Radość w Panu, źródłem zdrowia

26 stycznia 2018

26 stycznia 2018 r. w par. pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyło się spotkanie zatytułowane: „Radość w Panu, źródłem zdrowia”. Poprowadził je o. Bogdan Kocańda, gwardian, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

Spotkanie rozpoczęła wspólna Eucharystia. W homilii o. Kocańda podkreślał wartość radości w życiu chrześcijanina. Jak stwierdził kaznodzieja, współczesny człowiek częściej przywdziewa na siebie szatę smutku niż szatę radości, a przecież chociażby w Księdze Nehemiasza czytamy: „…nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją”. Kończąc homilię o. Kocańda podkreślał: „W życiu dziecka Bożego nie ma czarnych godzin, ale są tylko godziny miłosierdzia”.

Po Eucharystii odbyła się modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie.

Tekst i fot. ks. Krzysztof Cieśla