Grupa modlitwy kontemplacyjnej

Dlaczego spotykamy się we wspólnocie?

Spotkania grup modlitwy kontemplacyjnej są otwarte dla wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoje życie wewnętrzne poprzez praktykowanie modlitwy wewnętrznej, zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego…Uczestnictwo w grupie modlitewnej zachęca do wytrwałości w modlitwie osobistej, daje możliwość dalszego rozwoju poprzez odpowiednią lekturę, dyskusje oraz oferuje wsparcie i dzielenie się doświadczeniem duchowej podróży. Cieszymy się każdym, kto podejmuje modlitwę kontemplacyjną zarówno w wymiarze osobistym jak i wspólnotowym.

(Marcin Gajda „Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej”)

Przebieg naszych spotkań:

1. Zawiązanie wspólnoty,
  2. Znak krzyża,
  3. Akt żalu,
  4. Znak pokoju,
  5. Słowo Boże (lectio, meditatio i oratio),
  6. Kontemplacja (20 min.),
  7. Rozesłanie.

Spotykamy się w każdą środę po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30),w salce Domu Parafialnego na parterze (w przypadku zamkniętych drzwi wejściowych, w związku z brakiem domofonu w salce, prosimy stukać w okno).

• 14:00 - z udziałem dzieci
  • 18:00 - w j. ang. /1 i 3/,