Nowi Funkcjonariusze Rycerzy Kolumba Rejonu VII

19 czerwca 2018

„Królestwo Boże podobne jest do ziarnka gorczycy…” (Mt 13, 31), ono rodzi się z niepozornych, małych gestów.
Te słowa rozpoczęły homilię, po której Ks. Bp Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej i zarazem rycerz Rady 15268, wprowadził nowych funkcjonariuszy na urzędy rycerskie.
„Człowiek, który dostrzega rzeczywistość Bożą, ożywia siebie i innych, zachęca do wiary, uczynków, stając się wzorem i podporą.
Trzeba nam, Bracia, aby każdą ze sfer przeniknęła wiara, bo wtedy następuje wzrost bez względu na to, w jakim stanie jesteśmy i jaki urząd czy stanowisko piastujemy.”
Ceremonia, którą poprowadził Ks. Biskup wraz z Kapelanami: Ks. Markiem Storym – kanclerzem kurii rzeszowskiej, Ks. Stanisławem Nabywańcem – profesorem i wykładowcą Uniwersytetu Rzeszowskiego, Ks. Adamem Samelem – kapelanem Rady Głogowskiej oraz Ks. Maciejem Figurą – kapelanem Rady Dobrzechowskiej, odbyła się w poniedziałek 18 czerwca 2018 roku w Kościele Akademickim św. Jadwigi Królowej. W uroczystości oprócz Rad: Dobrzechowskiej, Głogowskiej, Sędziszowskiej, Rzeszowskiej,  uczestniczyli Delegat Stanowy brat Tomasz Wawrzkowicz i Delegat Rejonowy brat Marian Wójtowicz.

Bracia Rycerze

Fot. Brat Stanisław Tupaj