof Cieśla

Fot. ks. Michał Domasik