Zaproszenie do modlitwy kontemplacyjnej

6 października 2015

Z A P R O S Z E N I E

„Kontemplacja to nic innego jak tajemne, spokojne i miłosne udzielanie się Boga”

Jan od Krzyża, Noc ciemna I 10,6

Przy  parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbywają się spotkania grupki modlitwy kontemplacyjnej. Spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoje życie wewnętrzne. Trwają godzinę, w czasie której czytamy i medytujemy Słowo Boże z dnia, dokumenty Kościoła albo  chrześcijańską literaturę o kontemplacji oraz trwamy w ciszy przez 20 minut (contemplatio). Niektórzy uważają, że modlitwa ciszy jest stratą czasu. Doświadczenie Kościoła pokazuje nam jednak, że autentyczna kontemplacja oczyszcza obraz Boga w nas, prowadzi do zrzucenia masek i do poznania prawdy o sobie. A prawda  -jak uczy Pan Jezus- wyzwala. Zapraszamy do salki parafialnej w każdą środę po Mszy wieczornej (ok. 18.30).