Szalona miłość Pana Boga – trzydniowe rekolekcje pompejańskie /18-20.10.2015 r./

18 października 2015

W trakcie nawiedzenia kopii obrazu Świętej Rodziny z Papieskiego Instytutu Studiów nad Rodziną odbywają się trzydniowe rekolekcje pompejańskie (18-20 października br.). Rekolekcje prowadzi ks. Bogusław Kastelik z Diecezji Bielsko – Żywieckiej, obecnie student antropologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Instytucie Teologii Dogmatycznej w Krakowie.

Rekolekcjonista podkreślał ogromną miłość, która płynęła z krzyża Jezusa. Powołując się na Izaaka Syryjczyka mówił o szalonej miłości Pana Boga do człowieka: „Kiedy popatrzymy na żłóbek, kiedy popatrzymy na krzyż, kiedy popatrzymy wreszcie na Eucharystię, nie da się tego inaczej wytłumaczyć jak tylko szaloną miłością Pana Boga (…). Tak Pan Bóg nas kocha, że dla nas stał się człowiekiem, dla nas dał się ukrzyżować, dla nas w każdej Mszy św. staje się kruszyną chleba. Czy jest na świecie większa miłość?” – mówił ks. Kastelik.

Ks. Krzysztof Cieśla

DSC_4125DSC_4126DSC_4131