II  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  28 KWIETNIA 2019 r.

25 kwietnia 2019

Dzisiejszą niedzielą dziękujemy Bogu za dar Jego Miłosierdzia, okazywany w całym życiu wiary. Zachęcamy dzisiaj do ucałowania relikwii św. S. Faustyny. O godz. 15.00 zapraszamy na dziękczynną koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Tydzień Miłosierdzia, który rozpoczynamy jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia z bliźnimi dóbr duchowych i materialnych. Dzisiaj składamy skarbonki wielkopostne, a składka przeznaczona jest na CARITAS diecezjalny.
Codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w trzeci piątek miesiąca    Godzina Miłosierdzia połączona z Mszą św.. Gorąco dziękujemy Grupie Modlitewnej Krwi Chrystusa, a szczególnie Pani Bronisławie Szybkowskiej i Stanisławie Kosturek za  codzienne prowadzenie modlitwy.
Jest to 28 dzień miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Charbela.

W poniedziałek (29 kwietnia) po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św., spotkanie Rycerzy Kolumba i młodzieży z kl. VII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

W środę rozpoczynamy maj - miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej.  Nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 16.30 a w  pozostałe dni o godz. 17.30. Jest to I środa miesiąca. Zapraszamy o godz. 16.00 na Nabożeństwo Pompejańskie i modlitwy w intencji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

We czwartek 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką Ks. Michała Olszewskiego „Serce w Serce z Jezusem”, a po niej nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

3 maja - Uroczystość MB Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. u nas tak jak w niedzielę. Uroczystości Patriotyczne w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św. w Farze o godz. 9.30.
Jest to I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych.

I sobota miesiąca - Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 10 maja o godz. 12.00.

Dziękujemy za składane  ofiary na prace przy świątyni.
W sobotę o godz. 8.00 prosimy do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku al. Rejtana 1d /21-40/.