III  Niedziela  Wielkanocna  15 kwietnia 2018 r.

14 kwietnia 2018

W poniedziałek zapraszamy na Wieczory Jadwiżańskie. Temat spotkania „św. Jadwigo - byś Ojczyźnie naszej dała szczęście”.

W środę 18.04.2018 r. o godz. 18.00 Msza św. a po niej  z racji X tygodnia biblijnego modlitwa słowami Pisma Świętego z Listu do Rzymian 8, 6  - „Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju”. Spotkanie prowadzi ks. Michał i Ks. Jacek z grupami, charyzmatyczo – ewangelizacyjną oraz kręgiem biblijnym.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ks. dr Jarosławem Cieleckim w dniu 20 kwietnia (piątek) godz. 18.00, który przybliży nam postać św. Charbela.  Św. Charbel Makhlouf jest jednym z najbardziej znanych świętych na Bliskim Wschodzie. Budzi zachwyt i powszechne zdziwienie z powodu nadzwyczajnych cudów i znaków, które się dokonały za pośrednictwem jego osoby. Przez czterdzieści pięć dni po jego śmierci jego ciało emanowało olśniewającym światłem, a jasna poświata była widoczna w całej okolicy. Ciało świętego zachowało elastyczność i temperaturę ciała osoby żyjącej  i nie ulegało rozkładowi aż do dnia beatyfikacji! Św. Charbel został kanonizowany przez papieża Pawła VI w 1977 roku. Cuda nadal trwają, wiele osób doznaje uzdrowienia z różnych chorób ciała i ducha. Po spotkaniu będzie możliwość przyjęcia namaszczenia św. olejem o. Charbela.

21 kwietnia planowana jest pielgrzymka do Sankturium Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II. Koszt 40 zł. Wyjazd o godz. 6.30. Są jeszcze wole miejsca do drugiego autokaru. W tym dniu z racji pielgrzymki Msza św. za ++ Stefanią i Janem będzie odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę Komitet zebrał 5950 zł.

W sobotę o godz. 8.00 prosimy do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku przy

ul. Niepodległości 3 /31-63/.