UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA   2 czerwca 2019 r.

31 maja 2019

W przyszłą niedziele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Trwają dni odpustowe poświęcone św. Jadwidze Królowej jako Patronce Rodzin.

Poniedziałek - „aby dzieci były wzorem posłuszeństwa i miłości”. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, ministrantów i lektorów.

Wtorek – „aby ojcowie byli wzorem miłości ojcowskiej”. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mężczyzn.

Środa – „aby Matki były wzorem miłości macierzyńskiej”. Na Mszę św. zapraszamy kobiety. Wcześniej
od godz. 15.00 adoracja Najswiętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 nabożeństwo pompejańskie.

Czwartek – „aby rodziny były zjednoczone w Miłości”. Ks. Michał Olszewski o godz. 18.00 zaprasza na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Piątek – „aby rodziny nie były prześladowane za wiarę”. Jest to pierwszy piątek, o godz. 17.00 spowiedź i adoracja, odwiedziny chorych od godz. 14.00.

Sobota – „aby rodziny były wzorem dążących do Boga”. O godz. 18.00 Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby.

Nabożeństwa do Serca Jezusowego w niedziele odbywają się o godz.16.30, a w dni powszednie odmawiana będzie litania przed Mszą św. wieczorną.

W związku z następstwami powodzi dzisiaj jest przeprowadzana zbiórka do puszek  dla poszkodowanych.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kaplicy adoracji i wieży. Za tydzień comiesięczna składka.
Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8:00 prosimy mieszkańców bloku
z al. Rejtana 1h /1-20/.

Przewodnik grupy św. Kazimierza zaprasza na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. W dniach od 4 – 13 siepnia 2019 r. Ofiara na pielgrzymkę 140 zł od osoby. Spotkanie organizacyjne dla uczestników w niedzielę 28 lipca 2019 r. o godz. 15.00 w katedrze. Zapisy w katedrze 16 czerwca od godz. 16.00. U św. Michała od 17 – 23 czerwca po Mszy św. wieczornej. Tel. 503847472  Ks. Czesław Matuła.