RYCERZE PATRONUJĄ KONFERENCJI NAUKOWEJ

29 listopada 2017

Konferencja Naukowa

Rodzina online? Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych.

W dniu 24 listopada w Sali Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się kolejna konferencja naukowa, której patronują:

• Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej JE bp Jan WĄTROBA
  • Marszałek Województwa Podkarpackiego  Władysław ORTYL
  • Wojewoda Podkarpacki Ewa LENIART
  • Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata RAUCH
  • Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej
  • Rycerze Kolumba, Rada Lokalna 15268 Rzeszów

Konferencję rozpoczęła Msza św., której przewodniczył i naukę nt. „Odpowiedzialności w rodzinie” wygłosił Ks. Rafał Flak, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Rzeszowskiej.

Dalszy ciąg spotkania odbywał się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pan dr Rafał CZUPRYK, Pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego ds. Rodzin, wprowadził w temat spotkania i zachęcił do słuchania ciekawej tematyki o korzystaniu z mediów społecznościowych, które niosą za sobą także zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny.

Naczelnik KWP w Rzeszowie, Naczelnik Wydziału do walki z cyberprzestępczością podinspektor Piotr SZYMAŃSKI przekazał informacje o zagrożeniach na podstawie badań.

Konferencja cieszyła się  dużą frekwencją, w której uczestniczyli bracia Rycerze Kolumba: ks dr Marek CHORZĘPA, Jozef NUCKOWSKI, Zbigniew MARCINKIEWICZ, Stanislaw ŁUTCZYN.

Brat Stansiław Łutczyn

• 14:00 - z udziałem dzieci