VIII Niedziela Zwykła 27 maja 2018 r.

25 maja 2018

W Uroczystość Bożego Ciała, 31 maja w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św.
o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą. Procesja Eucharystyczna w naszej parafii rozpocznie się po Mszy św.
o godz. 14.00. W tym roku pójdziemy w kierunku krzyża przy ul. Cegielnianej. Pierwszy ołtarz będzie przy bloku al. Rejtana 14, przygotowują go mieszkańcy tego bloku, drugi ołtarz przy bloku al. Rejtana 14a, przygotowują go mieszkańcy tego bloku, trzeci ołtarz przy bloku ul. Cegielniana 38, przygotowują go mieszkańcy bloków z ul. Cegielnianej 38, 36, 34, 32, 30, 28, czwarty ołtarz przy Krzyżu, przygotowują mieszkańcy bloków z ul. Cegielnianej 18, 18c, d, e, 16a, b, c, d, e. Za procesję odpowiedzialny jest Ks. Jacek Pasela. Dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać I rocznicę Komunii św. Niech nasz udział
w procesji będzie wyrazem wiary i miłości do Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy, aby
w procesji wzięły udział dzieci z kl. III SP w strojach komunijnych oraz młodsze dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów a chłopcy do dzwonienia. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 18.00.
Od godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania Oktawy Bożego Ciała i udziału w procesji. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 14.00.

Spowiedź przed rocznicą I Komunii św. będzie w środę od godz. 17.00.

W piątek 1 czerwca w Uroczystość św. Jadwigi Królowej, która zosatła przeniesiona z 8 czerwca, z racji wypadającej w tym dniu Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczną się dni odpustowe poświęcone naszej patronce św. Jadwidze Królowej jako Nauczycielce Niepodległości. W tym dniu o godz. 17.30 będzie procesja eucharystyczna, o godz. 18.00  Bp Jan Watroba w czasie Mszy św. zawierzy św. Jadwidze naszą Ojczyznę, Podlkarpacie, miasta i wioski, instytucje, urzędy, szkoły, uczelnie i poświęci sztandar Rycerzy Kolumba.
Jest to pierwszy piątek miesiąca, od godz. 14.00 odwiedziny chorych, a od godz. 17.00 spowiedź.

W pierwszą sobotę miesiąca modlimy się w intencji duchowej adopcji i o dar macierzyństwa, za wstawiennictwem św. Gerarda. O godz. 17.30 procesja i litania do Najświętszego Serca Jezusa, o 17.00 Msza św. i nabożeństwo.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. dr Waldemar Janiga, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Przemyskiej.

W środę zakończenie nabożeństw majowych.

We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów, kandydatów na ministrantów i spotkanie Komitetu Budowy.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 12 maja o godz. 12.00. Prosimy o zapisywanie dzieci w zakrystii.

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła.
W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku al. Krzyżanowskiego 6/45 – 67/.