RYCERSKIE PIELGRZYMOWANIE

24 listopada 2017

W dniu 18.11.2017r. Rada Rycerzy Kolumba 15268 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie wraz z parafianami zorganizowała wyjazd autokarem na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rycerzy Kolumba do Częstochowy

Rycerze biorący udział w pielgrzymce wraz z małżonkami   zabrali ze sobą jako dar dla sióstr Albertynek i braci kołdry,  koce, poduszki.

Wcześniej taki dar był złożony podczas peregrynacji relikwii Brata Alberta. Dziękujemy parafianom i rycerzom za te dary i dotychczasową współpracę w niesieniu pomocy innym.

O godz.7:30 Rycerze wraz z rodzinami i kapelanami uczestniczyli w Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Kapelana Stanowego ks. Arcybiskupa Wacława Depo ordynariusza częstochowskiego. Podczas homilii ks. Arcybiskup zwrócił uwagę na słowa z ewangelii św. Łukasza „Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie”.

Podczas spotkania o godz. 10:00 w kaplicy św. Józefa przy klasztorze ojców Paulinów w Częstochowie Rycerze wraz rodzinami i Kapelanami wysłuchali informacji sióstr Albertynek i brata Albertyna na temat swojej działalności w pracy nad wyjściem z bezdomności.

Pomiędzy wystąpieniami Rada Stanowa wręczała nagrody poszczególnym Radom z całej Polski przyznane przez Radę Najwyższą za wybitne osiągnięcia w działalności. Rada 15268 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie po raz kolejny została wyróżniona jako Rada Najwybitniejsza.

Następnie wszyscy uczestnicy i obecni na Jasnej Górze pątnicy przeszli drogą krzyżową wałami. Drogę krzyżową wraz z rozważaniami prowadzili Rycerze Kolumba z Kapelanami. Po zakończeniu drogi krzyżowej uczestnicy otrzymali błogosławieństwo.

W drodze powrotnej grupa pielgrzymkowa odwiedziła Sanktuarium Relikwii Krwi Chrystusa. Tam mocno brzmiały słowa przewodnika: „Krew Chrystusa jest szczególnym znakiem Bożej miłości do każdego człowieka, jest wyrazem godności każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci.

Modlitwa i adoracja Krwi Jezusa, przybliża nam śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Tajemnica cierpienia Jezusa i przelanej Krwi wzywa nas do pojednania się z Bogiem i przebaczenia każdej osobie.

Krew Zbawiciela przyczynia się do naszego uwolnienia od każdego grzechu oraz uzdrowienia każdej naszej rany duchowej i cielesnej”.

Po modlitwie przed Relikwiarzem Krwi Chrystusa uczestnicy otrzymali Nim błogosławieństwo indywidualne.

Brat Lucjan Kosturek

• 14:00 - z udziałem dzieci