III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2017 r.

16 grudnia 2017

Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Naszą pomocą bliźnim, życzliwością, przebaczeniem, przygotujmy serca na narodziny Chrystusa.

Roraty codziennie o godz. 18.00,  pół godziny przed Mszą św.  śpiewamy Godzinki

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to

wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

W poniedziałek Wieczór Jadwiżański. Po Mszy św. ucałowanie relikwii naszej patronki.

W środę od godz. 9.00, będzie zdobiony kościół na święta i będzie robiona szopka. Zapraszamy do pomocy. Szopkę w tym roku przygotowuje Ks. Kzrysztof i prosi o pomoc.

W czwartek w naszej parafii spowiedź adwentowa –

od godz. 9 – 12.00 z krótka przerwą o 10.15

i od 16 – 20.00 z przerwą o 18.00.

Zachęcamy do pojednania się z Jezusem.

Codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00, księża profesrowie i duszpasterze akademiccy będą dyżurować w konfesjonale.

W czwartek spowiedź będzie w parafii św. Michała, w piątek w Opatrzności Bożej a w sobotę w Katedrze.

W piątek od godz. 14.00 odwiedzimy chorych, u których nie byliśmy na pierwszy piątek miesiąca. Prosimy aby zapisywać ich w zakrystii.

Niedziela – 24 grudnia to dzień Wigilii przed Bożym Narodzeniem. Msze św. będą tylko przed południem – ostatnia o godz. 12.00.  Wieczerza wigilijna w rodzinie niech rozpocznie się wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, śpiewem kolęd i łamaniem opłatka.

O. godz. 24.00 zapraszamy wszystkich na PASTERKĘ

W Uroczystość Bożego Narodzenia i św. Szczepana, nie będzie Mszy św. o godz. 14, 17 i 18.

Składka z Pasterki jak w ubiegłych latach jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 6150 zł.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w sobotę prosimy mieszkańców bloku nr 18d przy ul. Cegielniana.

Rada Osiedla Mieszka I zaprasza mieszkańców w środę 20 grudnia na  bezpłatne wyjście na film pt. "Dwie Korony" do Kina ZORZA przy ul.3-go maja. Seans rozpoczyna się o godz. 19:00. Osoby zainteresowane filmem prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Prosimy aby osoby wpisane na listę zgłosiły się w środę najpóźniej do godz. 18:30 w kinie w celu potwierdzenia obecności oraz rezerwacji.

Tym, którzy będą świętować poza naszą wspólnotą, już dzisiaj życzymy RADOSNYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT

• 14:00 - z udziałem dzieci
  • 18:00 - w j. ang.