Pospieszalski o kulturze chrześcijańskiej /08.05.2019 r./

9 maja 2019

8 maja 2019 r. w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się spotkanie z Janem Pospieszalskim, muzykiem, aranżerem i kompozytorem, dziennikarzem i publicystą, autorem programów radiowych i telewizyjnych. Prelegent wygłosił konferencję nt. „Rewolucji obyczajowej”.

Podczas spotkania dziennikarz zwrócił uwagę, na ogromną rolę rodziców w przekazie wartości religijnych odwołując się do osobistego doświadczenia. Następnie wskazał na niektóre współczesne sposoby niszczenia kultury chrześcijańskiej. W dalszej części wystąpienia Jan Pospieszalski przeanalizował „program społeczny” zatytułowany „Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego” napisany przez kard. Stefana Wyszyńskiego i uroczyście złożony na Jasnej Górze 26 sierpnia 1956 r.

Kończąc wystąpienie prelegent wyraził nadzieję, że pomimo tak licznych ataków na Kościół, wiara chrześcijańska pozostanie ostoją i siłą do walki o godność każdego człowieka.

Spotkanie zostało zorganizowane m.in. przez par. pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Duszpasterstwo Akademickie „Emaus” oraz Rycerzy Kolumba.

Tekst i fot. ks. Krzysztof Cieśla