Zaproszenie na 41. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

15 czerwca 2018

Umiłowani Diecezjanie,

4 sierpnia 2018 r. po raz 41. wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Odnów Oblicze”. W roku setnego jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy podziękować Panu Bogu za wolną Polskę i prosić Ducha Świętego, aby odnawiał oblicze naszej ziemi, naszych rodzin i naszych serc.
Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce jak największą liczbę diecezjan. Niech nie zabraknie osób z różnych stanów i różnego wieku, które będą się modlić za Kościół, Ojca Świętego, naszą Ojczyznę i rodziny. W związku z czekającym nas w październiku synodem biskupów pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, bardzo liczę na obecność ludzi młodych oraz ich modlitwę za młodzież całego świata. Wszyscy módlmy się o umocnienie wiary młodzieży. Razem ze św. Stanisławem Kostką, patronem obecnego roku, prośmy, aby ludzie młodzi odkryli i zrealizowali swoje powołanie do świętości.
Tych, którzy nie mogą pielgrzymować w sposób fizyczny zapraszam na pielgrzymkę duchową. Znakiem łączności z pielgrzymami, którzy przed tron Królowej Polski poniosą nie tylko swoje intencje, może być udział w duchowej grupie bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy głównie starszych, chorych i cierpiących, którzy spotykają się na codziennym różańcu i Apelu Jasnogórskim w kościele św. Krzyża w Rzeszowie oraz tych, którzy łączą się z nimi korzystając z transmisji Katolickiego Radia Via. Znakiem solidarności z pielgrzymami jest również udział w Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę w sobotę, 4 sierpnia 2018 r. o godz. 6.30 na placu Farnym w Rzeszowie. Wszystkim pielgrzymom już teraz życzę potrzebnych sił, pogody ducha i wytrwania w trudnościach oraz obfitych owoców pielgrzymiego trudu. „Napełnieni Duchem Świętym” na nowo odkryjcie owoce Ducha: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie” (Ga 5,22-23).
Jasnogórskiej Pani, Królowej Polski, zawierzam wszystkich diecezjan.

+ Jan Wątroba                                                                                                    Biskup Rzeszowski