Zatopić się w Bogu… z różańcem w ręku - ostatni dzień rekolekcji pompejańskich /20.10.2015 r./

20 października 2015

W ostatnim dniu rekolekcji pompejańskich (20 października br.) ks. Bogusław Kastelik zastanawiał się nad istotą i rolą modlitwy różańcowej w życiu wierzącego. „Przez każdą modlitwę więc także modlitwę różańcową, jednoczymy się z Bogiem (…). Modlitwa jest wejściem człowieka w niemalże intymną więź z Panem Bogiem. Jest rozbijaniem wszelkich murów odgradzających nas od Boga, jest w końcu miejscem w którym usuwany wszystkie przeszkody oddzielające nas od Boga” – mówił ks. Kastelik dodając: „Modlitwa różańcowa jest zatapianiem się w Bogu, jest także łańcuchem (…). Różaniec zmienia nie tylko ludzi za których się modlimy, ale on zmienia także nas (…). Jeśli dzisiejszy świat należy bronić przed samozagładą, przed ludzkim fanatyzmem, to trzeba nam wziąć do ręki tę najskuteczniejszą broń (nie karabin, nie pistolet, nie bagnet), ale różaniec. W tej modlitwie znajdziemy zagubione drogi, ścieżki woli Bożej w naszym życiu”.

Ks. Kastelik zachęcał do zakładania nowych róż różańcowych, a swoje rozważania zakończył słowami św. Jana Pawła II z Listu Apostolskim Rosarium Virginis Mariae: „Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia. Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie nie wysłuchany!”.

Ks. Krzysztof Cieśla

DSC_4190DSC_4205DSC_4206DSC_4220 DSC_4224 (2) DSC_4226 DSC_4230 DSC_4232 (2) DSC_4182DSC_4183DSC_4187