Uroczystość Chrystusa Króla 26 listopada 2017 r.

24 listopada 2017

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

Codziennie przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej modlimy się za zmarłych z wypominków listopadowych. A w każdą niedzielę przed ranną Mszą św. modlimy się za zmarłych z wypominków rocznych i polecamy ich w czasie Godziny Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Wypominki listopadowe można składać do puszki obo gazet, zaś wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Zbawiciela. Po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i adoracja.

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

We wtorek zbiórka ministrantów i lektorów.

We czwartek próba chóru.

I piątek - miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego   sakramentu i spowiedź.  Na spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki.

I sobota - miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda. Prośby osobiste na nowennę można pisemnie składać do skrzynki. W tym dniu będzie wprowadzenie relikwii św. Gerarda.

Ks. Arcybiskup Mokrzycki prosi o pomoc dla biednych na Ukrainie. Rycerze Kolumba i Caritas Parfialny wystawili kosze na żywność, którą później przekażą naszym braciom w potrzebie.

Od piątku prowadzona jest przez Rycerzy Kolumba zbiórka makulatury, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc misjom. Zeszyty, czasopisma, papierowe opakowania itp. można składać do kontenera postawionego w miejscu starego kościółka. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

Bóg zapłać za wykonane prace przy świątyni i za składane ofiary.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 10  ul. Cegielniana.

• 14:00 - z udziałem dzieci
  • 18:00 - w j. ang. /1 i 3/,