Zakończenie i podsumowanie roku 2017 w Parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

29 grudnia 2017

PODZIĘKOWANIE

1. Współpracownikom:

• Ks. Krzysztofowi – za współpracę w posłudze duszpasterskiej, oazę, duszpasterstwo dzieci, scholę, duszpasterstwo akademickie.
  • Ks. Michałowi – za współpracę w posłudze duszpasterskiej, za prowadzenie kandydatów do bierzmowania, grupę charyzmatyczną.
  • Ks. Lucjanowi za współpracę w posłudze duszpasterskiej, za duszpasterstwo akademickie, Domowy Kościół, Ruch „Spotkania Małżeńskie", nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda, Karmel świecki.
  • Ks. Jackowi za współpracę w posłudze duszpasterskiej, troskę o ministrantów, lektorów dorosłych, opiekę nad chórem, nabożeństwa pompejańskie.
  • Ks. Mariuszowi za współpracę w posłudze duszpasterskiej, za prowadzenie spotkań misyjnych.
  • Diakonowi, kapłanom i siostrom pochodzącym z parafii.
  • Panom kościelnym i pomagającym przy zbieraniu kolekty niedzielnej, panu organiście.
  • Komitetowi Budowy, Różom Różańcowym, Chórowi parafialnemu, scholi młodzieżowo-dziecięcej i Pani Bernadecie Bar, Grupie Krwi Chrystusa i Pani Bronisławie Szybkowskiej, Rycerzom Kolumba i Państwu Kosturkom, Kuchom i Łutczynom, Kurdzielom, Tupajom, Duchowej Adopcji i Państwu Głodzikom, grupie kontemplacyjnej i P. Dorocie Długosz, Grupie modlitewnej o uzdrowienie i uwolnienie i P. Annie Chojnackiej.
  • Lektorom, kantorom, ministrantom, całej służbie liturgicznej, Ruchowi "Spotkania Małżeńskie".
  • Zespołowi charytatywnemu, Pani Agnieszce Ślusarz i wszystkim darczyńcom współpracującym z zespołem.
  • Wszystkim grupom parafialnym.
  • Pani Anecie Cieśli za prowadzenie poradni prawnej, Pani Ewie Rybce – Oktabie za prowadzenie poradni psychologicznej.
  • Pani Irenie Tuszyńskiej za prowadzenie kroniki parafialnej.
  • Paniom Annie Grzebyk i Alinie Haspel za darmowe korepetycje dla dzieci i młodzieży.
  • Za prowadzenie wykładów w czasie Wieczorów Jadwiżańskich P. Prof. Waldemarowi Furmankowi i P. Prof. Czesławowi Kłakowi

2. Wszystkim Parafianom – dziękujemy:

• Za modlitwę, wszelkie wyrazy życzliwości,
  • Za każdą ofiarę materialną na prace, które wykonaliśmy w tym roku,
  • Za pomoc w wykonaniu prac Państwu Brzyskim, Sasielom, Ziajom, Ochalom, Siwcom, Wagowskim, Maczugom, Lisakom, Kobiernikom, Krukom, Wąsom, Lesiakom, Bieńkom, Lenarom, Przybosiom, Guzkom, Tupajom, Wnukom.
  • Za wszelką pomoc – szczególnie przy cotygodniowym sprzątaniu naszego Kościoła i wystroju – Pani Wandzie Tupaj, Annie Siwiec  i Irenie Ptaszyńskiej,
  • Za wszelkie wyrazy Waszej troski o nasz kościół i parafię.

W minionym roku udało się zrealizować działania duszpasterskie:

• Katechezy przedmałżeńskie,
  • Cykle spotkań z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania i
    I Komunii św.,
  • Gościliśmy biskupów i kapłanów, którzy przy wielu okazjach głosili Słowo Boże ,
  • Przeżywaliśmy nawiedzenie relikwii św. brata Alberta, które pozostały w naszej parafii,
  • Zostały przeprowadzone rekolekcje wielkopostne, różańcowe, charyzmatyczne i tydzień ze św. Jadwigą,
  • Modliliśmy się na nowennie do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwie pompejańskim, na nowennie do św. Józefa, za wstawiennictwem św. Gerarda, którego relikwie zagościły pośród nas, o dar macierzyństwa i w duchowej adopcji dziecka poczętego o obronę życia poczętego,
  • Byliśmy na pielgrzymkach śladami św. Brata Alberta, w Częstochowie,   Myczkowcach – dzieci pierwszokomunijne, pieszej w Chmielniku. Na rekolekcjach oazowych i ministranckich. Uczestniczyliśmy w rycerskich niedzielach i dniach skupienia.
  • Uczestniczyliśmy w Konwencji Rycerzy Kolumba.
  • 39 razy, zbierając ofiary pomagaliśmy ofiarom wojen i kataklizmów, misjonarzom, ludziom w potrzebie.

W naszej parafii działają duszpasterstwa do których serdecznie zapraszamy: ministranci, oaza, schola młodzieżowo-dziecięca, Róże Różańcowe, chór parafialny; III Zakon Karmelitański, Krąg Biblijny, dorośli lektorzy, grupa charyzmatyczna, grupa misyjna, Zakon Rycerzy Kolumba, Duszpasterstwo Akademickie, grupa Krwi Chrystusa, grupa modląca się o uzdrowienie i uwolnienie, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Ruch „Spotkania Małżeńskie".

Prowadzona jest też poradnia prawna i poradnia psychologiczna

Wykonano prace:

1.    Wykonano cztery konfesjonały zamykane,

2.    Zakupiono kandelabry,

3.    Dokonano złoceń kielichów i puszek,

4.    Została wykonana nowa strona internetowa,

5.    Zakupiono światła iluminacyjne.

Rok 2018:

Bierzmowanie – 17 marca,
I Komunia św. – 13 maja godz. 12.00,
Odpust parafialny i tydzień ze św. Jadwigą od 1 – 8 czerwca,
Misje parafialne od 21 – 28 marca, rekolekcje różańcowe i charyzmatyczne,
Cotygodniowe nowenny do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwa pompejańskie, lekcje patriotyzmu na comiesięcznych spotkaniach w czasie Wieczorów Jadwiżańskich, nowenny do św. Józefa, modlitwy w obronie życia i o dar życia za wstawiennictwem św. Gerarda,
Comiesięczne spotkania na Mszach z modlitwą o uzdrowienie w pierwsze czwartki miesiąca.

Zadania materialne:

1.     Rozpoczęcie budowy wieży,

2.     Rozpoczęcie budowy kaplicy adoracyjnej i centrum studenckiego,

3.    Spłata organów.

Zachęcamy do współpracy i modlitwy w intencjach naszej wspólnoty parafialnej oraz - w ramach możliwości - do pomocy i wsparcia w zadaniach, które są przed nami. Dziękując Bożej Opatrzności za przeżyty rok, prośmy za przyczyną Matki Bożej Pompejańskiej o dalsze błogosławieństwo na wszystko co przed nami.

Statystyka na koniec roku 2017

1.    CHRZTY - 91

2.    I KOMUNIA ŚW. – 34

3.    BIERZMOWANIE - 32