Zakończenie uroczystości odpustowych /07.06.2018/

8 czerwca 2018

Tygodniowe uroczystości odpustowe zakończył bp Kazimierz Górny. 7 czerwca podczas homilii Biskup Senior podkreślał: „Czwartek w oktawie Bożego Ciała jest dniem uwielbienia Chrystusa Pana za dar Eucharystii. Do końca nas umiłował w tej tajemnicy daje Siebie nam i jest z nami. Wierzyć po katolicku to nie tylko uznać za prawdę, że Bóg nam się objawił, ale przylgnąć do Jezusa Chrystusa i rozwijać z Nim przyjaźń. Szczęśliwy naród, który żyje wiarą. Szczęśliwy człowiek, który żyje wiarą”.

W dalszej części homilii bp Górny mówił: „Dzisiaj gromadzi nas przy ołtarzu Pana Patronka tej świątyni i Uniwersytetu Rzeszowskiego – św. Jadwiga Królowa. Dokumenty ubogacane legendami ukazują Jadwigę jako niewiastę roztropną i dojrzałą w rządzeniu i podejmowaniu różnych decyzji w staraniach pokojowych czy rozwiązywaniu konfliktów, zawłaszcza z Zakonem Krzyżackim. Nade wszystko ukazują jej niezwykłą dobroć i wrażliwość wobec ludzi ubogich i chorych. Była fundatorką wielu kościołów, klasztorów i szpitali. Królowa Jadwiga jest nam droga ze względu na swoją świętość”.

Kończąc homilię Biskup Senior podkreślał: „Św. Jadwiga jest dla na przykładem wiary i przylgnięcia do Chrystusa. Swoim życiem daje nam przykład prostej drogi: będziesz miłował Pana Boga całym sercem i ze wszystkich sił, będziesz miłował drugiego człowieka…”.

Po Mszy św. odbyło się błogosławieństwo dzieci oraz wianków, wykonanych z pierwszych kwiatów i ziół.

Ks. Krzysztof Cieśla

Fot. Rafał Dec