RYCERZE KOLUMBA NA OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W RZESZOWIE

15 listopada 2017

11 listopada 2017 r. rycerze  rzeszowskiej Rady 15268 uczestniczyli w obchodach rocznicy odzyskania niepodległości.

Mszy św. w intencji Ojczyzny przewodniczył bp Edward Białogłowski.

„Obywateli prawych nie produkuje się w fabrykach, ale pod sercem matek i okiem prawdziwych wychowawców, którzy wzór dobrego nauczyciela biorą z Jezusa Chrystusa”. Te słowa mocno brzmiały w kazaniu ks. ppłk Władysława Kozickiego.

Bp Edward Białogłowski na koniec Mszy św. przywołał słowa Jana Pawła II o wolności, która jest nam nie tylko dana, ale i zadana. Podkreślił, że wszyscy mamy obowiązek troski o Ojczyznę, która oczekuje służby nie tylko od sprawujących władzę, ale od każdego obywatela.

Po Mszy św. Rycerze Kolumba wraz z innymi delegacjami udali się na państwowe uroczystości pod pomnikiem pułkownika Leopolda Lisa-Kuli, gdzie złożyli wieńce i kwiaty.

Brat Lucjan Kosturek