Kościół Akademicki w Rzeszowie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, al. T. Rejtana 21

II niedziela Wielkiego Postu C, 17.03.2019 r.

16 marca 2019

W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 16:00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i o godz. 19:35. W czasie Gorzkich Żali  składka na kwiaty do Bożego Grobu.

W poniedziałek Wieczór Jadwiżański. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Patronki naszej parafii. 

We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. O godz. 17:30 Nowenna do św. Józefa - poprowadzi Róża św. Józefa, w intencji której będzie odprawiona  Msza św. dziękczynna z prośbą o wsparcie św. Józefa dla braci z Róży i ich rodzin. Na tej Mszy św. młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania otrzyma krzyże.

Zapraszamy młodzież akademicką do Duszpasterstwa Akademickiego Emaus oraz Ruchu Czystych Serc. Spotkania odbywają się w każdy wtorek
o godz. 18:30, a kończą Mszą św. o godz. 20:00. 

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową - po rannej Mszy św. lub o godz. 17:30. 

W sobotę na Mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania. Otoczmy ich naszą modlitwą. 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę wieży i kaplicy adoracji. W ubiegłą niedzielę Komitet Budowy kościoła zebrał 7330 zł. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać! W sobotę na godz. 8:00 prosimy mieszkańców bloku ul.  Kustronia 9.

Niebawem, 28 marca br. nasza parafia otrzyma relikwie św. Charbela. Planujemy każdego 28. dnia miesiąca prowadzić specjalne nabożeństwo za wstawiennictwem tego Świętego. W związku z tym zaplanowaliśmy utworzyć mieszaną Różę różańcową, której patronował będzie św. Charbel. Chętne osoby do tej róży proszone są, aby zgłaszały się w zakrystii bądź u ks. Krzysztofa. 

W dniach 25 – 26 maja planujemy pielgrzymkę do Wambierzyc, Krzeszowa i Kaplicy Czaszek w Kudowej Zdroju – Czermnej. Zapisy do
30 marca w zakrystii (wpłata 100 zł zaliczki).

 

Trasa pielgrzymki:

25 maja – sobota /wyjazd godz. 1:00/: Rzeszów - Krzeszów /Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i przepiękny kościół cysterski/, Kudowa Zdrój-Czermna /Kaplica Czaszek/, Duszniki Zdrój /nocleg w hotelu, obiadokolacja i podziwianie najpiękniejszej i największej fontanny w Polsce/;

26 maja – niedziela: Duszniki Zdrój /śniadanie/, Wambierzyce/ Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin/, Rzeszów. 

Koszt pielgrzymki 250 zł. (przy liczbie 50 osób).

 

Msze święte

w niedzielę o:

w dni powszednie:

  • 7:00
  • 18:00

Liturgia dnia