Z Jezusem do Ojca

9 września 2019

Od 3 października 2019 r. w każdy pierwszy czwartek miesiąca Mszę św. i nabożeństwo z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie będzie prowadził o. Michał Legan OSPPE

O. Michał Legan OSPPE

Od sierpnia 2004 roku nowicjusz w Zakonie św. Pawła I Pustelnika,

Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 2005,

Alumn WSD OO. Paulinów na Skałce w Krakowie,

Śluby wieczyste złożył 2 lutego 2009 na Jasnej Górze,

Diakonat przyjął 8 maja 2009 na Skałce z rąk J.E. ks. Bpa Jana Zająca,

podjął pracę parafialną i katechetyczną w paulińskiej parafii we Włodawie,

Świecenia Kapłańskie przyjął 29 maja 2010 na Jasnej Górze z rąk J.E. Ks abpa Stanisława Nowaka, metropolity częstochowskiego,

Pracował duszpastersko w paulińskiej parafii Prima Porta w Rzymie.

Aktualnie posługuje na Jasnej Górze, jest także wykladowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

A wcześniej:

Studia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, zakończone w 2003 r. pracą magisterską napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Grażyny Stachówny. Temat pracy: Misterium tremendum, misterium fascinosum. Bohaterowie w poszukiwaniu sacrum w filmach „Andriej Rublow” Andrieja Tarkowskiego, „Dziennik wiejskiego proboszcza” Roberta Bressona i „Uczta Babette” Gabriela Axela.

Studia na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie zakończone w 2004 r. pracą magisterską napisaną pod kierunkiem ks. prof. PAT dra hab. Andrzeja Baczyńskiego. Temat pracy: Rola obrazu w przekazie treści religijnych. Studium filmoznawczo-pastoralne.

Licencjat teologiczny na Wydziale Teologicznym PAT otrzymany w 2008 roku na podstawie ww. pracy magisterskiej.

Doktorat z teologii pastoralnej na podstawie dysertacji p.t.: Koncepcja teodramatu w myśli teologicznej Hansa Ursa von Balthasara i twórczości filmowej Andrieja Tarkowskiego