Oaza

Zapraszamy dziewczynki i chłopców
na spotkania OAZY
które odbywają się w każdy piątek
w godz. 16.30-17.30

Nasza wspólnota oazowa, działa przy parafii św. Jadwigi Królowej od 2006 roku. Jest nas 15 osób uczestników (Gabrysia, Izabela, Julia, Martyna, Paulina, Weronika, Ania, Gabrysia, Kinga, Martyna, Karolina, Daria, Weronika, Amelka, Paulinka) i jedna animatorka Magdalena Trąd. Naszym opiekunem jest ks. Krzysztof Cieśla.

Nasze spotkania odbywają się w każdy piątek popołudniu. Każde spotkanie to wspólna modlitwa i spotkanie w małej grupie, to czas kiedy w sposób szczególny spotykamy się z Bogiem, rozważamy Słowo Boże i dzielimy się wiarą.

Podczas spotkań podejmujemy także tematykę związaną z rokiem liturgicznym i świętami kościelnymi.

Od września 2015 r. realizujemy program formacyjny wypracowany przez Ruch Światło-Życie archidiecezji warszawskiej. Jest to trzyletni etap formacji, którego myślą przewodnią jest idea dziecięctwa Bożego.

Obecnie kończymy I rok tegoż programu – „Dziecięctwo Boże w relacji do Ojca «Ad Patrem»” (formacja skupiona wokół słowa Bożego -słowa życia, słowo to przyjęte z wiarą czyni nas dziećmi Bożymi; wchodzimy w relację do Boga).

Przed nami jeszcze rok II „Dziecięctwo Boże przez Syna «Per Filium»” (formacja skupiona wokół liturgii i sakramentów, przez sakramenty. Chrystus daje nam udział
w swoim synostwie Bożym) oraz rok III „Dziecięctwo Boże w Duchu świętym, we wspólnocie «In Spiritu, In Ecclesia»”.

Schemat naszych spotkań wygląda następująco:

– modlitwa,

– dzielenie się realizacją postanowienia (tzw. zadania apostolskiego) z ostatniego spotkania i innymi elementami karty pracy nad sobą (według decyzji animatora) oraz wydarzeniami z minionego tygodnia,

– znak spotkania (przygotowujemy go w formie graficznej lub przynosimy rzeczywisty przedmiot, np. świecę, lekcjonarz),

– twórcze rozwinięcie tematu – metoda aktywizująca, czyli aktywne rozwinięcie
i omówienie tematu spotkania, tak aby został on zrozumiany i przyjęty,

– zadanie apostolskie,

– modlitwa na zakończenie spotkania.

Każdy z uczestników posiada notes, który służy pomocą podczas spotkań.

Poza spotkaniami formacyjnymi mamy spotkania integracyjne wieczorki filmowe, różne gry i zabawy.

Ważnym etapem naszej formacji są rekolekcje wakacyjne, na które wyjeżdżamy co roku. W tym roku dwie uczestniczki wyjeżdżają na wakacyjną formację Dzieci Bożych do Kamionki.

Jako grupa oazowa staramy się też włączać w życie parafii prowadząc czasem nabożeństwa okolicznościowe jak różaniec lub Drogę Krzyżową. W maju przygotowujemy dzień Mamy, po którym prowadzimy majówkę. Byliśmy również kilka razy w katolickim radiu Via poprowadzić modlitwę różańcową.

W okresie Bożego Narodzenia przygotowujemy koncert kolęd i pastorałek. Włączamy się w przygotowanie okolicznościowych czuwań – Wielki Czwartek, Wielki Piątek. Przygotowujemy śpiew podczas niedzielnej Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 14.00.

Mamy nadzieję, że wspólnota będzie się rozrastać, aż z czasem powstanie też Oaza Młodzieżowa.

• 14:00 - z udziałem dzieci
  • 18:00 - w j. ang. /1 i 3/,