XXIII Niedziela Zwykła  8 września 2019 r.

3 września 2019

14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża, odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewną „Polska pod Krzyżem”. Punktem centralnym ogólnopolskich obchodów jest Włocławek. Tam modlitwa rozpocznie się o godz. 11.00. W diecezji rzeszowskiej główne nabożeństwa odbędą się w:  Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance (godz. 11.00), Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie (godz. 18.00), Kątach – droga krzyżowa na górę Grzywacką (rozpoczęcie o godz. 14.00 przy kościele w Kątach). Nasza parafia będzie przez cały najbliższy tydzień przygotowywać się do tego wydarzenia. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę.
Poniedziałek 9.09.2019 r. KRZYŻA BRONIĘ – Ks. Janusz Kosior
/rycerze kolumba, róże różańcowe, grupa krwi Chrystusa, caritas oddział parafialny, komitet budowy, grupa szkaplerzna/
Wtorek 10.09.2019 r. KRZYŻ MNIE PROWADZI – Ks. Rafał Wroński
/liturgiczna służba ołtarza, lektorzy, lektorzy dorośli/
Środa 11.09.2019 r. KRZYŻ MNIE UBOGACA – Ks. Mariusz Pasternak
/grupa charyzmatyczno-ewangelizacyjna, grupa kontemplacyjna, duchowa adopcja, kręgi rodzin, świecki zakon karmelitański/
Czwartek 12.09.2019 r. KRZYŻ UCZY MNIE MĄDROŚCI – Ks. Grzegorz Kot
/środowisko akademickie/
Piątek 13.09.2019 r. POD KRZYŻEM Z MARYJĄ – Ks. Michał Domasik
/parafia św. Jadwigi uczestniczy w procesji fatimskiej w katedrze/
Sobota 14.09.2019 r. KRZYŻ ADORUJĘ – Ks. Jacek Pasela
/klękamy pod Krzyżem Chrystusa/

W dniu 12 września  przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej.

13 września wraz z Parafią św. Michała prowadzimy Nabożeństwo Fatimskie w Katedrze.

Już po raz dziewiąty, w dniach 15-22 września 2019, będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie Tydzień Wychowania. W tym roku chcemy przyłączyć się do pierwszych uczniów Jezusa i wraz z nimi zadać naszemu Mistrzowi pytanie: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38).

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele. Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła a w najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców Rejtana 14a mieszkania od 141 i Rejtana 14b.

Rada Osiedla Mieszka I zachęca do wyboru zadań do realizacji w ramach RBO i prosi o zaangażowanie się w głosowaniu. Szczegóły programów w gablocie ogłoszeń.