Modlitwa ze św. o. Charbelem /20.04.2018/

21 kwietnia 2018

20 kwietnia 2018 r. w par. pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbył się wieczór modlitewny za wstawiennictwem Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici oraz św. o. Charbela. Wieczór rozpoczął się Mszą św., której przewodniczył ks. Jarosław Cielecki, opiekun „Domów  Modlitwy św. o. Charbela”. W homilii ks. Cielecki mówił: „Jezus pyta się dzisiaj każdego z nas: «czy ty Mnie czasem nie prześladujesz?». Dzisiaj jakże często człowiek przyjmuje Jezusa, a później z łatwością uprzedza innych do drugich, wymierza fałsz nad drugim człowiekiem, zmienia swe oblicze (...). Tyle nieraz w nas jest nienawiści, tyle zazdrości i zawiści (...)”. Kaznodzieja podkreślał: „Jezus mówi, do mnie i do ciebie: «jesteś mój na zawsze». Jezus ufa nam (…).  Niech w naszych sercach nie będzie złości, nienawiści. Wyrzućmy to wszystko, co by mogło być prześladowaniem Jezusa (…). Musimy każdego dnia zmieniać swoje serce, patrzeć oczami Jezusa, aby z dawnego Szawła stawać się nowym Pawłem”. Ks. Cielecki kończąc homilię podkreślał wartość modlitwy różańcowej w codziennej walce o świętość i przemianę serc.

Po Mszy św. odbyła się modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem. Po błogosławieństwie wierni mogli przyjąć namaszczenie olejem św. o Charbela.

Św. o. Charbel był libańskim pustelnikiem i cudotwórcą, żyjącym w XIX w. Po śmierci mnicha (24 grudnia 1898 r.) przez ponad czterdzieści dni jego ciało emanowało olśniewającym światłem, wydzielało litry cudownej substancji, która kilka razy zniszczyła trumnę i kamień nagrobny. Ciało świętego pozostawało elastyczne i nie ulegało rozkładowi. Św. o. Charbel został kanonizowany przez papieża Pawła VI w 1977 r.

Św. o. Charbel obecnie jest jednym z najbardziej znanych świętych na Bliskim Wschodzie. Cieszy się ona taką sławą z powodu cudów i nadzwyczajnych znaków, jakie dzieją się za jego wstawiennictwem. Do dzisiaj udokumentowano ponad 23 tys. cudów za jego wstawiennictwem. Przy grobie św. o. Charbela każdego roku modli się ponad 4 mln pielgrzymów z całego świata.

(Więcej zdjęć z wydarzenia w Galerii)

Tekst i fot. ks. Krzysztof Cieśla