Pożegnanie Księży

18 sierpnia 2019

Drodzy Księża Krzysztofie i Tomaszu

Witać w progach świątyni jest bardzo radosną i przyjemną okolicznością, natomiast zakończenie Waszej pracy duszpasterskiej w naszej parafii to dla serca i duszy parafian niezmiernie trudne przeżycie. Ale nikt z nas nie jest dziełem wyłącznie dla samego siebie. Na Waszą pracę, Księże Krzysztofie i Księże Tomaszu, składa się suma świateł i suma cieni, którymi obdarował Was Pan Bóg. Zapewne zastanawiacie się, czy kiedykolwiek zdołacie spłacić dług wdzięczności – może zapytacie, a czym to właściwie się spłaca.
Spłaca się, Księże Krzysztofie i Księże Tomaszu:
- Wiarą, która jest w Was głęboka i aby taka zawsze była
- Miłością, która płynie z Waszych serc, ust, czynów w każdym miejscu i jest tak dojrzała i tak stabilna niczym biblijna skała,
- Nadzieją i pokorą, o których mówiliście na spotkaniach duszpasterskich
– uczyliście, abyśmy byli cierpliwi, tłumaczyliście to prosto, zrozumiale, tak po ludzku.
Życzymy Wam, drodzy Kapłani, dalszej owocnej pracy w służbie duszpasterskiej w parafiach, do których zostaliście powołani. Niech tu spędzony czas uwalnia wyobraźnię Waszych Dusz. Zabierzcie od św. Jadwigi Królowej i od nas samych dobro i najlepsze wspomnienia.  Drodzy Kapłani, myślcie o nas i polecajcie nas w modlitwie.
Zacni Księża, mottem na dalszą posługę niech będą słowa modlitwy:
Panie daj mi być pokornym i posłusznym bez przesady.
Smutnym bez rozpaczy
Radosnym bez rozwiązłości
Mówić bez wybiegów
Kochać bez obłudy
Karcić bez gniewu
Karać bez zapalczywości
Cierpieć bez szemrania
Słuchać bez oporu

Życzymy Wam Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień oraz opieki Matki Bożej.

Parafianie św. Jadwigi Królowej.

Rzeszów, 18 sierpnia 2019 r.