Kościół Akademicki w Rzeszowie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, al. T. Rejtana 21

XXVI Niedziela zwykła 30 września 2018 r.

29 września 2018

 

Dzisiaj składka na Caritas Diecezji Rzeszowkiej.

Jutro rozpoczynamy październik, miesiąc w szczególny sposób oddany Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą w dni powszednie odprawiane o godz. 17.30, a w niedziele
o godz. 16.30.

W tym tygodniu przeżywamy:
W poniedziałek o godz. 9.30 w naszym kościele uroczysta Msza św. inaugurująca nowy rok akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zapraszamy wszystkich profesorów, pracowników administracji i studentów do wspólnej modlitwy. Zapraszamy studentów do Duszpasterstwa Akademickiego „Emaus”.  
O godz. 16.30 w Sali nad zakrystią pytania i odpowiedzi na temat „Polityka wspierania kultury
w Rzeszowie”. Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W środę o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pompejańskie. Po Mszy św. spotknanie Komitetu Budowy Kościoła.

W czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Od I czwartku wznawiamy spotkania „Serce w Serce
z Jezusem”, które prowadzi ks. Michał Olszewski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie. W tym dniu modlimy się w intencji powołań do służby Bożej oraz za Uniwersytet Rzeszowski.  

W piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej oraz bł. Bartłomieja Longo. Z racji I piątku miesiąca od godz. 14.00 odwiedziny chorych, a od godz. 17.00 spowiedź święta.
W piątek dzieci przygotowujące się w parafii do I Komunii św. otrzymają różańce. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, a następnie na Mszę św. i spotkanie.

W  I sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy wszystkich na  nabożeństwo w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.  

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 20.00 uroczysta Msza św. inaugurująca nowy rok akademicki w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele.  
Dziękujemy za posprzątanie kościoła, w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy
ul. Kustronia 6 /41-70/.

 

Msze święte

w niedzielę o:

w dni powszednie:

  • 7:00
  • 18:00

Liturgia dnia