Relikwie św. Gerarda

3 grudnia 2017

W sobotę, 2 grudnia 2017 r. do kościoła pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Gerarda Majelli (1726-1755). Msza św. o godz. 18 rozpoczęła się procesją, w której Ks. Proboszcz wniósł relikwiarz z cząstką szaty Świętego, któremu w naszej parafii od ok. 3 lat oddawana jest cześć. W każdą I sobotę miesiąca odprawiana jest nowenna ku czci św. Gerarda, w czasie której przedstawiane są intencje (zwykle ich liczba wynosi ok. 100). Św. Gerard jest patronem małżeństw mających problemy z poczęciem dziecka, matek oczekujących potomstwa oraz pragnących dobrze wychować swoje dzieci. Na te nabożeństwa chętnie przychodzą matki w stanie błogosławionym. W odpowiednim momencie podchodzą one do balasek, kapłan odmawia nad nimi specjalne modlitwy, a następnie indywidualnie błogosławi Najświętszym Sakramentem. Na ostatnim nabożeństwie było 13 matek.
Podczas przekazania relikwii Ks. Proboszcz podkreślił wielką moc wstawienniczą św. Gerarda i zachęcił, by jak najwięcej osób korzystało z pomocy tego świętego Patrona. Poprzez obecność relikwii w naszym kościele stał się nam on jeszcze bliższy.

ks. Lucjan Dyka

• 14:00 - z udziałem dzieci