Kościół Akademicki w Rzeszowie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, al. T. Rejtana 21

VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2018 r.

8 lutego 2018

W dniu dzisiejszym, Kościół przeżywa XXV Światowy Dzień Chorego. Modlimy się w tym dniu w intencji chorych. Chorzy, którzy pragną otrzymać sakrament namaszczenia, proszeni są o zgłaszanie się w zakrystii. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość w narodzie. 

 

W tym tygodniu Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post, w którym przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00; 9.00; 15.30, 18.00 i 20.00. W tym dniu przypada post ścisły /ilościowy i jakościowy/.   

 

Droga Krzyżowa będzie w piątki po rannej Mszy św. /prowadzi grupa Krwi Chrystusa/  i o godz. 17.30,  dla studentów we czwartki o godz. 20.00   

W piątek,  16 lutego br.,  o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku.

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedziele  o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali  składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, pragniemy włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie.   

 

Dziękujemy Panu Stanisławowi Kurdzielowi za wykonane prace przy kościele. Dziękujemy za składane ofiary na prace przy swiątyni, dzisiaj comiesięczna składka. Bóg zapłać. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców domków z ul. Cegielnianej, Wierzbowej i Warzywnej.

 

 

 

Msze święte

w niedzielę o:

w dni powszednie:

  • 7:00
  • 18:00

Liturgia dnia