Kościół Akademicki w Rzeszowie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, al. T. Rejtana 21

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16 czerwca 2019 r.

15 czerwca 2019

W Uroczystość Bożego Ciała, 20 czerwca w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św.
o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą. Procesja Eucharystyczna w naszej parafii rozpocznie się po Mszy św.
o godz. 14.00.  W tym roku pójdziemy w kierunku osiedla Monte Cassino. Pierwszy ołtarz będzie przy domu Rejtana 11a, przygotowują go mieszkańcy domków z ulicy Kmicica, Zagłoby, Żołnierzy Września i Rejtana. Drugi ołtarz przy bloku al. Rejtana 1b, przygotowują go mieszkańcy bloków Rejtana 1 A,B,D,E,I,H. Trzeci ołtarz przy bloku ul. Kustronia 6, przygotowują mieszkańcy bloków z ul. Kustronia 6, 9, 11 i Orląt Lwowskich 2. Czwarty ołtarz przy bloku nr 6 na ul. Monte Cassino, przygotowują mieszkańcy bloków z ul. Monte Cassino 6, 8, 10, 12, 14. Za procesję odpowiedzialny jest Ks. Michał Domasik.

Dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej na tej Mszy św. będą przeżywać I rocznicę Komunii św. 

Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem wiary i miłości do Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy, aby w procesji wzięły udział dzieci z kl. III SP w strojach komunijnych oraz młodsze dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów a chłopcy do dzwonienia.
Od godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania Oktawy Bożego Ciała i udziału w procesji. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 14.00. Spowiedź przed rocznicą I Komunii św. będzie w środę od godz. 17.00.

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej na spotkanie organizacyjne przed Rocznicą Komunii św..

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 10 maja o godz. 12.00. Prosimy o zapisywanie dzieci w zakrystii.

Zapraszamy do udziału w II Dniu Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Inicjatorem i honorowym Patronem wydarzenia jest Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Będzie to okazja do modlitwy, duchowego wzrostu, świadectwa w obronie życia oraz dobrej zabawy dzięki licznym darmowym atrakcjom dla rodzin z dziećmi. Dzień Świętości odbędzie się w Dzień Ojca 23 czerwca 2019 r. Początek w kościele św. Jadwigi przy al. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13:00 Adoracja, o 14:00 Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, 15:00 Marsz dla Życia i Rodziny, 16:00 Festiwal rodzinny w Parku Papieskim w Rzeszowie, 20:00 Uwielbienie. Szczegóły na stronie https://dzienswietoscirodzin.pl/ oraz na plakatach.

Dziękujemy za złożone ofiary na budowę kaplicy i wieży. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 6 270 zł.
Bóg zapłać.  
Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku al. Rejtana 14 /1-30/. 


 

Msze święte

w niedzielę o:

w dni powszednie:

  • 7:00
  • 18:00

Liturgia dnia