Archiwum ogłoszeń

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 października 2017 r.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

 

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 

We wtorek zapraszamy ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów na zbiórkę.

 

W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia a o godz. 18.45 spotkanie i świadectwo Salome Irene  Van Der Wende.

 

Od Przyszłej niedzieli rozpoczną się Pompejańskie Rekolekcje różańcowe, które prowadzi Ks. Dr Franciszek Rząsa.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na dalsze prace przy świątyni. Bóg zapłać!  W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 4050 zł.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy     ul. Rejtana nr 41 – 60

 

Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 7 listopada o godz. 19.00 i będą się odbywały we wtorki i czwartki w sali nad zakrystią.

 

Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnych modlitw za naszymi ukochanymi zmarłymi. Pamiętajmy o grobach i o modlitwie. Za ławkami wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Codziennie przez cały listopad będziemy odmawiać Koronkę polecając naszych zmarłych. Dusze zmarłych na wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.Za nie będziemy się modlić w każdą niedzielę przed poranną Mszą św.  i w Godzinie Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Codziennie pół godziny przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty by w miesiącu listopadzie zyskać odpust i ofiarować go za zmarłymi.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  8 października 2016 r.

Dzisiaj obchodzimy 17. Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”.   Pielgrzymujemy z św. Janem Pawłem II rzeszowskim szlakiem świętych . Naszą ofiarą wspomagamy biedną młodzież.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie Rycerzy Kolumba.

We wtorek zapraszamy ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów na zbiórkę.

13 października pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. bpa Edwarda Białogłowskiego, który w tym dniu obchodzi imieniny.

Dziękujemy za składane  ofiary na dalsze prace przy świątyni. Bóg zapłać!  Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Rejtana 14a, nr 21 – 40.

Prezydent Rzeszowa zaprasza Mieszkańców osiedli: Mieszka I, Paderewskiego i Nowe Miasto na spotkanie, które odbędzie się 13 października 2017 r. o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej przy ul Podwisłocze 14.

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

1 października 2017 r.

 

 

Rozpoczęliśmy październik, miesiąc szczególnie oddany Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz.16.30. Od juta dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych będą otrzymywać pamiątkowe naklejki.

W dniu dzisiejszym nasz kleryk Tymoteusz w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej otrzyma święcenia w stopniu diakona. Otoczmy go naszą gorącą modlitwą.

 

W tym tygodniu przeżywamy:

W poniedziałek o godz. 9.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego inaugurująca nowy rok akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zapraszamy wszystkich profesorów, pracowników administracji i studentów do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży z kl. III Gimnazjum przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, które udziela radca prawny Aneta Cieśla.

 

We wtorek o godz. 20.00 odbędzie się pierwsza w tym roku akademickim Msza św. dla studentów, a po niej spotkanie. Zapraszamy wszystkich studentów do naszego Duszpasterstwa Akademickiego Emaus. Więcej informacji na stronie internetowej duszpasterstwa (www.daemaus.pl).

 

We środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo pompejańskie.

 

W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej oraz bł. Bartłomieja Longo. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań do służby Bożej oraz za Uniwersytet Rzeszowski. Zapraszamy na modlitwę różańcową w tych intencjach o godz. 17.30.

Od czwartku wznawiamy spotkania „Serce w Serce z Jezusem”, które prowadzi ks. Michał Olszewski, o godz. 18.00 Msza św., a następnie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie.

 

W piątek od godz. 14.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i spowiedź święta. W tym dniu zapraszamy rodziców i dzieci z kl. III SP na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której dzieci przygotowujące się w parafii do I Komunii św. otrzymają różańce.

 

W sobotę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich na  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwę w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa w tych intencjach, a o godz. 18.00 Msza św. i po niej modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli. Po nabożeństwie będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych porad psychologicznych.

W sobotę o godz.  8.00 wyruszy spod naszego kościoła pielgrzymka do Krempnej w ramach ogólnopolskiej akcji: „Różaniec do granic”. Wszystkich zapisanych prosimy o punktualne przybycie.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Szczegółowy plan wydarzeń znajdziemy na plakatach. W tym dniu naszą ofiarą do puszek będziemy budować „Żywy Pomnik Jana Pawła II”.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku al. Rejtana nr 14a /od 21-40/.

 

Rada Osiedla Mieszka I zaprasza na organizowany dzisiaj w godz. 13.00-19.00 Piknik Rodzinny na terenie boiska przy ul. Kustronia. W programie zabawy dla dzieci, występy zespołów artystycznych, pokaz sprzętu wojskowego Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz wiele innych atrakcji i nagród.

 

 

Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela Zwykła

24 września 2017 r.

 

W związku z trwającą na Jasnej Górze 33. Ogólnopolską Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin, dzisiaj po wszystkich Mszach św. w łączności z duchową stolicą Polski nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy w ubiegłą niedzielę, pomimo kapryśnej pogody, udali się w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku Rzeszowskim, aby zwierzyć Jej opiece całą naszą parafię. Bóg zapłać!

 

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupę Biblijną oraz dorosłych lektorów.

 

We wtorek zbiórka ministrantów i lektorów. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych ministrantów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości szczególnie rodziny nowych ministrantów.

 

W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i ogarniamy modlitwą. Pośród solenizantów jest także nasz ks. Michał, któremu już dzisiaj życzymy wielu darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i Świętego Patrona.

W tym dniu uroczystości odpustowe przeżywać będzie par. św. Michała Archanioła.

 

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30.

Także w najbliższą sobotę w par. św. Rodziny w Rzeszowie odbędzie spotkanie z autorką biografii ks. Dolindo Ruotolo, któremu Jezus podyktował modlitwę: „Jezu, Ty się tym zajmij”.

 

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w niedziele o godz. 16.30, a w ciągu tygodnia o godz. 17.30.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Podczas Mszy św. będziemy modlić się za siostry z Róży św. Jadwigi. Msza św. w intencji sióstr z Róży św. Doroty zostanie odprawiona 5 listopada o godz. 7.00.

 

Nasza parafia wraz z chórzystami organizuje 7 października br. wyjazd do Krempnej w ramach ogólnopolskiej modlitwy „Różaniec do granic”.

W programie: konferencja, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz piesza pielgrzymka do cerkwi w Świątkowej Wielkiej (ok. 6 km). Koszt przejazdu 25 zł. Zapisy w zakrystii, do środy. Liczba miejsc ograniczona.

 

Dziękujemy za składane ofiary na dalsze prace przy świątyni.  Dziękujemy także za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z al. Rejtana nr 14a /nry od 1-20/.

 

Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2017 r.

 

W dniu dzisiejszym zawierzamy naszą parafię Maryi w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku.

 

W poniedziałek wspominamy św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież z kl. III  Gimnazjum na kolejne spotkanie przed sakramentem bierzmowania.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 

W czwartek obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę wspomnienie św. o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętych Patronów.

 

Dziękujemy wszystkim parafianom za piękny udział w nabożeństwie fatimskim w Katedrze rzeszowskiej, które w tym miesiącu przygotowywała nasza parafia. Wszystkim chórzystom i zaangażowanym w liturgię składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Zachęcamy do zapoznania się ze Słowem Biskupa Rzeszowskiego popierającym inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”. Tekst znajdziemy na naszej parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie z ogłoszeniami.

 

Dziękujemy za składane ofiary na cele parafii. W ubiegłą niedzielę Komitet Budowy zebrał 4150 zł.

 

Dziękujemy także za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z al. Rejtana 14 mieszkania od 121-156.

 

 

 

XXIII Niedziela Zwykła  10 września 2017 r.

 

W dniach  7-12 września  przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej  „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Zakończenie uroczystości we wtorek, 12 września – Mszą św. o godz. 18.00,  przewodniczy  abp Marek Jędraszewski z Krakowa (po Mszy św. koncert).

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa i okolic odbędzie się 11 września 2017 r. od godz. 17.00 w „Ogrodach bernardyńskich” przy sanktuarium MB Rzeszowskiej.   W programie: świadectwo, Eucharystia i występ „Arkadio”. Zakończenie ok. godz. 20.00.

 

11 września powakacyjne spotkanie Rycerzy Kolumba. O godz. 17.30 rycerze prowadzą modlitwę różańcową. Zapraszamy na modlitwę i spotkanie.

 

13 września wraz z Parafią św. Michała prowadzimy Nabożeństwo Fatimskie w Katedrze.

 

14 września Święto Podwyższenia Krzyża.

 

We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów z Ks. Jackiem.

 

Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z kl. III SP odbędzie się w piątek 15 września o godz. 18.00.

 

17 września tak jak co roku o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Poprowadzi ją Ks. Jacek.

 

Od 11-17 września przeżywamy  VII Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.  Z tej racji nasza parafia współorganizuje w czwartek od godz. 9.15 w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego konferencję nt. „Wzrastać dla dobra. Wartość współpracy na rzecz Rodziny i Szkoły”.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła, w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z al. Rejtana  14 mieszkania od  91-120.

 

Zachęcamy do zapoznania się z wolontariatem w Szlachetnej Paczce. Informacje i zapisy na stornie www.superw.pl.

 

 

 

 

 

XXII Niedziela Zwykła  3 września 2017 r.

 

Od dzisiaj wracają Msze św. o godz. 14.00 – z udziałem dzieci i o godz. 17.00.

 

4 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego – polecamy modlitwie naszych uczniów. O godz. 9.00  Msza św. na rozpoczęcie roku dla Szkoły medycznej i ZS nr 2.

 

W poniedziałek o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszy poniedziałek września przypada 15 rocznica modlitewnej grupy Krwi Chrystusa. Dziękujemy za ten dar modlitwy.

We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów z Ks. Jackiem.

 

W pierwszą środę miesiąca o godz. 17.00 Nabożeństwo Pompejańskie. W tym dniu modlimy się w intencji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej -WSPiA. Wspólnota charyzmatyczno – ewangelizacyjna Magnalia Dei wraz z Księdzem Michałem zapraszają w każdą środę na spotkania.

 

W pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się w intencji powołań do służby Bożej oraz za Uniwersytet Rzeszowski.

 

8 września w piątek obchodzimy święto Narodzenia NMP /Matki Bożej Siewnej/. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

Od piątku, 8 września, rozpoczyna się kolejny rok formacyjny Oazy. Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie do domu parafialnego o godz. 16.30.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z kl. III SP odbędzie się w piątek 15 września o godz. 18.00.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Na prośbę siostr i braci z róż różańcowych od października zmiany tajemnic połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu będą w pierwsze niedziele po Mszy św. o godz. 7.00.

 

13 września wraz z Parafią św. Michała prowadzimy Nabożeństwo Fatimskie w Katedrze. W tym roku nasza parafia przygotowuję obstawę Mszy św..

 

17 września tak jak co roku wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Poprowadzi ją Ks. Jacek.

 

W dniach 11-17 września przeżywać będziemy Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

 

Dziękujemy za składane ofiary na dalsze prace przy świątyni.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła, w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana  14 mieszkania od  61-90.

 

 

XXI niedziela zwykła

27 sierpnia 2017 r.

 

W dniu dzisiejszym odbywa się zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez nawałnice przechodzące w ostatnich tygodniach przez naszą Ojczyznę. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W czwartek zapraszamy na próbę chóru, po Mszy św. o godz. 18.00.

W najbliższy piątek, (1 września) przeżywamy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny i módlmy się o pokój na świecie.

Jest to także I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedzimy chorych, od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

Informujemy, że spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci z III klas Szkół Podstawowych, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie 15 września o godz. 18.00.

Również w piątek przypada dzień imienin zmarłego ks. prałata Bronisława Janika. Niech nasza modlitwa i nawiedzenie grobu będzie najlepszym prezentem dla niego.

 

W pierwszą sobotę miesiąca – 2 września,  serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwę w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a o godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

 

Od przyszłej niedzieli wracają Msze św. o godz. 14.00 – z udziałem dzieci i o godz. 17.00.

 

Dziękujemy za składane ofiary na dalsze prace przy świątyni. Dziękujemy także za posprzątanie kościoła, w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z al. Rejtana 14, mieszkania od  31-60.

 

Ogłoszenie firmy Green Office Ecologic: 1 września przy
par. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w godz. od 7.00 – 13.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zużyty sprzęt składajmy przed kościołem, obok ogrodzenia.

 

 

 

XX Niedziela Zwykła  20 sierpnia 2017 r.

 

W wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

W środę liturgiczne wspomnienie bł. Władysława Findysza.

 

W czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła.

 

26 sierpnia (sobota) Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Odpust na Drabiniance o godz. 18.00.

 

27 sierpnia (niedziela) w rzeszowskiej Katedrze odbędą się Dożynki Diecezjalne. O godz. 12.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory.

 

Dziękujemy za składane ofiary na dalsze prace przy świątyni. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 4900 zł.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła, w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana  14 mieszkania od  1-30.

XIX Niedziela Zwykła  13 sierpnia 2017 r.

W wtorek (15 sierpnia) przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. połączone z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów odbędą się o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 20.00.

 

W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę naszej świątyni. Dzisiaj comiesięczna składka. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła, w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana 1H mieszkania od 21 – 40.

 

W poniedziałek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego a w czwartek św. Jacka. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia a pośród nich ks. Jackowi.

 

Biuro turystyczne Trinity dysponuje jeszcze  miejscami  na pielgrzymkę do Ziemi  Świętej /wylot z Rzeszowa/  na termin 16-23.09-2017  lub 23.09-30.09.17  r

 

 

 

Święto Przemienienia Pańskiego

 6 sierpnia 2017 r.

 

W miniony piątek wyruszyła 40 Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wraz z radiem Via.

We środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy.

W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo fatimskie
do rzeszowskiej Katedry.

Również w przyszłą niedzielę comiesięczna składka na cele parafii. Bóg zapłać za wsparcie!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 serdecznie prosimy o pomoc mieszkańców z bloku przy al. Rejtana 1 h nry 1-20.

 

 

 

XVII Niedziela Zwykła  30 lipca 2017 r.

W tym tygodniu:

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

 

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji o powołania kapłańskie i zakonne i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

I piątek miesiąca – Od godz. 14.00 odwiedziny chorych, a od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

 

I sobota miesiąca-Nabożeństwo wybagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele. Bóg zapłać.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła, w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana 1 i.

 

W piątek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała  miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału i duchowego towarzyszenia pielgrzymom, także za pośrednictwem Radia Via.

 

 

 

XVI Niedziela Zwykła  23 lipca 2017 r.

 

Dzisiaj poświęcenie pojazdów po wszystkich Mszach św. z racji wtorkowego wspomnienia  św. Krzysztofa patrona kierowców. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich solenizantów zbliżającego się tygodnia a pośród nich ks. Krzysztofa, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w wtorek – św. Jakuba Apostoła i  św. Krzysztofa; w środę – świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w sobotę – św. Martę.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele. Bóg zapłać.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła, w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana 1 e mieszkania nr 21- 40.

 

 

 

XV Niedziela Zwykła  16 lipca 2017 r.

 

 

W piątek 21 lipca z racji III piątku miesiąca zapraszamy  na Godzinę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 

 

W niedzielę 23 lipca po wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

 

 

W czwartek, 20 lipca, przeżywać będziemy czwartą rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele.  W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 4820 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła, w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana 1 e mieszkania nr 1- 20.

 

 

XIV Niedziela Zwykła  9 lipca 2017 r.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele.  Dzisiaj comiesięczna składka. W przedsionku kościoła dyżur pełnią przedstawiciele komitetu budowy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana 1 d mieszkania nr 21- 40.

 

 

XIII Niedziela Zwykła  2 lipca 2017 r.

 

W lipcu i sierpniu w niedziele  nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00

 

W tym tygodniu:

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

 

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji o powołania kapłańskie i zakonne i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

I piątek miesiąca – Od godz. 14.00 odwiedziny chorych, a od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele. Za tydzień comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana 1 d mieszkania nr 1- 20.

 

Zachęcamy do udziału w Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

 

 

XII Niedziela Zwykła

25 czerwca 2017 r.

 

Nabożeństwa do Serca Jezusowego w niedziele odbywają się o godz. 16.30 a w dni powszednie o godz.17.40

 

W lipcu i sierpniu w niedziele  nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00

 

W tym tygodniu:

Czwartek – przeżywamy Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 18.00.

 

I sobota miesiąca – Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

 

Zachęcamy do udziału w Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

 

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00, tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 9 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu. Szczegółowe informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana 1 b.

 

XI Niedziela Zwykła

18 czerwca 2017 r.

 

Nabożeństwa do Serca Jezusowego w niedziele odbywają się o godz. 16.30 a w dni powszednie o godz.17.40

 

Zapraszamy codziennie o godz. 18.00 na procesję eucharystyczną. Zakończenie we czwartek błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków.

 

W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Jutro w ramach wieczorów jadwiżańskich po Mszy sw. o godz. 18.00, odbędzie się wykład prof. Waldemara Furmanka nt. „Bezrobocie metodą niszczenia człowieka”.

 

We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Bożego. Proboszcz katedry zaprasza na odpust.

 

W sobotę Uroczystość Jana Chrzciciela.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 13 maja o godz. 12.00. Prosimy o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele. Komitet budowy zebrał 5200 zł.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana 1 a mieszkania nr 21 -40.

 

X Niedziela Zwykła

11 czerwca 2017 r.

 

 

Nabożeństwa do Serca Jezusowego w niedziele odbywają się o godz. 16.30 a w dni powszednie o godz.17.40

 

Jutro w ramach wieczorów jadwiżańskich po Mszy sw. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie z prof. Aleksandrem Bobko Wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który poprowadzi wykład nt. „Dojrzewania do wartości”.

 

W Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca  w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św.
o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą.   Procesja Eucharystyczna w naszej parafii będzie po Mszy św. o godz. 14.00. W tym roku pójdziemy w kierunku bloków Kopisto 8 i Podwisłocze; pierwszy ołtarz będzie przy Uniwersytecie, drugi ołtarz przy budynku telewizji, trzeci ołtarz przy blokach ul. Kopisto 8 i biurach Hartbexu, czwarty ołtarz przy blokach ul. Podwisłocze 33 i 35. Za procesję odpowiedzialny jest Ks. Jacek Pasela. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać I rocznicę Komunii św. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem wiary i miłości do Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy, aby w procesji wzięły udział dzieci z kl. III SP w strojach komunijnych oraz młodsze dzieci dziewczynki do sypania kwiatów a chłopcy do dzwonienia. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Oktawy Bożego Ciała i udziału w procesji. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 14.00.

Od czwartku zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z Ewangelizacją Rzeszowa, które potrwają do soboty. Szczegółowy plan na plakatach i ulotkach.

Od godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie: www.jednegoserca.pl.

 

We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów, kandydatów na ministrantów, spotkanie Komitetu Budowy i próba dzieci przed rocznicą I Komunii św.

 

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 13 maja o godz. 12.00. Prosimy o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na dalsze prace przy kościele. Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Rejtana 1 a mieszkania nr 1 -20.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  4 czerwca 2017 r.

 

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Święto Dziękczynienia, w ramach którego  przeżywamy dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.

 

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze św. o 7.00 i 18.00.

 

Trwa „Tydzień ze św. Jadwigą”, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W środę o godz. 17.0 zapraszamy na Nabożeństwo Pompejańskie.

 

W czwartek Uroczystość św. Jadwigi Królowej, zapraszamy na główną Mszę św. połączoną z procesją o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. Bp Marian Rojek. Prosimy aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach i poniosły relikwie św. Jadwigi w procesji. Procesja będzie wokół bloku Zagłoby 8.

O godz. 17.15 młodzież z Kolbuszowej przedstawi montaż słowno-muzyczny o św. Bracie Albercie.

 

Nabożeństwa do Serca Jezusowego w niedziele odbywają się o godz. 16.30 a w dni powszednie o godz.17.40

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 13 maja o godz. 12.00. Prosimy o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

W sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. O godz. 12.00, będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

 

W niedzielę, 11 czerwca, o godz. 13.00 odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do licznego  udziału.

 

W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 

We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów,  kandydatów na ministrantów i spotkanie dorosłych lektorów.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na prace przy kościele. Grupa pielgrzymkowa złożyła 316 zł.

Za tydzień comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Kustronia 9.

 

 

 

 

 

VII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA /Wniebowstąpienie/  28 maja 2017 r.

 

Dzisiaj na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 młodzież ze szkolnego chóru z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie wykona kilka pieśni maryjnych oraz poprowadzi wraz z ratownikami medycznymi pokazy i szkolenie z zakresu I pomocy.Będzie też możliwość wsparcia działań młodzieży m.in. w zakupie sprzętu szkoleniowego do ratownictwa medycznego oraz działalności szkolnego chóru.

 

W środę przeżywamy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy majówki.

 

8 czerwca będziemy przeżywać uroczystość św. Jadwigi Królowej – odpust parafialny. Uroczystości odpustowe poprzedzi „Tydzień ze św. Jadwigą”, w którym będziemy od naszej patronki uczyć się adoracji krzyża by i z nas wyszła modlitwa uwielbienia.

Pełne informacje są umieszczone na plakacie.

W pierwszy czwartek 1 czerwca rozpoczynamy uroczystości odpustowe. Modlitwą różańcową wspieramy Uniwersytet Rzeszowski. Ks. Michał Olszewski zaprasza na modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie.

W pierwszy piątek 2 czerwca od godz. 14.00 odwiedziny chorych, a od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

W pierwszą sobotę o godz. 17.30 rozpoczynamy wynagradzające nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca

Spójrz, moja córko, na moje Serce ukoronowane cierniami, które niewdzięczni ludzie bez ustanku wbijają w Nie przez swoje bluźnierstwa i brak wdzięczności. Przynajmniej ty staraj się Mnie pocieszyć. W godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawia spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.

Przez to nabożeństwo wynagradzamy pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi:

 1. bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu,
 2. bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu,
 3. bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznawanie w Niej Matki ludzi,
 4. znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę a nawet odrazę do Niepokalanej Matki,
 5. obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.

Po nabożeństwie będzie Msza św. i modlitwa o dar macierzyństwa za wstawiennictwem św. Gerarda.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 13 maja o godz. 12.00. Prosimy o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

15 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, dzieci z kl. IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać     I rocznicę Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne 2 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.

 

We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Kustronia 11 mieszkania nr 35 – 54.

 

 

 

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  21 maja 2017 r.

 

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 

W poniedziałek spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

 

We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 

W czwartek o godz. 19.00 próba chóru.

 

W piątek obchodzimy Dzień Matki. Poleśmy nasze Mamy w modlitwie.

 

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za za dar ołtarza 3000 zł. Pieniądze zostaną dołożone do zapłaty za konfesjonały.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Kustronia 11 mieszkania nr 18 – 34.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 13 maja o godz. 12.00. Prosimy o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Procesja Eucharystyczna w Boże Ciało planowana jest w tym roku w kierunku bloków Kopisto 8 i Podwisłocze; pierwszy ołtarz byłby przy Uniwersytecie, drugi ołtarz przy budynku telewizji, trzeci ołtarz przy blokach ul. Kopisto 8, czwarty ołtarz przy blokach ul. Podwisłocze 33 i 35. Za procesję odpowiedzialny jest Ks. Jacek Pasela.

 

Pielgrzymka dziękczynna do Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach /gdzie zawierzymy nasze rodziny i parafię/ i śladami św. brata Alberta organizowana jest w dniach 27 – 28 maja /Zakopane (Krzeptówki, Kalatówki) – Ludźmierz –Kraków (Sanktuarium św. Brata Alberta, Sanktuarium Miłosierdzia)- Igołomia/. Przejazd luksusowym autokarem, opieka duchowa, nocleg z obiadokolacją i śniadaniem w Zakopanem, ubezpieczenie. Koszt 180 zł. Wyjazd w sobotę 27 maja o godz. 4.00.

 

W przyszłą niedzielę (28 maja) na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 młodzież ze szkolnego chóru z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie wykona kilka piesni maryjnych oraz poprowadzi wraz z ratownikami medycznymi pokazy i szkolenie z zakresu I pomocy.

Będzie też możliwość wsparcia działań młodzieży m.in. w zakupie sprzętu szkoleniowego do ratownictwa medycznego oraz działalności szkolego chóru.

 

Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses pod dyrekcją Marcina Florczaka i Katedra Rzeszowska zapraszają na koncert „Rzeszów stolicą IX Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores”, który odbędzie się 27 maja 2017 r. o godz. 19.00 w Katedrze Rzeszowskiej.

 

 

 

V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  14 maja 2017 r.

 

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00, 34 dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Komunię św. Otoczmy modlitwą te dzieci i ich rodziny, również dzisiaj comiesięczna składka na dalsze prace budowlane.

 

Przypominamy, że w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski,  zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza, w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja, jest zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.

 

Jutro Wieczór Jadwiżański. Dzieci pierwszokomunijne wraz z naszą patronką św. Jadwigą będą dziękować za dar Eucharystii.

 

We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 

W piątek Mszą św. o godz. 18.00  księża biskupi wraz z kapłanami rozpoczną VII Stanową Konwencję Rycerzy Kolumba. Gościć będziemy Ks. Aba Mieczysława Mokrzyckiego, Ks. Bpa Jana Piotrowskiego, Ks. Bpa Grzegorza Rysia i naszych księży biskupów. Wraz z nimi będą delegacje ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Litwy, Ukrainy, Filipin.

 

W sobotę, 20 maja, przeżywać będziemy 17. rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 w rzeszowskiej katedrze. Będzie to równocześnie zakończenie VII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba, z udziałem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

 

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie i piękny wystrój kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Kustronia 11 mieszkania nr 1 – 17.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 13 maja o godz. 12.00. Prosimy o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Procesja Eucharystyczna w Boże Ciało planowana jest w tym roku w kierunku bloków Kopisto 8 i Podwisłocze; pierwszy ołtarz byłby przy Uniwersytecie, drugi ołtarz przy budynku telewizji, trzeci ołtarz przy blokach ul. Kopisto 8, czwarty ołtarz przy blokach ul. Podwisłocze 33 i 35. Za procesję odpowiedzialny jest Ks. Jacek Pasela.

 

Pielgrzymka dziękczynna do Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach /gdzie zawierzymy nasze rodziny i parafię/ i śladami św. brata Alberta organizowana jest w dniach 27 – 28 maja /Zakopane – Kraków- Igołomia/. Przejazd luksusowym autokarem, opieka duchowa, nocleg z obiadokolacją i śniadaniem w Zakopanem, ubezpieczenie. Koszt 180 zł. Wyjazd w sobotę 27 maja o godz. 4.00.

 

 

 

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  7 maja 2017r.

 

Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa majowe, w niedziele o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 

W sobotę od godz. 9.00 spowiedź przed pierwszą Komunią św..

 

W najbliższą niedzielę (14 maja) na Mszy św. o godz. 12.00, 34 dzieci z naszej Parafii przyjmie po raz pierwszy Komunię św. Otoczmy modlitwą te dzieci i ich rodziny.

W tym dniu zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00 i comiesięczna składka na budowę nowej świątyni.

Przypominamy, że w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski,   zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza, w V Niedzielę Wielkanocną,  14 maja, będzie zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.

 

W poniedziałek o  godz. 18.00 Msza św. i spotkanie młodzieży z kl. II gimnazjum, która w przyszłym roku przyjmie sakrament bierzmowania.

Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Rodziców i dzieci z kl. III SP przed uroczystością I Komunii św.

 

We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów i spotkanie kręgu biblijnego.

 

W sobotę 13 maja w Katedrze rzeszowskiej odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Jest to dzień 100. rocznicy Objawień Matki Bożej.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 10 prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 13 maja o godz. 12.00. Prosimy o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Procesja Eucharystyczna w Boże Ciało planowana jest w tym roku w kierunku bloków Kopisto 8 i Podwisłocze; pierwszy ołtarz byłby przy Uniwersytecie, drugi ołtarz przy budynku telewizji  , trzeci ołtarz przy blokach ul. Kopisto 8, czwarty ołtarz przy blokach ul. Podwisłocze 33 i 35. Za procesję odpowiedzialny jest Ks. Jacek Pasela.

 

Pielgrzymka dziękczynna do Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach /gdzie zawierzymy nasze rodziny i parafię/ i śladami św. brata Alberta organizowana jest w dniach 27 – 28 maja /Zakopane – Kraków- Igołomia/. Przejazd luksusowym autokarem, opieka duchowa, nocleg z obiadokolacją i śniadaniem w Zakopanym, ubezpieczenie. Koszt 180 zł. Wyjazd w sobotę 27 maja o godz. 4.00.

  

 

III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  30 KWIETNIA 2017r.

 

Trzecia Niedziela Wielkanocna, rozpoczyna IX Tydzień Biblijny. W tym roku jest ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.

 

W poniedziałek rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej.  Nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 16.30 a w tygodniu o godz. 17.30.

 

We wtorek 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

3 maja – Uroczystość MB Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. u nas tak jak w niedzielę. Uroczystości Patriotyczne w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św.  w Farze o godz. 9.30, następnie dalsza część uroczystości na Rynku. Jest to I środa miesiąca. Zapraszamy o godz. 16.00 na Nabożeństwo Pompejańskie i modlitwy w intencji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

 

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką Ks. Michała Olszewskiego „Serce w Serce z Jezusem”, a po niej nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

 

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00  spowiedź.

 

I sobota miesiąca – Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni.

W sobotę o godz. 8.00 prosimy do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców z bloku nr 8 przy ul.Monte Cassino, mieszkania od 55 – 70.

 

Pielgrzymka dziękczynna śladami św. brata Alberta organizowana jest w dniach 27 – 28 maja /Zakopane – Kraków- Igołomia/. Przejazd luksusowym autokarem, opieka duchowa, nocleg z obiadokolacją i śniadaniem w Zakopanym, ubezpieczenie. Koszt 180 zł. Wyjazd w sobotę 27 maja o godz. 4.00.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie u nas w parafii 13 maja o godz. 12.00.

 

 

II  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  23 KWIETNIA 2017r.

 

Dzisiejszą niedzielą dziękujemy Bogu za dar Jego Miłosierdzia, okazywany w całym życiu wiary. Zachęcamy dzisiaj do ucałowania relikwii św. S. Faustyny. Zapraszamy o godz. 15.00 na dziękczynną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Tydzień Miłosierdzia, który rozpoczynamy jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia z bliźnimi dóbr duchowych i materialnych. Dzisiaj składamy skarbonki wielkopostne, a składka przeznaczona jest na CARITAS diecezjalny.

 

Codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w trzeci piątek miesiąca zapraszamy na  Godzinę Miłosierdzia. Gorąco dziękujemy Grupie Modlitewnej Krwi Chrystusa, a szczególnie Pani Bronisławie Szybkowskiej i Stanisławie Kosturek za  codzienną modlitwę.

 

Trzecia Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Informacje na ten temat pojawią się w spotach telewizyjnych i radiowych TVP1 i PR1 od 22 do 30 kwietnia, a także w tygodnikach katolickich. Prosimy do sięgnięcia po Biblię. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo biblijne. W niedzielę przed mszami lektorzy będą czytać list do Galatów oraz rozdawać kartki z odnośnikami do konkretnych wersetów tegoż listu.

 

W czwartek (27 kwietnia) po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się próba przed uroczystością I Komunii św. Zapraszamy rodziców i dzieci z kl. III. O godz. 19.30 próba chóru. Zapraszamy

 

W piątek o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. za zakończenie roku szkolnego dla maturzystów z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie.

 

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni.

W sobotę o godz. 8.00 prosimy do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców z bloku nr 6 przy ul.Monte Cassino, mieszkania od 71 – 88.

 

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  16 KWIETNIA 2017r.

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dzień zwycięstwa Miłości,  Pokoju – starajmy się ten świąteczny czas spędzić w gronie najbliższych.

 

Jutro drugi dzień świąt. Zarówno dzisiaj jak i w dniu jutrzejszym  nie będzie Mszy św. o godz. 14.00  i 17.00.

 

 

Za tydzień  Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na Mszach św. składamy Skarbonki Wielkopostne.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 5550 zł.

W sobotę o godz. 8.00 proszę do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców z bloku nr 6 przy ul.Kustronia, mieszkania od 37 – 70.

 

 

Przez ostatnie trzy dni  adorowaliśmy Jezusa w ciemnicy i przy grobie. Gromadziliśmy się na nabożeństwach ukazując naszą więź z Chrystusem. Dziękuję za tak piękny wyraz wiary i łączności z Bogiem. W tym pięknym przeżyciu pomagało nam wiele osób, którym pragnę podziękować. Wam drodzy parafianie za złożone ofiary na kwiaty. Pani Wandzie Tupaj, za piękny wystrój ciemnicy, grobu i kościoła na dzisiejszą uroczystość. Tym wszystkim, którzy przygotowali grób i ciemnicę, Paniom Annie Siwiec, Teresie Głodzik. Panom  kościelnym, wszystkim sprzątającym kościół na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać! Ks. Krzysztofowi,  Ks. Michałowi, Ks. Jackowi, Ks. Lucjanowi, Ks. Mariuszowi, Różom Różańcowym, Grupie Krwi Chrystusa, parafialnej grupie młodzieżowej,  ministrantom,  lektorom, lektorom dorosłym,  chórowi i Panu Organiście za  przygotowanie i  poprowadzenie liturgii. Bóg zapłać!!

 

Na czas świętowania życzymy aby Chrystusowa moc zwycięstwa z poranka wielkanocnego, towarzyszyła wam wszystkim i dzisiaj i w każdym dniu.

Szczęść wam Boże!

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

9 kwietnia 2017 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień Męki Pańskiej. W liturgii Kościoła uobecniamy zbawcze dzieło Chrystusa.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą  o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali  składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

W Wielki Poniedziałek i Wielką Środę po Mszy św. o godz. 18.00 wykład Prof. Czesława Kłaka nt. “Związki prawa żydowskiego z prawem rzymskim na przykładzie procesu Chrystusa” i “Proces Chrystusa przed Sanhedrynem w świetle dawnego prawa żydowskiego”.

W Wielką Środę odwiedziny chorych od godz. 15.00.

 

W dni Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) nie ma Mszy św. porannej.

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej  o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.  Od godz. 21.00 czuwanie młodzieży.

 

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do grobu o godz. 18.00. Adoracja do godz. 22.00. O godz.21.00 czuwanie młodzieży.     W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.

 

Wielka Sobota – dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 – 14.00 co  pół godziny i dodatkowo o godz. 16.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGORezurekcja z procesją o godz. 6.00. Przejdziemy aleją Rejtana w kierunku ulicy Wierzbowej gdzie zawrócimy w stronę kościoła.Msze św. w tym dniu będą jeszcze o godz. 9.00, 10.30. 12.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00.W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 20.00.Czas popołudniowy w pierwszy i drugi dzień świąt poświęćmy na spotkania rodzinne.

 

Spowiedź wielkanocna w tym tygodniu w poniedziałek w Parafii Opatrzności Bożej a we wtorek w Katedrze. Dla tych, którzy nie mogli skorzystać w sobotę z sakramentu pokuty, będzie możliwość od poniedziałku do środy od godz. 18.30 do 20.00. W Wielką Środę od godz. 21.00 rozpocznie się w naszym kościele noc konfesjonałów i trwać będzie do godz. 6.00 w Wielki Czwartek.

Skarbonki Wielkopostne z akcji CARITAS składamy w ofierze w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy za składane ofiary. Bóg zapłać. Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Grób i ciemnicę będziemy przygotowywać w  poniedziałek, wtedy również będziemy sprzątać kościół. Zapraszamy do pomocy mężczyzn i kobiety na godz. 8.00.

 

Adoracja w Ciemnicy i przy Grobie Chrystusa

Wielki Piątek

Godz. 7.00 – Róża św. Jadwigi Królowej

Godz. 8.00 – Róża św. Doroty

Godz. 9.00 – Róża św. S.Faustyny

Godz. 10.00 – Róża Bł. Karoliny

Godz. 11.00 – Róża Matki Bożej Pompejańskiej

Godz. 12.00 – Grupa Szkaplerzna

Godz.14.00 – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Godz. 15.00 – Grupa Krwi Chrystusa

Godz. 16.00 – Róża św. Józefa

 

Wielka Sobota

Godz. 7.00 – Róża św. Józefa

Godz. 8.00 – Róża Bł. Karoliny

Godz. 9.00 – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Godz. 10.00 – Róża św. S. Faustyny

Godz. 11.00 – Róża Matki Bożej Pompejańskiej

Godz. 12.00 – Grupa Szkaplerzna

Godz. 14.00 – Róża św. Doroty

Godz. 15.00 – Grupa Krwi Chrystusa

Godz.16.00 – Róża św. Jadwigi Królowej

V Niedziela Wielkiego Postu

2 kwietnia 2017 r.

 

Zapraszamy na Drogę Krzyżową, która odprawiana jest w piątki po rannej Mszy św. /prowadzi grupa Krwi Chrystusa/ i o godz. 17.30, dla studentów we czwartki o godz. 20.00.

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Od dzisiaj rozpoczynamy czas świętych rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Dobre dzieła zakwitną na mojej życiowej drodze”. Rekolekcje prowadzi ks. Łukasz Mariuszyc, wikariusz w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie (plan rekolekcji na odwrocie).

 

W środę o godz. 17.00 nabożeństwo pompejańskie.

 

W najbliższy czwartek modlimy się w intencji powołań do służby Bożej oraz za Uniwersytet Rzeszowski. Zapraszamy na modlitwę różańcową w tych intencjach o godz. 17.30.

W czwartek o godz. 20.00 Drogę Krzyżową ilustrowaną pieśnią i poezją poprowadzi Grupa Artystyczna z Malawy. Zapraszamy.

Również w czwartek próba chóru.

 

W piątek od godz. 14.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 spowiedź święta. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św.

 

W sobotę w naszym kościele odbędzie się spowiedź wielkopostna
od godz. 9.00 – 12.00 i 15.00 – 18.00 z przerwą od 10.15-10-45 i 16.15 – 16.45.

 

 

Za tydzień przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej tzw. Niedzielę Palmową. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd poświęcenia palm.

 

Dziękujemy za składane ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy
o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku z ul. Monte Cassino
6 mieszkania nry od 19 do 36.

 

Dzisiaj przed kościołem bieszczadzcy rękodzielnicy wystawiają swoje prace (palmy, pisanki, serwetki, koszyczki z wikliny, stroiki wielkanocne). Można podziwiać i zakupić wystawiane dzieła.

 

 

 

 

IV  Niedziela Wielkiego Postu

 26 marca 2017 r.

 

Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki po rannej Mszy św. /prowadzi grupa Krwi Chrystusa/  i o godz. 17.30,  dla studentów we czwartki o godz. 20.00

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele  o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali  składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

We wtorek zbiórka ministrantów, lektorów i kręgu biblijnego.

 

W czwartek próba chóru.

 

W piątek po Mszy św. spotkanie misyjne.

 

Dziękujemy za składane ofiary. Bóg zapłać.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku z ul. Monte Cassino 6 mieszkania nr 1 – 18.

 

W przyszłą niedzielę przed kościołem bieszczadzcy rękodzielnicy wystawią swoje prace (palmy, pisanki, serwetki, koszyczki z wikliny, stroiki wielkanocne). Będzie można podziwiać i zakupić wystawiane dzieła.

 

Rekolekcje wielkopostne parafialne i akademickie wygłosi ks. Łukasz Mariuszyc od 2 – 4 kwietnia.

 

  REKOLEKCJE  PARAFIALNE I AKADEMICKIE

2 – 4 KWIETNIA 2017r. 

 

DOBRE DZIEŁA ZAKWITNĄ NA MOJEJ ŻYCIOWEJ DRODZE

 

Program Rekolekcji

2.04.2017 – Niedziela „Wzrastać i poznawać nowe horyzonty”

7.00  Msza św. z nauką ogólną

9.00  Msza św. z nauką ogólną

10.30 Msza św. z nauką ogólną

12.00 Msza św. z nauką ogólną

14.00 Msza św. z nauką dla dzieci

16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  

17.00 Msza św.  z nauką ogólną

20.00 Msza św. z  nauką dla młodzieży akademickiej

3.04.2017 – Poniedziałek Oświecić umysł, poprawić wolę ludzką”

7.00 Msza św. z nauką ogólną

9.30 Nauka dla młodzieży ZS nr2

11.00 Nauka dla młodzieży ZS nr2

15.00 Godzina Miłosierdzia z nauką

18.00 Msza św. z nauką ogólną.

Po Mszy św. nauka stanowa dla rodziców

20.00 Msza św. z  nauką dla młodzieży akademickiej

4.04.2015 – Wtorek  – „Być świadkiem Miłości Bożej ” 

7.00 Msza św. z nauką ogólną

9.30 Nauka dla młodzieży ZS nr2

11.00 Nauka dla młodzieży ZS nr2

18.00 Msza św. z nauką ogólną.

Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

20.00  Msza św. z  nauką dla młodzieży akademickiej. Zakończenie rekolekcji. 

 

III  Niedziela Wielkiego Postu

 19 marca 2017 r.

 

Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki po rannej Mszy św. /prowadzi grupa Krwi Chrystusa/  i o godz. 17.30,  dla studentów we czwartki o godz. 20.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele  o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali  składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

W poniedziałek Wieczór Jadwiżański. Wykład na temat wpływu reformy edukacji na społeczeństwo wygłosi Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Po wykładzie będzie możliwość dyskusji.

 

We wtorek zbiórka ministrantów, lektorów.

 

W czwartek próba chóru.

 

25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy przeżywać 25. rocznicę powstania Diecezji Rzeszowskiej.   Tradycyjnie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest dniem rozpoczęcia modlitw w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę wyrażającą wartość życia, szczególnie tego bezbronnego, nienarodzonego. Zobowiązania będziemy składać na mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.  Koszyk na deklaracje będzie wystawiony przez cały tydzień.

 

Z racji uroczystości św. Józefa, wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 2 – 4 kwietnia, a spowiedź 8 kwietnia.

 

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne.

 

Dziękujemy za składane ofiary. Bóg zapłać. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 7400 zł.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku z ul. Monte Cassino 8 mieszkania nr 37 – 54.

 

II  Niedziela Wielkiego Postu

 12 marca 2017 r.

 

Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki po rannej Mszy św. /prowadzi grupa Krwi Chrystusa/  i o godz. 17.30,  dla studentów we czwartki o godz. 20.00

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele  o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali  składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

We wtorek zbiórka ministrantów, lektorów i spotkanie kręgu biblijnego.

 

W czwartek próba chóru.

 

W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Polecamy trudne sprawy naszego życia i modlimy się za zmarłych z wypominków rocznych.

 

Sakrament bierzmowania w naszej parafii został udzielony w środę popielcową, stąd w najbliższą sobotę Msza św. wieczorna będzie o 18.00 a nie o 17.00 jak była zapowiadana.

 

W niedzielę Uroczystość św. Józefa. O godz. 10.30 Msza św. dziękczynna z prośbą o wsparcie św. Józefa dla braci z Róży i ich rodzin.

 

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne.

 

Dziękujemy za składane ofiary. Bóg zapłać. Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku z ul. Monte Cassino 8 mieszkania nr 19 – 36.

 

 

I  Niedziela Wielkiego Postu

 5 marca 2017 r.

 

Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki po rannej Mszy św. /prowadzi grupa Krwi Chrystusa/  i o godz. 17.30,  dla studentów we czwartki o godz. 20.00

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele  o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali  składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Dzisiaj o godz. 18.00 grupa teatralna „rodzina” przedstawi misterium męki i śmierci  Jezusa Chrytsusa.

 

W poniedziałek żegnamy relikwie św. brata Alberta i kopie obrazów. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a o godz. 15.30 Msza św..

 

We wtorek na Mszę św. dziękczynną o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Po Mszy św. zbiórka ministrantów.

 

W czwartek próba chóru.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy siostry z nowej róży pw. Matki Bożej Pompejańskiej.

 

Dziękujemy za składane ofiary. Bóg zapłać. Za tydzień comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku z ul. Monte Cassino 8 mieszkania nr 1 – 18.

 

 

Ogłoszenia parafialne – VIII niedziela zwykła

26 lutego 2017 r.

 

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy „Tydzień modlitw o trzeźwość narodu”.

 

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się próba przed sakramentem bierzmowania.

 

W tym tygodniu Środa Popielcowa – rozpoczyna Wielki Post, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Paschalnych.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa, którą odprawiamy w piątki po rannej Mszy św. /prowadzi grupa Krwi Chrystusa/
i o godz. 17.30; dla studentów we czwartki o godz. 20.00 oraz zapraszamy na Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym, które odprawiane będą w niedziele o godz. 16.00 i dla studentów
o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.

W Środę Popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy. W tym dniu Msze św.
z posypaniem głów popiołem odbędą się o godz. 7.00, 9.00, 15.30, 18.00 i 20.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 bp Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz z par. św. Michała Archanioła.

Nabożeństwo pompejańskie rozpocznie się o godz. 17.00 . Jest to także dzień modlitw w intencji WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Od Środy Popielcowej rozpocznie się w naszym kościele nawiedzenie relikwii i kopii obrazu św. Brata Alberta i potrwa do 6 marca. W tym dniu będziemy gościć ss. Albertynki, które opowiedzą o swojej działalności.

 

W I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji powołań kapłańskich oraz  za Uniwersytet Rzeszowski. O godz. 18.00 Msza św. z nauką ks. Michała Olszewskiego „Serce
w serce z Jezusem”. Po Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

 

W I piątek miesiąca od godz. 14.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci z kl. III SP przed I Komunią św.

W tym dniu odbędzie się także Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie
o godz. 18.00 przy Zamku Rzeszowskim.

 

W I sobotę od godz. 17.30 modlimy się w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli, w intencji obrony życia, matek oczekujących potomstwa oraz za małżeństwa mające problemy z poczęciem dziecka.

 

W przyszłą niedziele o godz. 18.00 Grupa Teatralna „Rodzina” przedstawi w naszym kościele misterium męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

 

Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać. Dziękujemy także za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bloku z ul. Monte Cassino 10, nry od 55 do72.

 

 

VII niedziela zwykła

 19 lutego 2017 r.

W poniedziałek Wieczór Jadwiżański. Po Mszy św. wykład Prof. Waldemara Furmanka „Praca człowieka – błogosławieństwo czy przekleństwo?”.

 

We wtorek 21 lutego nasza parafia współorganizuje sympozjum nt. „Człowiek w swiecie wartości”, które odbędzie się w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego. Rozpoczęcie Mszą św. u oo. Bernardynów o godz. 8.00, a o godz. 9.30 konferencje wygłoszą dr Rafał Czupryk, prof. Waldemar Furmanek i prof. Kazimierz Ożóg. Zapraszamy.

W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież przgotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, które zakończy się egzaminem diecezjalnym. Bierzmowanie będzie

1 marca w środę popielcową o godz. 18.00.

 

W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na próbę chór parafialny.

 

W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa.

 

1 marca w środę popielcową rozpocznie się nawiedzenie relikwii i kopii obrazu św. Brata Alberta i będzie trwało do 6 marca.

 

Dziękujemy za składane ofiary. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 6840 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku z ul. Monte Cassino 10 mieszkania nr 37-54.

 

 

VI niedziela zwykła

 12 luty 2017 r.

 

W poniedziałek dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny. O godz. 17.30 Rycerze Kolumba poprowadzą modlitwę różańcową w tej intencji. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie braci Rycerzy oraz swoje spotkanie będą mieli kandydaci do sakramentu bierzmowania.

We wtorek święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Krąg Biblijny oraz ministrantów i lektorów.

W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na próbę chór parafialny.

W piątek o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

W dniu dzisiejszym comiesięczna składka na naszą świątynie. Bóg zapłać za składane ofiary.

W sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloku z ul. Monte Cassino 10 mieszkania nr 19-36.

 

 

V niedziela zwykła

5  luty 2017 r.

 

W poniedziałek, 6 lutego wspominamy św. Dorotę. Jest ona patronką m.in. młodych małżeństw, ogrodników. W tym dniu swoją patronkę uczci Róża św. Doroty. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji sióstr z Róży św. Doroty i ich Rodzin. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zbiórka ministrantów i lektorów.

 

W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na próbę chór parafialny.

 

W sobotę, 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Kościół będzie przeżywał Światowy Dzień Chorego. Główne obchody
w diecezji rzeszowskiej odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski. Po Mszy św. chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

W naszej świątyni modlimy się w intencji chorych na Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00.  Chorzy, którzy pragną otrzymać w tym dniu sakrament chorych, proszeni są o zgłaszanie się w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po rannej Mszy św. i comiesięczna składka na budowę naszego kościoła. Dziękujemy za składane ofiary.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i rozebranie choinek i szopki.
W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku z ul. Monte Cassino 10 mieszkania od 1 do 18.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA  29 STYCZNIA 2017r.

 

W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania

 

We wtorek zbiórka Ministrantów i kandydatów na ministrantów oraz dorosłych lektorów

 

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA, o godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

 

W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. W tym dniu obchodzimy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć zakony kontemplacyjne. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i18.00.   Jest to I czwartek miesiąca w tym dniu o godz. 17.30 modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiegoa o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, które poprowadzi ks. Michał Olszewski.

 

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. W tym dniu  wspominamy Św. Błażeja, który jest patronem mówców, śpiewaków oraz wszystkich innych osób, które muszą dbać o swoje gardło i struny głosowe. W dniu św. Błażeja święci się świece,  owoce, które mają chronić gardła. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami. Po Mszy św. dzieci otrzymają modlitewniki.

 

I sobota miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

W niedzielę 5 lutego wspominamy św. Agatę. W tym dniu błogosławi się chlebsólwodę, które mają zapobiegać pożarom, szczególnie od pioruna.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni.  Bóg zapłać.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku Monte Cassino 12  mieszkania 37-54.

 

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA  22 STYCZNIA 2017r.

 

 21 stycznia /wczoraj/ był Dzień Babci a dzisiaj 22 stycznia Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia.

 

W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do św. Józefa.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni.  Bóg zapłać.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku Monte Cassino 12  mieszkania 19-36.

 

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

 

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA  15 STYCZNIA 2017r.

 

Wieczór Jadwiżański połączony z ucałowaniem relikwii  będzie w poniedziałek  o godz. 18.00.

 

W dniach 18- 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

W czwartek, 19 stycznia, przeżywamy Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji.

 

W piątek Godzina Miłosierdzia Bożego. Modlimy się w trudnych sprawach naszego życia i polecamy zmarłych z wypominków rocznych.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 3720 zł.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku Monte Cassino 12  mieszkania 1-18.

 

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

 

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO  8 STYCZNIA 2017r.

 

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego, kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego. Na Mszach św. o godz. 9,10.30 i 12, kolędy wykonuje orkiestra dęta z Rakszawy i Młodzieżowego Domu Kultury z Łańcuta pod dyrekcją P. Tadeusza Chlebka.

O godz. 14, schola dziecięco młodzieżowa zaprasza na Noworoczny Koncert Kolęd.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. Dzisiaj comiesięczna składka.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   Monte Cassino 14 mieszkania 41-60.

 

We czwartek po  Mszy św. wieczornej spotkanie filozoficzne.

 

W piątek po Mszy św. spotkanie misyjne.

 

Gimnazjum nr 8 przy ul. Miodowej zaprasza w dniu 8 stycznia do obejrzenia pokonkursowej wystawy szopek.

 

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

 

Od jutra ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej.

9 stycznia 2017 r. /poniedziałek/: od 16.00:

 • Cegielniana 16A, 16B, 16C, 16D, 16 E

 

10 stycznia 2017 r. /wtorek/: – od godz. 16.00:

 • Cegielniana 18C, 18D, 18E; 18, / 3 księży/
 • Podwisłocze 33, 35 /2 księży/

 

11 stycznia 2017 r. /środa/: – od godz. 16.00:

 • Rejtana 14 A i B /wszyscy księża/

 

12 stycznia 2017 r. /czwartek/: – od godz. 16.00:

 • Kopisto 8 A, B, C /wszyscy księża/

 

13 stycznia 2017 r. /piątek/: – od godz. 16.00:

Rejtana 14 /wszyscy księża/

 

Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu kolędowym będziemy odwiedzań w najbliższą sobotę od godz. 9, po wcześniejszym zgłoszeniu.

Kancelaria w czasie trwania kolędy będzie czynna po   Mszach  św.,  lub po umówieniu telefonicznym.

 

 

 

 

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA  1 STYCZNIA 2017r. Uroczystość Bożej Rodzicielki

 

W I środę miesiąca o godz. 17.00 Nabożeństwo Pompejańskie. Modlimy się w intencji WSPiA.

O godz. 19.00 opłatek Rycerzy Kolumba z Biskupem Ordynariuszem.

 

W I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką ks. Michała Olszewskiego „Serce w serce z Jezusem” . Po Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

 

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Święto Trzech Króli. Msze św. będą tak jak w niedzielę. Składka na cele misyjne. Jest to I piątek miesiąca od godz. 15.00 odwiedziny chorych.

 

W I sobotę – od godz. 17.30 modlimy się w intencji Duchowej Adopcji. Po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli w intencji obrony życia, matek oczekujących potomstwa oraz małżeństw mających problemy z poczęciem dziecka.

 

Przyszła niedziela Chrztu Pańskiego, kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego. Na Mszach św. o godz. 9,10.30 i 12, kolędy będzie wykonywać orkiestra dęta z Rakszawy i Młodzieżowego Domu Kultury z Łańcuta pod dyrekcją P. Tadeusa Chlebka. O godz. 14, schola dziecięco młodzieżowa zaprasza na Noworoczny Koncert Kolęd.

 

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00 i składka na budowę nowej świątyni. Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   Monte Cassino 14 mieszkania 21-40.

 

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

 

Od jutra ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej


2 stycznia 2017 r. /poniedziałek/: – od godz. 16.00

 • Rejtana 1e /2 księży/,
 • Rejtana 1h /2 księży/,
 • Rejtana 1i /1 ksiądz/,

 

3 stycznia 2017 r. /wtorek/: – od godz. 16.00:

 • Kustronia 9 /1 ksiądz/,
 • Kustronia 11 /2 księży/,
 • Zagłoby 8 /2 księży/

 

4 stycznia 2016 r. /środa/: – od godz. 16.00:

 • Niepodległości 1 /2 księży/,
 • Niepodległości 3 /2 księży/,
 • Niepodległości 5 /1 ksiądz/,

 

5 stycznia 2017 r. /czwartek/: – od godz. 16.00:

 • Cegielniana 10 /1 ksiądz/
 • Cegielniana 28,30,32,34,36, 38 /2 księży/
 • Wierzbowa, ul. Warzywna, ul. Cegielniana i ul. Pigonia /1 ksiądz/,
 • Kmicica, ul. Zagłoby, ul. Żołnierzy Września i al. Rejtana /1 ksiądz/

 

7 stycznia 2017 r. /sobota/: – od godz. 9.00:

 • Krzyżanowskiego 6 /wszyscy księża/,

od 13.00:

 • Krzyżanowskiego 12 /wszyscy księża/.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25 GRUDNIA 2016 r.

 

Dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia, a jutro czcimy św. Szczepana, Msze św. będą   przed południem tak jak w niedzielę i wieczorem o godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00. Czas popołudniowy starajmy się wykorzystać na spotkania rodzinne i w gronie przyjaciół.

 

We wtorek wspominamy św. Jana Ewangelistę. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.  Zachęcamy do modlitwy w tych dniach  w intencji naszego Pasterza.

 

W sobotę zakończenie starego roku. Msza św. i nabożeństwo dziękczynne będzie o godz. 17.00, pół godziny wcześniej róża św. Józefa zaprasza na Nowennę do św. Józefa.

O godz. 16.00 spotkanie Komitetu Budowy Kościoła.

 

W niedzielę Uroczystość św. Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Nowego Roku.  Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę.  Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Monte Cassino 14 mieszkania 1-20.

 

Dziękuję za przygotowanie szopki i wystrój kościoła grupom Magnalia Dei i Chórowi wraz z panem organistą, Rycerzom Kolumba, Pani Wandzie Tupaj, Paniom Annie Siwiec, Magdalenie Hasiec, Józefie Kobiernik, Panom Andrzejowi Guzek, Edwardowi Siwiec, Mieczysławowi Synoś, Leszkowi i Łukaszowi Najda, Leszkowi Wagowskiemu, Marianowi Przyboś. Bóg zapłać.

 

Od wtorku wizyta duszpasterska

27 grudnia 2016 r. /wtorek/: – od godz. 16.00:

Orląt Lwowskich 2 /2 księży/,

Kustronia 6 /2 księży/

 28 grudnia 2016 r. /środa/: – od godz. 16.00:

Monte Cassino 6 /2 księży/

Monte Cassino 10 /3 księży/

29 grudnia 2016 r. /czwartek/: – od godz. 16.00

Monte Cassino 8 /2 księży/,

Monte Cassino 12 /1 ksiądz/

Monte Cassino 14 /2 księży/

30 grudnia 2016 r. /piątek/: – od godz. 16.00

Rejtana 1a / 2 księży/,

Rejtana 1b /1 ksiądz/,

Rejtana 1d /2 księży/,

Kancelaria parafialna z racji wizyty duszpasterskiej będzie czynna po rannej Mszy św..

IV NIEDZIELA ADWENTU A

18 grudnia 2016 r.

 

Zapraszamy codziennie na Msze św. roratnie o godz. 18.00 Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W poniedziałek zapraszamy na Wieczór Jadwiżański. Po Mszy św. o godz. 18.00 wykład prof. Czesława Kłaka pt. „Prawo żydowskie” oraz spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

We wtorek (20 grudnia) w naszej parafii odbywać się będzie spowiedź adwentowa: przed południem w godz. od 9.00 – 10.15 i od 10.45 – 12.00 oraz po południu od 15.30 – 17.00 i od 17.30 – 20.00.

W pozostałe dni spowiedź odbywać się będzie w następujących parafiach Dekanatu :

– we wtorek w par. św. Michała Archanioła,

– w środę w par. Opatrzności Bożej,

– w czwartek w par. Katedralnej,

Dla studentów będzie możliwość spowiedzi we wtorek, środę i czwartek od godz. 18.30 – 20.00.

Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać te osoby w zakrystii.

Kancelaria parafialna z racji spowiedzi będzie czynna bezpośrednio po Mszach św.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 5550 zł. Dziękujemy za posprzątanie kościoła.

W środę będzie zdobiony kościół na święta oraz przygotowywana szopka bożonarodzeniowa. Zapraszamy do pomocy. Prosimy, aby szopkę w tym roku przygotowała wspólnota Magnalia Dei i Chór. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek, po Wieczorze Jadwiżańskim.

W sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zwyczajowo powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.

Msza św. będzie tylko o godz. 7.00. Wieczerza wigilijna w rodzinie niech rozpocznie się wspólną modlitwą, odczytaniem tekstu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, śpiewem kolęd i łamaniem opłatka.

O godz. 24.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. nocną – PASTERKĘ. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia, a w poniedziałek czcimy św. Szczepana. Msze św. będą przed południem tak jak w niedzielę i wieczorem o godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00. Czas popołudniowy starajmy się wykorzystać na spotkania rodzinne i w gronie przyjaciół.

Składka z Pasterki jak w ubiegłych latach jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji.

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie, to nasza wdzięczność za cały rok pracy w świątyni.

Stowarzyszenie WIOSNA prowadzi wolontariat w ramach akcji „Akademia Przyszłości”. Jest to projekt nakierowany na pracę z dziećmi, polegający na uczeniu przez zabawę. Chętni do współpracy proszeni są o kontakt: 530 544 771 (https://akademiaprzyszlosci.org.pl).

III NIEDZIELA ADWENTU 11 GRUDNIA 2016r.

 

Codziennie o godz. 18.00 odprawiane są Msze św. roratnie. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

Trwają rekolekcje adwentowe po hasłem „Idźcie i głoście”. Prowadzi je ks. Jan Kruczyński wraz z zespołem.

Spowiedź adwentowa będzie 20 grudnia.

 

We wtorek kolejna rocznica wybuchu stanu wojennego. Módlmy się w intencji Ojczyzny.

 

W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to

wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku  z ul. Kustronia 6 mieszkania 61- 70. Będzie to sprzątanie przedświąteczne dlatego prosimy o pomoc w tym dniu.

 

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU 4 GRUDNIA 2016r.

 

W II niedzielę Adwentu, obchodzimy XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o modlitwę i wsparcie materialne ofiarą do puszek osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie.

 

Codziennie o godz. 18.00 odprawiane są Msze św. roratnie. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

W poniedziałek o godz. 18.30 – bezpłatna poradnia prawna. Dyżur pełni Pani Aneta Cieśla.

 

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zbiórka ministrantów i lektorów.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie ze św. Mikołajem w kościele. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się                    w zakrystii.

 

W pierwszą środę miesiąca modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pompejańskie.

 

We czwartek  8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. u nas będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie filozoficzne. O godz. 12.00 zapraszamy na godzinę łaski.

 

Od przyszłej niedzieli rozpoczną się rekolekcje adwentowe po hasłem „Idźcie i głoście”. Poprowadzi je ks. Jan Kruszyński wraz z zespołem.

 

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to

wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku  z ul. Kustronia 6 mieszkania 41- 60.

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU 27 LISTOPADA 2016r.

 

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Zbawiciela. Codziennie o godz. 18.00 Msze św. roratnie. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek – Ks. Mariusz zaprasza na spotkanie misyjne, temat spotkania: Święty Franciszek Ksawery – pierwszy misjonarz Japonii.

Ks. Jacek zaprasza o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

Wtorek – Ks. Michał zaprasza na zbiórkę ministrantów, kandydatów na ministrantów i lektorów.

 

I czwartek – miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego, o godz. 19.00 próba chóru.

 

I piątek – miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego   sakramentu i spowiedź.  Na spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży parafialnej.

 

I sobota – miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda. Prośby osobiste na nowennę można pisemnie składać do skrzynki.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku ul. Kustronia 6 mieszkania 21- 40.

 

 

 

 

 

Uroczystość Chrystusa Króla 20 Listopada 2016 r.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po wszystkich Mszach św. odbędzie się Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Akt ten jest zwieńczeniem jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Papież Franciszek uroczyście zakończy Rok Miłosierdzia zamknięciem drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Zbawiciela.

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

Codziennie przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej modlimy się za zmarłych z wypominków listopadowych. A w każdą niedzielę przed ranną Mszą św. modlimy się za zmarłych z wypominków rocznych i polecamy ich w czasie Godziny Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Wypominki listopadowe można składać do puszki obo gazet, zaś wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.

W poniedziałek   „Wieczory Jadwiżańskie”. Zapraszamy na Mszę św. i konferencję ks. Prof. Stanisława Nabywańca o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie rycerzy.

We wtorek wspomnienie św. Cecylii patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Módlmy się w tym dniu za naszych chórzystów oraz Pana Organistę i scholę. Zapraszamy przy tej okazji do naszego parafialnego chóru. Spotkania w każdy czwartek o godz. 19.00.

W tym dniu spotkanie ministrantów i lektorów.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę Komitet Budowy zebrał 5710 zł.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku ul. Kustronia 6 nr 1-20.

W piątek 25 listopada 2016 r. o godz. 19.00 w Katedrze Rzeszowskiej odbędzie się koncert

DA PACEM, DOMINE, IN DIEBUS NOSTRIS  (Obdarz, Panie, nasze czasy pokojem)

w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego

Pueri Cantores Resovienses pod dyrekcją Marcina Florczaka.

Serdecznie zapraszamy!  Wstęp wolny!

 

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA  30 października 2016 r.

Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych.

Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 8 listopada o godz. 19.00.

Zapraszamy na dziękczynną pielgrzymkę do Dębowca i Tuchowa w dniu 12 listopada. Koszt 35 zł.

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Orląt Lwowski 2 mieszkania  1-20

We wtorek przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu  tylko o godz. 20.00. O godz. 14.00  Msza św. będzie odprawiana na cmentarzu Rzeszów Wilkowyja.  W Uroczystość Wszystkich Świętych i przez oktawę można zyskać odpust zupełny, a przez pozostałe dni listopada odpust cząstkowy.

W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 20.00. Jest to pierwsza środa miesiąca i polecamy intencję WSPiA. O godz. 17.00 zapraszamy na Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką ks. Michała Olszewskiego „Serce w serce z Jezusem” . Po Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego   sakramentu i spowiedź.  Na spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

I sobota miesiąca- serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

Caritas Polska podjęła program  „Rodzina Rodzinie” poprzez który można wesprzeć konkretne rodziny
w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Zachęcamy do  podjęcia tej inicjatywy przez parafie i poszczególne rodziny. Szczegóły na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl oraz na stronie diecezjalnej.

Wyższe Seminarium Duchowne  zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie w utrzymaniu w ramach zbiórki jesiennej.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopii
z możliwością znieczulenia. Informacje pod numerem telefonu: 662 318 547.

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku duszpasterskiego Kościół w Polsce podejmie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przygotujmy do tego aktu wiernych.

Rada Osiedla Mieszka I zaprasza mieszkańców w czwartek 3 listopada na  bezpłatne wyjście na film „Wołyń” do Multikina przy ul. Kopisto. Seans rozpoczyna się o godz. 17:30. Osoby zainteresowane filmem prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Prosimy aby osoby wpisane na listę zgłosiły się w czwartek najpóźniej o godz. 17:00 w kinie w celu potwierdzenia obecności oraz zakupu biletów.

Codziennie przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej modlimy się za zmarłych z wypominków listopadowych. A w każdą niedzielę przed ranną Mszą św. modlimy się za zmarłych z wypominków rocznych i polecamy ich w czasie Godziny Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Wypominki listopadowe można składać do puszki za ławkami, zaś wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.

ŁZA ZA ZMARŁYMI WYPARUJE

KWIAT NA GROBIE ZWIĘDNIE

MODLITWA NATOMIAST DOCIERA

AŻ DO SERCA NAJWYŻSZEGO  /św. Augustyn/

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  23 października 2016 r.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka na cele misyjne.

Pompejańskie rekolekcje różańcowe, które prowadzi ks. Prałat Tadeusz Wołosz z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku, będą trwały do wtorku i zakończą się różańcem w językach świata ulicami Rzeszowa. Dlatego we wtorek nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Mszą św.

We wtorek zbiórka ministrantów i lektorów.

We czwartek próba chóru.

Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 8 listopada o godz. 19.00.

Zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego całej naszej diecezji na Nowy Rok Akademicki 2016/2017 odbędzie się 26 października 2016 r. w Bazylice OO. Bernardynów, o godz. 18.30.

Zapraszamy na dziękczynną pielgrzymkę do Dębowca i Tuchowa w dniu 12 listopada. Koszt 35 zł.

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podwisłocze nr 33 i 35

Miesiąc listopad, to czas szczególnych modlitw za naszymi ukochanymi zmarłymi. Pamiętajmy o grobach i o modlitwie. Za ławkami wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Codziennie przez cały listopad odmawiamy Koronkę polecając naszych zmarłych. Dusze zmarłych na wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.Za nie modlimy się w każdą niedzielę przed poranną Mszą św. i odprawiamy Msze św. w Godzinie Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Codziennie pół godziny przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty by w miesiącu listopadzie zyskać odpust i ofiarować go za zmarłymi.

W tym tygodniu  w Piątek przeżywamy Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom składamynajserdeczniejsze życzenia i polecamy w modlitwie.

 

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  16 października 2016 r.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

W poniedziałek spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek zbiórka ministrantów i lektorów.

We czwartek próba chóru.

W niedzielę, 23 października, przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny.

Pompejańskie rekolekcje różańcowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę 23 października i będą trwały do wtorku. Poprowadzi je ks. Prałat Tadeusz Wołosz – emerytowany kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku.

Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 8 listopada o godz. 19.00.

Zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego całej naszej diecezji na Nowy Rok Akademicki 2016/2017 odbędzie się 26 października 2016 r. w Bazylice OO. Bernardynów, o godz. 18.30.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Dębowca i Tuchowa w dniu 12 listopada.

Msza św. w intencji pielgrzymów z Lichenia i Kalisza będzie odprawiona 7 grudnia o godz. 18.00 i 7 stycznia o godz. 18.00. Dziękujemy pielgrzymom i Państwu Kurdziel za złożoną ofiarę na budowę.

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę Komitet zebrał 4290 zł.Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Kopisto 8C (nry 339 – 466).

Miesiąc listopad, to czas szczególnych modlitw za naszymi ukochanymi zmarłymi. Pamiętajmy o grobach i o modlitwie. Za ławkami wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Codziennie przez cały listopad odmawiamy Koronkę polecając naszych zmarłych. Dusze zmarłych na wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.Za nie modlimy się w każdą niedzielę przed poranną Mszą św. i odprawiamy Msze św. w Godzinie Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Codziennie pół godziny przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty by w miesiącu listopadzie zyskać odpust i ofiarować go za zmarłymi.

Ogłoszenie Rady Osiedla Mieszka I

Rady Osiedla Mieszka I serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkanie podczas którego  wybierana będzie nowa Rada Osiedla.

Wybory odbędą się 20 października (czwartek) w Gimnazjum nr 8, ul. Miodowa 6, o godz, 17.00.

W tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego.

Wtorek św. Łukasza Ewangelistę – patrona służby zdrowia.

Środa bł. Jerzego Popiełuszkę patrona ludzi pracy.

Czwartek św. Jana Kantego.

Piątek bł. JakubaStrzemię.

Sobota św. Jana Pawła II.

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9 października 2016 r.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych szczególnie dzieci i młodzież, które odbywają się codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

 

W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie Rycerzy Kolumba.

 

We wtorek zapraszamy ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów na zbiórkę i dorosłych na spotkanie starszych lektorów i krąg biblijny.

 

We czwartek próba chóru  i spotkanie filozoficzne. Temat tegorocznych spotkań to „Poznaj samego siebie”.

 

13 października pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. bpa Edwarda Białogłowskiego, który w tym dniu obchodzi imieniny.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać! Dzisiaj comiesięczna składka.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Kopisto 8B (nry 202 – 338).

 

15 października organizujemy wyjazd dla młodzieży w Bieszczady. Trasa: Wołosate, Tarnica, Ustrzyki Górne, koszt około 40 złotych. Do dziś zapisy w zakrystii.

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 października 2016 r.

Rozpoczęliśmy październik, miesiąc w szczególny sposób oddany Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych szczególnie dzieci i młodzież, które odbywają się codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

W tym tygodniu przeżywamy:

W poniedziałek o godz. 9.30 w naszym kościele uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby inaugurująca nowy rok akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zapraszamy wszystkich profesorów, pracowników administracji i studentów do wspólnej modlitwy.

Wszystkie osoby, które wyjeżdżają na pielgrzymkę do Lichenia, Klisza i Gniezna zapraszamy w poniedziałek na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się po Mszy św. wieczornej.

Również w poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, które udziela radca prawny Aneta Cieśla.

We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy w tym dniu młodzież z III kl. gimnazjum na Mszę św. wieczorną, a następnie na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej oraz bł. Bartłomieja Longo. Zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo pompejańskie.

W czwartek modlimy się w intencji powołań do służby Bożej oraz za Uniwersytet Rzeszowski. Zapraszamy na modlitwę różańcową w tych intencjach o godz. 17.30.

Od czwartku wznawiamy spotkania „Serce w Serce z Jezusem”, które prowadzi ks. Michał Olszewski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie.

W piątek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z racji I piątku miesiąca od godz. 14.00 odwiedzimy chorych, a od 17.00 spowiedź święta. W tym dniu zapraszamy rodziców i dzieci z kl. III SP na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie przygotowujące do uroczystości I Komunii św.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Szczegółowy plan wydarzeń znajdziemy na plakatach. W tym dniu naszą ofiarą do puszek będziemy budować „Żywy Pomnik Jana Pawła II”.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych oraz comiesięczna składka na cele kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Kopisto 8A (nry 1 – 201).

Od bieżącego tygodnia zapraszamy studentów do Duszpasterstwa Akademickiego „Emaus”. Spotykamy się we wtorki o godz. 20 na Eucharystii, a następnie w sali na spotkaniu formacyjnym. Więcej informacji jest na stronie internetowej www.daemaus.pl

15 października organizujemy wyjazd dla młodzieży w Bieszczady „15+” (chodzi oczywiście o wiek uczestników). Trasa: Wołosate, Tarnica, Ustrzyki Górne. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.

Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza mieszkańców osiedli Mieszka I, Paderewskiego i Nowe Miasto na spotkanie, które odbędzie się 7 października 2016 r. (piątek) o godz. 16.00 w Ośrodku „Zodiak” przy ul. Mieszka I 48/50.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2016 r.

W czwartek obchodzimy święto św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej par. Św. Michała. Suma odpustowa odbędzie się o godz. 18.00.

W czwartek zapraszamy na próbę chóru po Mszy św. wieczornej.

W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia odbywać się będą o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. W najbliższą sobotę modlitwę różańcową poprowadzi Duchowa Adopcja, a po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda.

W przyszłą niedzielę (2 października) na Mszy św. o godz. 20.00 odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Zapraszamy w szczególny sposób wszystkich profesorów, pracowników administracji oraz studentów tej uczelni.

Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 pod Krzyżem na Placu Śreniawitów.

Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszego kościoła. Bóg zapłać!

Dziękujemy także za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Krzyżanowskiego 12 (nry 91-107a).

Od 6 października wznawiamy spotkania „Serce w Serce z Jezusem”, które prowadzi ks. Michał Olszewski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18 WRZEŚNIA 2016 r.

 

W dniu dzisiejszym zawierzamy naszą parafię Maryi w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku.

W ubiegłą niedzielę odbył się rodzinny piknik „Trzeźwe Podkarpacie”. Dziękujemy za miłe spotkanie. Gorące podziękowanie składamy wszystkim, którzy przygotowali i poprowadzili piknik: Komitetowi Budowy, Różom Różańcowym, Grupie Krwi Chrystusa, służbie medycznej WZS z ul. Warzywnej, Pani Agnieszce Ślusarz, Marii Wąs, Irenie Ptaszyńskiej. Dziękujemy za wspaniałe wypieki i dary spożywcze, które nas wzmacniały.

Dzisiaj po każdej Mszy św. jest ogólnopolska zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

W dniu 8-9 października odbędzie się pielgrzymka do Lichenia, Gniezna, Kalisza i Świnic Warckich. Prosimy o dokonywanie wpłat. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 3 października po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek spotkanie dla bierzmowanych po mszy świętej wieczornej.

We wtorek zbiórka ministrantów, lektorów i kandydatów po Mszy św. o godz 18.00.

W tym dniu po Mszy św. spotkanie dla starszych lektorów. Na te spotkania zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozważaniem i czytaniem słowa Bożego.

W środę, 21 września grupa modlitwy kontemplacyjnej wznawia swoje spotkania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy po wieczornej Mszy Św, która odbywa się w salce parafialnej.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie chóru parafialnego. Ks. Jacek i Pan Organista serdecznie zapraszają do wspólnego śpiewu.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 5300 zł. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 12 /od 73-90b/ przy ul. Krzyżanowskiego.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2016 r.


Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”.

Zapraszamy w dniu dzisiejszym od godz. 14.00 na rodzinny piknik: „Trzeźwe Podkarpacie”. Po każdej Mszy św., jak również podczas pikniku będzie można skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez nasze rodziny. Na uczestników imprezy czekają liczne atrakcje i nagrody. Zapraszamy na to radosne spotkanie i do wspólnej zabawy.

Również dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia. Wyruszy on spod Krzyża Ofiar Komunizmu obok Zamku Lubomirskich. Zakończy się Mszą św. w bazylice Ojców Bernardynów.

 

W poniedziałek (12 IX) Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej.

 

We wtorek (13 IX) wraz z par. św. Michała Archanioła prowadzimy Nabożeństwo Fatimskie w Katedrze. Rozpoczęcie o godz. 19.00. W tym roku nasza parafia poprowadzi różaniec.

 

W środę (14 IX) przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

W piątek (15 IX) o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

 

W przyszłą niedzielę (18 IX) o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Poprowadzi ją ks. Michał. Zapraszamy do udziału.

Również w przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

 

Obok prasy katolickiej, na stoliku znajduje się Jubileuszowy numer gazetki parafialnej „Święta Jadwiga”. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę naszej świątyni. Dzisiaj comiesięczna składka. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Krzyżanowskiego12 (nry od 55-72b).

 

8-9 października odbędzie się pielgrzymka do Lichenia, Gniezna, Kalisza i Świnic Warskich. Jeden autokar jest już pełny, w drugim dysponujemy jeszcze 6 wolnymi miejscami. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

8 września po wieczną nagrodę do Pana odszedł śp. Zygmunt Wnuk. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele jutro (12 IX) o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w instancji Zmarłego. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 13 września o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym
w Przedborzu nad Pilicą. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  4 WRZEŚNIA 2016 r.  

Od dzisiaj wracają Msze św. niedzielne o godz. 14.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 17.00.

W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie Komitetu Budowy, a o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów z Ks. Michałem. Ks. Jacek zaprasza natomiast dorosłych lektorów.

W pierwszą środę miesiąca o godz. 17.00 Nabożeństwo Pompejańskie. W tym dniu modlimy się w intencji WSPiA. Wspólnota charyzmatyczno – ewangelizacyjna Magnalia Dei zaprasza od tego roku w każdą środę na spotkania.

8 września w czwartek obchodzimy święto Narodzenia NMP /Matki Bożej Siewnej/. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

W piątek o godz. 16.30 zapraszamy dziewczynki i chłopców na spotkanie Oazy z ks.Krzysztofem.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

13 września wraz z Parafią św. Michała prowadzimy Nabożeństwo Fatimskie w Katedrze. W tym roku nasza parafia prowadzi różaniec.

18 września tak jak co roku wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Poprowadzi ją Ks. Michał.

Za ławkami wyłożone są jubileuszowe gazetki. Dziękujemy Państwu Teresie i Andrzejowi Głodzikom za ich opracowanie i wydanie.

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni.  Bóg zapłać!  Za tydzień comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 12 /od 37-54b/ przy ul. Krzyżanowskiego.

W dniach 11-17 września przeżywać będziemy Tydzień Wychowania pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”.

W dniach 7-8 listopada 2016 r. odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa rekolekcje pt „Życiodajne Słowo”, które poprowadzi ks. dr John Bashobora z Ugandy. Rekolekcje mają charakter zamknięty i wymagają wcześniejszej rejestracji. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej: www.rekolekcjerzeszow.pl.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłaszają nabór na rok akademicki 2016/2017. Ich celem jest pogłębienie formacji religijnej słuchaczy. Program obejmuje wykłady, ćwiczenia, wyjazdy na konferencje, wycieczki i pielgrzymki. Szczegóły są dostępne w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Pelczara w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a, na stronach internetowych Instytutu (a dla parafii dekanatów skupionych wokół Rzeszowa także na ulotkach). Serdecznie zapraszamy.

W dniu 8-9 października odbędzie się pielgrzymka do Lichenia, Gniezna, Kalisza i Świnic Warskich. Jeden autokar jest już pełny, w drugim dysponujemy jeszcze 17 wolnymi miejscami.  Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

11 września organizujemy rodzinny piknik „Trzeźwe Podkarpacie”. Rozpoczęcie o godz. 14.00. W tym dniu będzie również prowadzona składka do puszek na spłatę długów budowy. Po każdej Mszy św. jak również podczas pikniku będzie można skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez nasze rodziny. Zachęcamy parafian do włączania się w organizowanie tego radosnego spotkania i wspólnej zabawy.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  28 sierpnia 2016 r.

Z woli ks. Biskupa do pomocy w naszej parafii zostali skierowani: ks. Jacek Pasela (pracował dotychczas w Trzcinicy k. Jasła) i ks. Michał Domasik (pracował w Niwiskach k. Kolbuszowej). Witamy ich w naszej parafii i polecamy w modlitwach.

W tym tygodniu przeżywamy:

– I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji powołań do służby Bożej oraz za Uniwersytet Rzeszowski.

Dzień ten rozpoczyna nowy rok szkolny. Zachęcamy dzieci
i młodzież, aby rozpoczęła go z Panem Bogiem. Spowiedzią służymy pół godziny przed każdą Mszą św.

1-go września o godz. 8.00 ks. bp Jan Wątroba odprawi Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Medycznej Szkoły Policealnej oraz dla uczniów z Zespołu Szkół nr 2.

W tym dniu przeżywamy 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny
i módlmy się o pokój na świecie.

1 września to także dzień imienin zmarłego ks. Prałata Bronisława Janika, niech nasza modlitwa i nawiedzenie grobu będzie najlepszym prezentem dla niego.

– I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedzimy chorych, a o godz. 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i spowiedź św. Na godz. 18.00 zapraszamy dzieci z kl. III szkoły podstawowej i ich rodziców. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie przygotowujące do uroczystości I Komunii św.

– I sobota miesiąca – modlimy się na różańcu w intencji obrony życia poczętego o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda.

Od przyszłej niedzieli wracają Msze św. o godz. 14.00 (z udziałem dzieci) oraz o godz. 17.00.

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę naszej świątyni. W tym tygodniu przy parafii pracowali panowie: Józef Ziaja i Stanisław Sasiela. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy gorąco mieszkańców bloku przy ul. Krzyżanowskiego 12 /nry od 19-36a/.

2 września o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt RTV AGD można składać w tych dniach na placu po dawnym kościółku.

Lista pielgrzymów do Lichenia, Gniezna i Kalisza jest już skompletowana. Przyjmujemy zapisy na drugi autobus – jeżeli będzie na tyle chętnych pojadą dwa autokary.

 

 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  21 SIERPNIA 2016r

 

Z woli ks. Biskupa parafię opuszczają  ks. Michał Szetela, który udaje się do pracy duszpasterskiej do Awinionu we Francji i Ks. Szymon Augustyn, który będzie pracował w Sądzie Biskupim i pełnił posługę kapelana w szpitalu płucnym. Dziękujemy im za pracę duszpasterską w parafii, otaczamy naszymi modlitwami. Na ich miejsce przychodzą Ks. Michał Domasik z Parafii w Niwiskach i Ks. Jacek Pasela z Parafii w Trzcinicy. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

W piątek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W całej Polsce na koniec Mszy św. będziemy odnawiać Jasnogórskie Śluby Narodu.

Dożynki Diecezjalne odbędą się 28 sierpnia w Katedrze. Początek o godz. 11.00.

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W ubiegłą niedziele komitet zebrał 5700 zł.  Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W  sobotę  o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 12 /od 1-18a/ przy  ul. Krzyżanowskiego

11 września organizujemy rodzinny piknik „Trzeźwe Podkarpacie”. Zachęcamy parafian do włączania się w przygotowanie tego radosnego spotkania.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA   14 sierpnia 2016 r.

 W poniedziałek (15 sierpnia) przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. połączone
z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów odbędą się o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 20.00.

W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę naszej świątyni. Dzisiaj comiesięczna składka. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przy kościele pracowali panowie: Ziaja Józef, Sasiela Stanisław. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Krzyżanowskiego 6 (nry od 111-132).

Rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę autokarową do Gniezna, Lichenia, Kalisza /Sanktuarium św. Józefa/ i Świnic Warskich /gdzie urodziła się S. Faustyna/, która odbędzie się w dniach 8-9 października br. Koszt 160 zł. W cenę wliczony jest: przejazd luksusowym autokarem, nocleg w Licheniu, obiadokolacja, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii.

   

 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA  7 sierpnia 2016 r.

 We wtorek (9 VIII) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy.

W sobotę (13 VIII) dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny. W tym dniu w rzeszowskiej Katedrze nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00. Zapraszamy.

Za tydzień składka na budowę naszej świątyni. Dziękujemy za składane ofiary. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Krzyżanowskiego 6 /nry od 89-110/.

11 września odbędzie się piknik parafialny.

W dniach 8-9 października planujemy zorganizować autokarową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Gniezna. Więcej informacji i zapisy
w przyszłym tygodniu.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  31 LIPCA 2016r.

 

W czwartek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie miała  miejsce przy Rzeszowskiej Farze o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału i duchowego towarzyszenia pielgrzymom, także za pośrednictwem Radia Via.

 

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

 

I czwartek – modlitwa w intencji kapłanów i UR

 

I piątek – od godz. 14.00 odwiedziny chorych od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

I sobota miesiąca /6 sierpnia  święto Przemienienia Pańskiego/  -w tym dniu Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

 

Dnia 7 sierpnia 2016 r. (niedziela) o godz. 12 w kościele MB Śnieżnej w Rzeszowie-Budziwoju będzie gościć Mary Wagner – kanadyjska obrończyni życia.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni.   Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W  sobotę  o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 6 /od 68-88/ przy  ul. Krzyżanowskiego.

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa  zwraca się z prośbą  o honorowe oddawanie krwi (osoby w wieku 18-65 lat, z dowodem tożsamości i po lekkim śniadaniu). Krew można oddawać w Centrum Krwiodawstwa (Rzeszów, ul. Wierzbowa 14), w Oddziałach Terenowych i na wyjazdach ekip: w Rzeszowie na Rynku (1 sierpnia) i na placu Galerii Milenium Hall (12 sierpnia),  w Rzeszowie na parkingu Dworca PKP (29 sierpnia).

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 LIPCA 2016r.

Gościmy  brata Zdzisława Olejko Pallotyna pracującego na misjach w Ruandzie, który opowie o swojej pracy. Po Mszy św. naszymi ofiarami do puszek, możemy wspomóc dzieło tej ciężkiej misji.

 

Dzisiaj poświęcenie pojazdów po wszystkich Mszach św. z racji jutrzejszego wspomnienia  św. Krzysztofa patrona kierowców. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich solenizantów zbliżającego się tygodnia a pośród nich ks. Krzysztofa, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła i dawne wspomnienie św. Krzysztofa; we wtorek – świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek – św. Martę.

 

Od środy rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z Ojcem św. Franciszkiem. Postarajmy się towarzyszyć Ojcu św. i młodym modlitwą.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni.  Bóg zapłać!

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W  sobotę  o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku  nr 6 /od 45 – 67/ przy  al. Krzyżanowskiego

 

 

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 LIPCA 2016r.

W niedzielę 24 lipca po wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. W tym dniu będziemy gościć brata Zdzisława Olejko Pallotyna pracującego na misjach w Ruandzie, który opowie o swojej pracy. Po Mszy św. wspomożemy brata ofiarami do puszek.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę Komitet Budowy zebrał

4700 zł. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W  sobotę  o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 6 /od 23-44/ przy  al. Krzyżanowskiego

Międzynarodowy Festiwal Młodych odbędzie się 23 lipca (sobota) o godz. 16.00 w hali na Podpromiu w Rzeszowie. Zapraszamy wszystkich Młodych naszej Diecezji, zwłaszcza wyjeżdżających do Krakowa na pakiet A, B i C oraz tych Młodych z Parafii którzy nie jadą do Krakowa. Mile widziane są też Rodziny, u których Pielgrzymi mieszkają. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłaszanie zorganizowanych grup lub indywidualne osoby telefonicznie do sekretariatu Diecezjalnego Centrum ŚDM: s. Ewa tel.: 788 250 193. Termin zgłaszania upływa 20 lipca. Po zgłoszeniu ilości chętnych, na wskazany adres zostaną dostarczone specjalne darmowe bilety.

 

W środę, 20 lipca, przeżywać będziemy trzecią rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji           Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.

 

Od 25.07-1.08 w Rzeszowie odbędzie się „Jerycho różańcowe” w intencji Ojca św. Franciszka, Światowych Dni Młodzieży oraz Ojczyzny. Szczegółowe informację na plakacie.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 10 LIPCA 2016r.

 

W piątek 15 lipca z racji III piątku miesiąca zapraszamy  na Godzinę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 

Informujemy, że Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczną się 20.07.2016 r. (środa) i zakończą się 25.07.2016 r. (poniedziałek) Mszą Świętą w Parku Papieskim w Rzeszowie o godz. 9.00 z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni będzie u nas mieszkać, poznawać nasz region i dzielić się swoim doświadczeniem wiary.

 

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów w na rok szkolny 2016/2017. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów i warunków przyjęcia, można uzyskać  w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku  do piątku w godz. od 9.00 -13.00.  Informacje są podane również na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie.

 

Dziękujemy za złożone ofiary na budowę świątyni. Bóg zapłać! Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W  sobotę  o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 6 /od 1-22a/ przy  ul. Krzyżanowskiego.

 

Dyrektor Medyczno – Spolecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie zaprasza do podjęcia kształcenia w szkole policealnej. Szczegóły zaproszenia na plakacie.

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła  3 lipca 2016 r.  

 

W lipcu i sierpniu w niedziele  nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00

 

 I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

 

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W przyszłą niedziele comiesięczna składka.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 5 przy al. Niepodległości mieszkania  31-55.

 

 

XIII Niedziela Zwykła  26 czerwca 2016 r.  

 

Codziennie o godz. 17.40 śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Jezusowego.

 

W lipcu i sierpniu w niedziele  nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00

 

W tym tygodniu:

Środa – przeżywamy Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00.  W tym dniu polecajmy modlitwie wszystkich solenizantów.

I piątek miesiąca – Od godz. 14.00 odwiedziny chorych, a od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

I sobota miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 14 maja o godz. 10.30. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 5 przy al. Niepodległości mieszkania  1-30.

 

Zachęcamy do udziału w Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

 

Rada Osiedla Mieszka I, w dniu dzisiejszym zaprasza mieszkańców na Piknik Rodzinny  na boisku osiedlowym przy ul. Kustronia o godz. 14:00.

 

 

 

XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2016 r.

 

Codziennie o godz. 17.40 śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. Po litanii rozważania na temat wezwań prowadzi ks. Mariusz.

W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 14 maja o godz. 10.30. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę nowej świątyni w ubiegłą niedzielę komitet zebrał 4900 zł.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 3 przy al. Niepodległości mieszkania 31-63.

 

W dniu jutrzejszym o godz. 11.00 będzie odprawiana Msza św. dziękczynna w 28 rocznicę święceń, przez kapłanów święconych w 1988 roku.

 

Rada Osiedla Mieszka I, zaprasza mieszkańców na Piknik Rodzinny 26 czerwca (niedziela) na boisku osiedlowym przy ul. Kustronia o godz. 14:00.  W programie:

Blok imprez dla dzieci, konkursy z nagrodami, turniej ringo, występy zespołów artystycznych, pokazy sportowe, oraz koncert zespołu THE LUX.

Dla każdego uczestnika biorącego udział w imprezie przewidziano nagrody. Dla najbardziej aktywnej rodziny nagroda specjalna!

Zapraszamy

 

 

XI Niedziela Zwykła  12 czerwca 2016 r.  

 

Codziennie o godz. 17.40 śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. Po litanii rozważania na temat wezwań prowadzi ks. Mariusz.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 14 maja o godz. 10.30. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni dzisiaj comiesięczna składka.

 

W tym tygodniu przy kościele pracowali:   Brzyski Stanisław, Siwiec Edward,  Ziaja Józef, Wagowski Leszek, Lesiak Zbigniew, Synoś Mieczysław, Cygan Urszula, Ślusarz Aniela, Wąs Maria, Sowa Grażyna, Skawina Maria, Szybkowska Bronisława, Kobiernik Józefa, Siwiec Anna, Gratkowska Celina, Joanna Filip, Robak Halina, Halina  Bunk, Irena Ptaszyńska, Wanda Tupaj. Dziękuję  za posprzątanie i piękne przygotowanie kościoła na uroczystość konsekracji. Bóg zapłać!

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 3 przy al. Niepodległości mieszkania  1-30.

 

 

X Niedziela Zwykła  5 czerwca 2016 r.  

 

Dzisiaj o 15.00 Uroczysta Godzina Miłosierdzia połączona z koncertem organowym.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 14 maja o godz. 10.30. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka.

W tym tygodniu przy budowie pracowali:   Brzyski Stanisław, Siwiec Edward, Ochal Stanisław, Sasiela Stanisław, Lisak Marek. Bóg zapłać! Prosimy o dalszą pomoc codziennie od godz. 8.00, a szczególnie w poniedziałek i we wtorek.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 1 przy al. Niepodległości mieszkania 81- 125.

W poniedziałek i we wtorek, będzie dalszy ciąg  sprzątanie kościoła przed uroczystością. Prosimy panów i panie o pomoc od godz. 9.00 – 20.00.

 

8 czerwca 2016 r. w dzień odpustu parafialnego w Uroczystość Św. Jadwigi Królowej o godzinie 19.00 w naszej Parafii odbędzie się Konsekracja kościoła. Tego aktu dokona ks. Bp Jan Wątroba. Jest to jedna z najważniejszych uroczystości dla każdej parafii.

Przed Mszą św. gromadzimy się na placu przy kościele. Ci, którzy nie dadzą rady stać będą mogli wejść i usiąść w ławkach. Ks. biskup procesyjnie podejdzie do drzwi świątyni by je otworzyć  i wprowadzić nas do niej. Prosimy nie zajmować pierwszych trzech ławek.

 

W poniedziałek i wtorek ciąg dalszy tygodnia ze św. Jadwigą. O godz. 18.00 Msza św. połączona z nabożeństwem o uzdrowienie i uwolnienie, które poprowadzi O. Bogdan Kocańda.

 

 W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 rozpocznie się wizytacja naszej parafii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Jan Wątroba – ordynariusz diecezji. O godz. 16.00 odmówimy różaniec po którym będzie zmiana tajemnic. O godz. 16.30 Nabożeństwo do Serca Jezusowego.

Msza św. z róży św. Faustyny będzie odprawiona o godz. 17.00. Po Mszy św. ks. biskup spotka się z grupami parafialnymi.

 

W czerwcu odmawiamy litanię do Serca Jezusowego.

 

W dzisiejszej niedzieli jest w skrócie opisana historia naszej parafii. Zachęcamy do przeczytania.

 

 

IX Niedziela Zwykła  29 maja 2016 r.  

 

We wtorek przeżywamy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy majówki.

 

Jak w każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo pompejańskie o godz. 17.00. W modlitwie polecamy szczególnie Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. O godz. 18.30 możliwość spotkania z Radcą Prawnym Anetą Cieśla.

 

Zapraszamy na procesję eucharystyczną  w czasie Oktawy Bożego Ciała. We czwartek o godz. 18.00  po procesji będzie błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków. W pierwszy czwartek modlitwą różańcową wspieramy Uniwersytet Rzeszowski. Ks. Michał Olszewski zaprasza na modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie.

 

W piątek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i odpust w katedrze. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 14.00 odwiedziny chorych, a od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

 

W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.  O godz. 16.00 Świecki Karmel zaprasza na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Różaniec prowadzi  Duchowa Adopcja  następnie Msza św. i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Uroczysta Godzina Miłosierdzia połączona z koncertem organowym.

 

Dziękujemy  za piękne ołtarze przygotowane na procesję eucharystyczną w Boże Ciało.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 14 maja o godz. 10.30. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W tym tygodniu przy budowie pracowali: Ziaja Józef, Dobek Mikołaj, Gorczyca Bogusław, Brzyski Stanisław, Siwiec Edward, Ochal Stanisław, Sasiela Stanisław, Piwko Józef. Bóg zapłać! Prosimy o dalszą pomoc codziennie od godz. 8.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 1 przy al. Niepodległości mieszkania 41- 80.

 

We wtorek, będzie generalne sprzątanie kościoła i domu parafialnego przed uroczystością. Prosimy o pomoc od godz. 9.00 – 20.00. Szczególnie prosimy o pomoc Panie.

 

8 czerwca obchodzimy uroczystość św. Jadwigi Królowej naszej patronki – odpust parafialny połączony z konsekracją kościoła.  Uroczystości odpustowe poprzedzi „Tydzień ze św. Jadwigą”, w którym będziemy dziękować za dary Boże.

Pełne informacje są umieszczone na plakacie.

 

W miesiącu czerwcu odmawiamy litanię do Serca Jezusowego.

 

Informacja od Rady Osiedla Mieszka I. Szanowni Państwo, głosujmy na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego przez nasze osiedle:

Kategoria I, zadanie 12 – „Aktywna Szkoła”

Kategoria II, zadanie nr 40 – Plac zabaw,

Kategoria III, zadanie nr 69 – „Od Juniora do Seniora” Osiedlowe Kulturalia

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii, osiedla Mieszka I, Paderewskiego oraz osoby zaprzyjaźnione do głosowania na wymienione zadania. Jednocześnie przypominamy, iż aby oddać głos należy podać swój numer PESEL. Głosować mogą osoby, które mają ukończone 16 lat i są zameldowane w Rzeszowie.

 

 

 

Niedziela 22 maja 2016 r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa majowe, w niedziele o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 

Dzisiaj  zbiórka do puszek na pomoc dla parafii Ekwadoru, w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi.

 

W Uroczystość Bożego Ciała, 26 maja  w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św.
o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji.

Procesja Eucharystyczna w naszej parafii będzie po Mszy św. o godz. 14.00. W tym roku pójdziemy w kierunku bloków 6 i 12 przy ul. Krzyżanowskiego. Pierwszy ołtarz będzie przy kościele przygotowują mieszkańcy bloku z ul. Krzyżanowskiego 6 trzy ostatnie klatki, drugi ołtarz przy budynku Capital Park przygotowują mieszkańcy bloku z ul Krzyżanowskiego 12 trzy ostatnie klatki, trzeci ołtarz przy bloku ul. Krzyżanowskiego 6 przygotowują mieszkańcy bloku z ul. Krzyżanowskiego 6 trzy pierwsze klatki i czwarty ołtarz przy bloku ul. Krzyżanowskiego 12, przygotowują mieszkańcy bloku z ul. Krzyżanowskiego 12 trzy pierwsze klatki. Za procesję odpowiedzialny jest Ks. Szymon Augustyn.

Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem wiary i miłości do Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy, aby w procesji wzięły udział dzieci z kl. III SP w strojach komunijnych oraz młodsze dzieci dziewczynki do sypania kwiatów a chłopcy do dzwonienia. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Oktawy Bożego Ciała i udziału w procesji. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 14.00.

W Uroczystość Bożego Ciała wypada Dzień Matki, polecajmy je w modlitwie.

Od czwartku zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z „Festiwalem Wiary” – Ewangelizacja Rzeszowa, które potrwają do soboty. Szczegółowy plan na plakatach i ulotkach.

Tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się XII Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Zapraszamy do udziału.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 14 maja o godz. 10.30. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W tym tygodniu przy budowie pracowali: Pypeć Jan, Ziaja Józef, Dobek Mikołaj, Gorczyca Bogusław, Brzyski Stanisław, Siwiec Edward, Ochal Stanisław, Sasiela Stanisław, Franciszek Kobiernik. Bóg zapłać! Prosimy o dalszą pomoc codziennie od godz. 8.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 1 przy al. Niepodległości mieszkania 1- 40.

 

Informacja od Rady Osiedla Mieszka I

Szanowni Państwo, głosujmy na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego przez nasze osiedle:

Kategoria I, zadanie 12 – „Aktywna Szkoła” rozbudowa infrastruktury sportowo – rekreacyjnej z zagospodarowaniem terenu przy Gimnazjum nr 8,

Kategoria II, zadanie nr 40 – Plac zabaw, urządzenie terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kustronia (Os. Mieszka I) zakończenie inwestycji,

Kategoria III, zadanie nr 69 – „Od Juniora do Seniora” Osiedlowe Kulturalia – zajęcia edukacyjno- sportowe dla mieszkańców,

Przedstawiciele Rady Osiedla będą dyżurować i zbierać głosy dzisiaj po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z Kościoła oraz w następną niedzielę, tj. 29 maja 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii, osiedla Mieszka I, Paderewskiego oraz osoby zaprzyjaźnione do głosowania na wymienione zadania. Jednocześnie przypominamy, iż aby odać głos należy podać swój numer PESEL. Głosować mogą osoby, które mają ukończone 16 lat i są zameldowane w Rzeszowie. Każdy mieszkaniec może zagłosować na jedno zadanie w każdej z 3 kategorii. Wypełnione karty do głosowania prosimy przekazywać osobom dyżurującym przy wejściu do kościoła. Można je również  wrzucać do urn w: w naszym Kościele, Osiedlowym klubie „Skorpion” przy ul. Monte Cassino 14, w Gimnazjum przy ul. Miodowej 6, w kancelarii Urzędu Miasta Rynek 1 oraz stronie https://bo.erzeszow.pl/.

Zachęcamy do głosowania, bądźmy aktywni

Jerzy Jęczmienionka – Przewodniczący Osiedla Mieszka I

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

15 maja 2016r.

 

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze św. o 7.00 i 18.00. O godz. 18.00 zapraszamy na

Wieczór Jadwiżański i wykład  Prof. Kazimierza Ożoga nt. „Język zawsze odbija to co dzieje się

w posługującej się nim społeczności”

 

Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa majowe, w niedziele o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 

W piątek, 20 maja  przeżywać będziemy 16. rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Polecajmy w modlitwie osobę i posługę Księdza Biskupa. Pamiętajmy o modlitwie w tej  intencji.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni  w ubiegłą niedzielę Komitet Budowy zebrał   3700 zł.   W każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w  przedsionku kościoła. W tym tygodniu przy budowie pracowali: Ziaja Józef, Dobek Mikołaj,     Gorczyca Bogusław, Brzyski Stanisław, Lisak Marek. Bóg zapłać! Prosimy o dalszą pomoc codziennie od godz. 8.00.

 

Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy drugiej za dar ołtarza 1200 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na zakup jednej kropielnicy.                                                                                                   

 

Za tydzień w niedzielę ofiarami do puszek wspierać będziemy poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Ekwadorze.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA   8 MAJA 2016r.

 

Dzisiaj w naszej parafii dzień  I Komunii św. Polecajmy  modlitwie dzieci, które po raz pierwszy przyjmują Chrystusa do swego serca.

 

Dzieci z klasy II zapraszamy codziennie przez cały biały tydzień na majówki i Mszę św. o godz. 17.30.

 

Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa majowe, w niedziele o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 

W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym o godzinie 18.00 i spotkanie wspólnoty ewngelizacyjno – charyzmatycznej. Z racji „białego tygodnia” nie będzie adoracji.

 

We wtorek o  godz. 18.00 Msza św. i spotkanie młodzieży z kl. II gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie filozoficzne.

Duszpasterstwo Akademickie „Emaus” zaprasza o godz. 17.00 do auli Uniwersytetu Rzeszowskiego na „Czas Doświadczenia”. Temat dnia „Rzecz o męskim sercu”. Spotkanie zakończy się Mszą św. o godz. 20.00.

 

W sobotę o godz. 14.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla świeckiego karmelu.

W tym dniu w katedrze 10 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

 

W przyszłą niedziele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę świątyni.  Bóg zapłać!. Dzisiaj comiesięczna składka.

 

W tym tygodniu przy kościele pracował Pan Józef Ziaja. Bóg zapłać! Od jutra prosimy o pomoc w dalszych pracach.   Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku nr 8 mieszkania od 41 do końca przy ul. Zagłoby.

 

 

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  1 MAJA 2016r.

 

Dzisiaj  rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej.  Nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 16.30 a w tygodniu o godz. 17.30.

 

W sobotę od godz. 9.00 spowiedź przed pierwszą Komunią św..

 

Za tydzień w niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00 i comiesięczna składka na budowę nowej świątyni.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 dzieci z klasy II przystąpią do I Komunii św. Polecajmy ich naszej modlitwie.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 10 prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

W tym tygodniu

W poniedziałek 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej  Polskiej.  O godz. 16.30 spotkanie Komitetu Budowy.

 

We wtorek, 3 maja, Uroczystość MB Królowej Polski i  Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. u nas tak jak w niedzielę. Uroczystości Patriotyczne w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św.  w Farze o godz. 9.30, następnie dalsza część uroczystości na Rynku.

 

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

W tym dniu bezpłatna poradnia prawna.

 

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką Ks. Michała Olszewskiego „Serce w Serce z Jezusem”, a po niej nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

 

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00  spowiedź.

 

I sobota miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli. Prośby osobiste na nowennę można pisemnie składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Po nabożeństwie świadectwo Pani Agaty Rejman nt. „Rola położnej w obronie nienarodzonych”.

 

Procesja Eucharystyczna w Boże Ciało planowana jest w tym roku w kierunku bloków 6 i 12 przy ul. Krzyżanowskiego. Pierwszy ołtarz byłby przy kościele przygotowują go mieszkańcy bloku z ul. Krzyżanowskiego 6 trzy ostatnie klatki, drugi ołtarz przy budynku Capital Park przygotowują go mieszkańcy bloku z ul Krzyżanowskiego 12 trzy ostatnie klatki, trzeci ołtarz przy bloku ul. Krzyżanowskiego 6 przygotowują go mieszkańcy bloku z ul. Krzyżanowskiego 6 trzy pierwsze klatki i czwarty ołtarz przy bloku ul. Krzyżanowskiego 12, przygotowują mieszkańcy bloku z ul. Krzyżanowskiego 12 trzy pierwsze klatki. Za procesję odpowiedzialny jest Ks. Szymon Augustyn.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę świątyni.  Bóg zapłać!

Od jutra prosimy o pomoc w dalszych pracach przy kościele.

 

 

 

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  17 KWIETNIA 2016r.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę świątyni. W ubiegłą niedzielę Komitet zebrał 4950 zł. Bóg zapłać!   W tym tygodniu przy budowie pracowali Panowie: Siwiec Edward, Brzyski Stanisław, Sasiela Stanisław. Bóg zapłać!

Od jutra prosimy o pomoc w dalszych pracach przy kościele.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców domków przy ul. Żołnierzy Września, Zagłoby, Kmicica, Rejtana 7 i 11.

W tym tygodniu:

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne.

 

W środę o godz. 19.00 Msza św. z nauką nt. „Wiara w biznesie” prowadził będzie ks. dr Wiesław Matyskiewicz. Po Mszy św. adoracja i spotkanie w sali parafialnej.

 

W środę o godz. 20.00 próba chóru. Zapraszamy

 

 

III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  10 KWIETNIA 2016r.

 

Dzisiaj comiesięczna składka na budowę kościoła. Dziękujemy za składane  ofiary. Bóg zapłać!   Od jutra prosimy o pomoc w pracach przy kościele.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców domków przy ul. Cegielnianej, Wierzbowej i Warzywnej.

 

W tym tygodniu:

 

W poniedziałek (11 kwietnia) Msza św. o godz. 18:00 z udziałem wspólnoty Magnalia Dei. Po Mszy świętej adoracja w ciszy.

 

We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klasy drugiej gimnazjum, która w przyszłym roku ma przyjąć Sakrament Bierzmowania. Zachęcamy również starszych, którzy nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania do uczestnictwa w spotkaniu.

Po Mszy św. spotkanie filozoficzne.

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 KWIETNIA 2016r.

 

Dzisiejszą niedzielą dziękujemy Bogu za dar Jego Miłosierdzia, okazywany w całym życiu wiary. Zachęcamy dzisiaj do ucałowania relikwii św. S. Faustyny. Zapraszamy o godz. 15.00 na dziękczynną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Tydzień Miłosierdzia, który rozpoczynamy jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia z bliźnimi dóbr duchowych i materialnych. Dzisiaj składamy skarbonki wielkopostne, a składka przeznaczona jest na CARITAS diecezjalny.

 

Codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Gorąco dziękujemy Grupie Modlitewnej Krwi Chrystusa, a szczególnie Pani Bronisławie Szybkowskiej i Stanisławie Kosturek za codzienną modlitwę.

W tym tygodniu:

W poniedziałek przeniesiona Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, dzień poświęcony Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 7.00; 18.00 . Na wszystkich Mszach św. można składać deklaracje modlitewne.

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z Prof. Fernando Ojeda Llanes z Meksyku, który przeprowadzał badania cudownego obrazu w Guadalupe. Temat spotkania „Sekrety z Gaudalupe”.

W tym dniu bezpłatna poradnia prawna.

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką Ks. Michała Olszewskiego „Serce w Serce z Jezusem”, a po niej nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

 

Zachęcamy młodzież, by zapisywała się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w piątek (8 kwietnia) po Mszy św. Wieczornej.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę nowej świątyni. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka.   Bóg zapłać!   Od wtorku prosimy o pomoc w pracach przy kościele.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Cegielnianej 16e.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  27 marca 2016r.

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dzień zwycięstwa Miłości,  Pokoju – starajmy się ten świąteczny czas spędzić w gronie najbliższych.

 

Jutro drugi dzień świąt. Zarówno dzisiaj jak i w dniu jutrzejszym  nie będzie Mszy św. o godz. 14.00  i 17.00.

 

Za tydzień  Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na Mszach św. składamy Skarbonki Wielkopostne.

 

W tym tygodniu

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00  spowiedź.  O godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

 

I sobota miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli. Prośby osobiste na nowennę można pisemnie składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Cegielnianej 16d.

 

Przez ostatnie trzy dni  adorowaliśmy Jezusa w ciemnicy i przy grobie. Gromadziliśmy się na nabożeństwach ukazując naszą więź z Chrystusem. Dziękuję za tak piękny wyraz wiary i łączności z Bogiem. W tym pięknym przeżyciu pomagało nam wiele osób, którym pragnę podziękować. Wam drodzy parafianie za złożone ofiary na kwiaty. Pani Wandzie Tupaj, Ptaszyńskiej Irenie, Grażynie Sowa, Kobiernik Józefie i Franciszkowi, Paniom Annie Siwiec, Panom Stanisławowi Brzyskiemu, Stanisławowi Sasiela, Stanisławowi Ochal, Marianowi Przyboś, Rycerzom Kolumba za piękny wystrój ciemnicy, grobu i kościoła na dzisiejszą uroczystość. Panom  kościelnym, wszystkim sprzątającym i przygotowującym kościół na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać! Ks. Krzysztofowi,  Ks. Michałowi, Ks. Szymonowi, Ks. Lucjanowi, ks. Mirkowi, Ks. Mariuszowi,  Różom Różańcowym, Grupie Krwi Chrystusa, Duchowej Adopcji, parafialnej grupie młodzieżowej,  ministrantom,  lektorom, lektorom dorosłym,  Panu Organiście za  przygotowanie i  poprowadzenie liturgii. Bóg zapłać!!

 

Na czas świętowania życzymy aby Chrystusowa moc zwycięstwa z poranka wielkanocnego, towarzyszyła wam wszystkim i dzisiaj i w każdym dniu.

Szczęść wam Boże!

 

 

NIEDZIELA PALMOWA  20 MARCA 2016r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień Męki Pańskiej. W liturgii Kościoła uobecniamy zbawcze dzieło Chrystusa.

Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym  o godz. 16.00, dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali  składka na kwiaty do Bożego Grobu.

W Wielki Poniedziałek i Wielką Środę po Mszy św.  o godz. 18.00 wykład pt. ” PROCES JEZUSA W ŚWIETLE EWANGELII”. poprowadzi  Prof. Czesław Kłak

 

W dni Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) nie ma Mszy św. porannej.

Wielki Czwartekdzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej      o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.  Od godz. 21.00 czuwanie młodzieży.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do grobu o godz. 18.00. Adoracja do godz. 22.00. O godz.21.00   czuwanie młodzieży.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.

Wielka Sobota – dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 – 14.00 co  pół godziny i dodatkowo o godz. 16.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00.

 

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGORezurekcja z procesją o godz. 6.00. Przejdziemy aleją Rejtana w kierunku ulicy Wierzbowej gdzie zawrócimy w stronę kościoła. Następne Msze św. będą o godz. 9.00, 10.30. 12.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 20.00.

 

Czas popołudniowy w pierwszy i drugi dzień świąt poświęćmy na spotkania rodzinne.

 

Spowiedź wielkanocna w tym tygodniu jeszcze w poniedziałek w Parafii Opatrzności Bożej a we wtorek w Katedrze. Dla tych, którzy nie mogli skorzystać w sobotę z sakramentu pokuty, będzie możliwość od poniedziałku do środy od godz. 18.30 do 21.00.

 

Skarbonki Wielkopostne z akcji CARITAS składamy w ofierze w niedzielę Miłosierdzia Bożego

 

Odwiedziny chorych   w środę od godz. 9.00.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W ostatnią niedziele komitet zebrał 5520 zł. Bóg zapłać! W każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w  przedsionku kościoła. W tym tygodniu przy budowie pracowali Panowie: Siwiec Edward, Sasiela Stanisław, Ochal Stanisław, Brzyski Stanisław. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła.  Grób  i ciemnicę będziemy przygotowywać we wtorek, wtedy również będziemy sprzątać kościół. Zapraszam do pomocy mężczyzn i kobiety na godz. 8.00.

 

Adoracja w Ciemnicy i przy Grobie Chrystusa

 

Wielki Piątek

 

Godz. 7.00 – Róża św. Jadwigi Królowej

Godz. 8.00 – Róża św. Doroty

Godz. 9.00 – Róża św. S. Faustyny

Godz. 10.00 – Róża Bł. Karoliny

Godz. 11.00 – Grupa Szkaplerzna

Godz.14.00–Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Godz. 15.00 – Grupa Krwi Chrystusa

Godz. 16.00 – Róża św. Józefa

 

Wielka Sobota

 

Godz. 7.00 – Róża św. Jadwigi Królowej

Godz. 8.00 – Róża Bł. Karoliny

Godz. 9.00–Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Godz. 10.00 – Róża św. S. Faustyny

Godz. 11.00 – Grupa Szkaplerzna

Godz. 12.00 – Rycerze Kolumba

Godz. 14.00 – Róża św. Doroty

Godz. 15.00 – Grupa Krwi Chrystusa

Godz.16.00– Róża św. Józefa  

 

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2016 r.

 

Drogę Krzyżową rozważamy w piątki po porannej Mszy św. (prowadzi Grupa Krwi Chrystusa) i o godz. 17.30, dla studentów we czwartki o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35.  W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Za udział w  nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Zapraszamy na spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. Wieczornej.

 

W środę  po Mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkanie dorosłych lektorów.

W tym dniu o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza św. z nauką dla przedsiębiorców. Poprowadzi Ks. Dr Paweł Pietrusiak rector WSD Rzeszów.

 

W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Polecamy trudne sprawy naszego życia i modlimy się za zmarłych z wypominków rocznych.

 

W sobotę Uroczystość św. Józefa. Msze św. Będą odprawiane o godz. 7.00, 18.00. O godz. 17.30 Nowenna do św. Józefa – prowadzi Róża św. Józefa, w intencji której będzie odprawiona  Msza św. dziękczynna z prośbą o wsparcie św. Józefa dla braci z Róży.

 

Za tydzień przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej tzw. Niedzielę Palmową. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy

 1. Cegielnianej16c.

 

W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki będzie głosił Ks. Bp Edward Białogłowski w czwartek i piątek, a w sobotę i niedzielę Ks. Dr Hab. Jerzy Buczek.  W tym roku zatrzymamy się przy Miłosierdziu Bożym.

Program Rekolekcji

17.03.2016 Czwartek

17.30 Różaniec prowadzą Róże Rózańcowe

18.00 Msza św. z nauką

Po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet.

18.03.2016 – Piątek

17.15 Droga Krzyżowa

18.00 Msza św. z nauką. W czasie Mszy św. Młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania.

19.03.2016 – Sobota

7.00 Msza św. z nauką.

17.30 Nowenna do św. Józefa

18.00 Msza św. z nauką.

Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn.

20.03.2014 – Niedziela

7.00  Msza św. z nauką ogólną

9.00  Msza św. z nauką ogólną

10.30 Msza św. z nauką ogólną

12.00 Msza św. z nauką ogólną

14.00 Msza św. z nauką dla dzieci

16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

17.00 Msza św.  z nauką ogólną.

20.00 Msza św. z nauką dla młodzieży

W najbliższą sobotę spowiedź wielkopostna w naszej parafii. Przed południem od godz. 9.00 – 12.00 z przerwą od 10.15 do 10.45  i po południu od 16.00 – 19.00 z przerwą od 18.00 do 18.30.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2016 r.

 

Drogę Krzyżową rozważamy w piątki po porannej Mszy św. (prowadzi Grupa Krwi Chrystusa) i o godz. 17.30, dla studentów we czwartki o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35.  W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.
Za udział w  nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W najbliższym tygodniu:

 

7 marca /poniedziałek/ po Mszy św. o godz. 18.00 wykład Prof.. Czesława Kłaka nt. „Kościelne prawo karne. Papież jako najwyższy sędzia”

 

8 marca /wtorek/ modlimy się w intencji kobiet z racji ich święta. O godz. 18.00 Msza św. a po niej egzamin diecezjalny przed bierzmowaniem.

W tym dniu ks. Mirek zaprasza na spotkanie filozoficzne.

 

Rekolekcje w naszej parafii będą głoszone przez Ks. bpa Edwarda Białogłowskiego i Ks. dra hab. Jerzego Buczka w dniach od 17 – 20 marca. Spowiedź będzie 19 marca.

 

Można nabyć baranki wielkanocne z corocznej akcji Caritas.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. Bóg zapłać!

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy

 1. Cegielnianej16B.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2016 r.

 

Drogę Krzyżową rozważamy w piątki po porannej Mszy św. (prowadzi Grupa Krwi Chrystusa) i o godz. 17.30, dla studentów we czwartki o godz. 20.00. W najbliższy piątek drogę krzyżową o godz. 17.30 poprowadzi Duchowa Adopcja.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35.  W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Za udział w  nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 W najbliższym tygodniu:

 

1 marca we wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z nauką nt. „Jak sobie radzić z niepokojem” i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie, które poprowadzi O. Bogdan Kocańda.

W tym dniu, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św., do kościoła Farnego w Rzeszowie na godz. 10.30, a po niej na uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, przy al. Cieplińskiego.

 

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.. Po Mszy św. wieczornej bezpłatna poradnia prawna.

 

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

O godz.18:00 zbiórka ministrantów i lektorów. Proszę o obecność wszystkich chłopców.

 

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00  spowiedź.  O godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

 

I sobota miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

 

W piątek, 4 marca, przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Kazimierza Górnego.  Zachęcamy do modlitwy w tych dniach w Jego intencji. Ks. Biskup odprawi Mszę św. w bazylice OO. Bernardynów w czwartek, 3 marca, o godz. 18.30, a po niej będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantowi w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. Bóg zapłać!

 

O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy ul. Cegielnianej16A.

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  21 lutego 2016 r.

 

II niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

 

Drogę Krzyżową rozważamy w piątki po porannej Mszy św. (prowadzi Grupa Krwi Chrystusa) i o godz. 17.15, dla studentów we czwartki o godz. 20.00. W najbliższy piątek drogę krzyżową o godz. 17.30 poprowadzą Rycerze Kolumba wraz ze scholką z Malawy.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35.  W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Za udział w  nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. Komitet budowy zebrał 5930 zł. Bóg zapłać!

 

O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloków przy ul. Cegielnianej18e.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 lutego 2016 r.

 

Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00, dla studentów o godz. 19.35.

 

W poniedziałek zapraszamy na kolejny wykład w ramach „Wieczorów Jadwiżańskich”.

 

W środę o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem, a następnie spotkanie z ks. dr. Markiem Leśniakiem. Temat spotkania „Wiara i biznes”. Zapraszamy na wspólną modlitwę przedsiębiorców jak również ludzi poszukujących pracy.

 

W piątek zapraszamy na godz. 15.00, na Godzinę Miłosierdzia.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej.

Drogę Krzyżową rozważamy w piątki po porannej Mszy św. (prowadzi Grupa Krwi Chrystusa) i o godz. 17.30, dla studentów we czwartki o godz. 20.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele o godz. 16.00 i dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. Dzisiaj comiesięczna składka na ten cel. Dyżur pełnią przedstawiciele Komitetu Budowy.

 

O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloków przy ul. Cegielnianej18d.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA C  7 LUTEGO 2016r.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W poniedziałek ( 8 II) o godz. 18.00 Msza św. z udziałem wspólnoty Magnalia Dei. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

We wtorek (9 II) o godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzą Rycerze Kolumba, a po Mszy św. odbędzie się ich spotkanie. Również we wtorek po Mszy św. wieczorowej spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

W środę (10 II) – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu – czasu przygotowania do Świąt Paschalnych przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego.
Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odbędą się o godz. 7.00, 9.00, 15.30, 18.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywać się będzie: w piątki po rannej Mszy św. (prosimy o poprowadzenie Grupę Krwi Chrystusa) i o godz. 17.30. Studentów zapraszamy na Drogę Krzyżową w czwartek o godz. 20.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedziele o godz. 16.00
i dla studentów o godz. 19.35. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.

W czwartek (11 II) 24. Światowy Dzień Chorego. Główne obchody w diecezji rzeszowskiej odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00. Mszy św. będzie przewodniczył bp Jan Wątroba.
W naszym kościele Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych odbędą się o godz. 7.00
i o godz. 18.00.

W piątek (12 II) w Rzeszowie odbędzie się Droga Krzyżowa od Zamku Rzeszowskiego do Sanktuarium MB Rzeszowskiej. Początek o godz. 18.00.

W sobotę (13 II) dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.
W tym dniu Wspólnota Świeckiego Karmelu o godz. 13.30 zaprasza na Eucharystię oraz na półgodzinną adorację Pana Jezusa w milczeniu.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po rannej Mszy św. i comiesięczna składka na budowę naszego kościoła. Dziękujemy za składane ofiary. W każdą niedzielę można złożyć datek na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy.
Dziękujemy za pomoc przy rozebraniu choinek i szopki. W tym tygodniu w pracach brali udział: Anna i Edward Siwcowie, Józefa i Franciszek Kobiernikowie, Jan i Agnieszka Wolscy, Wanda Tupaj, Celina Gratkowska, Andrzej Głodzik, Stanisław Sasiela, Józef Piwko, Lesław Najda, Łukasz Najda, Stanisław Brzyski, Lesław Wagowski, Marian Przyboś. Bóg zapłać!
Dziękujemy także sprzątającym kościół. W sobotę o godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców bloków przy ul. Cegielnianej nry: 28a, 32, 34, 36.

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA  31 STYCZNIA 2016r.

 

Dzisiaj o godz. 14.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu „Dzieci św. Jadwigi”

 

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. W tym dniu obchodzimy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć zakony kontemplacyjne. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 18.00, 20.00.

O godz. 18.00 kolędy będzie śpiewał chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie „Cantilena”.

W najbliższym tygodniu:

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 można skorzystać z bezpłatnej poradni prawnej u Pani Anety Cieśli.

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką Ks. Michała Olszewskiego „Serce w Serce z Jezusem”, a po niej nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i spowiedź.

I sobota miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

3 lutego wspominamy Św. Błażeja, który jest patronem mówców, śpiewaków oraz wszystkich innych osób, które muszą dbać o swoje gardło i struny głosowe, W dniu św. Błażeja święci się świece,  owoce, które mają chronić gardła.

5 lutego wspominamy św. Agatę. W tym dniu błogosławi się chlebsólwodę, które mają zapobiegać pożarom, szczególnie od pioruna.

6 lutego wspominamy św. Dorotę.  Jest ona patronką m.in. młodych małżeństw, ogrodników. W tym dniu swoją patronkę czci Róża św. Doroty.

W środę o godz. 8.00 prosimy o pomoc w rozbieraniu choinek i szopki.

Bóg zapłać za wykonane pracy przy świątyni. W tym tygodniu pracowali Panowie: Siwiec Edward, Sasiela Stanisław, Synoś Mieczysław, Marian Przyboś , Ochal Stanisław, Brzyski Stanisław. Dziękujemy  za składane ofiary.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 38  ul. Cegielniana.

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

 

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA  24 STYCZNIA 2016r.

 Zapraszamy w poniedziałek na Wieczór Jadwiżański połączony z wykładem Prof. Czesława Kłaka nt. „Prawo karne totalitarne” .

 

W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 18 marca o godz. 18.00.

 

30 stycznia  parafia organizuje bal charytatywny. Zapraszamy do udziału.

 

Bóg zapłać za wykonane pracy przy świątyni i za składane ofiary.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 10  ul. Cegielniana.

 

 

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA  17 STYCZNIA 2016r.

 

Wieczór Jadwiżański połączony z wykładem Prof. Czesława Kłaka nt. „Prawo karne totalitarne” będzie w przyszły poniedziałek 25 stycznia.

 

We wtorek po  Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne.

 

W środę o godz. 17.00 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru z Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

W tym tygodniu przy kościele pracowali Panowie: Piwko Józef, Sasiela Stanisław, Ochal Stanisław, Siwiec Edward, Brzyski Stanisław, Maczuga Mieczysław, Przyboś Marian, Wagowski Leszek. Bóg zapłać!

Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. W ubiegłą niedzielę Komitet zebrał 4950 zł.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 A /141-156/ i 14 B przy al. Rejtana.

 

 

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

Od jutra ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej.

 

18 stycznia 2015 r. /poniedziałek/ – od godz.16.00:

 1. Monte Cassino 10 /ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Szymon/
 2. Monte Cassino 12 /ks. Lucjan, ks. Michał/

 

19 stycznia 2015 r. /wtorek/: – od godz. 16.00

 1. Monte Cassino 14 /ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Szymon, ks. Michał/

 

20 stycznia 2015 r. /środa/: – od godz. 16.00

– ul. Podwisłocze (Capital Towers)

– ul. Kopisto 8 (Apartamenty Zamkowe) od strony telewizji

Tych, którzy nie mogli spotkać się z nami w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

 

Kancelaria w czasie trwania kolędy będzie czynna po   Mszach  św.,  lub po umówieniu telefonicznym.

 

 

 

 

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO  10 STYCZNIA 2016r.

 

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego, kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego.

We wtorek po  Mszy św. wieczornej spotkanie filozoficzne.

W środę o godz. 17.30 modlitwa różańcowa o uzdrowienie i uwolnienie.

W piątek Godzina Miłosierdzia Bożego. Modlimy się w trudnych sprawach naszego życia i polecamy zmarłych z wypominków rocznych.

Od poniedziałku ciąg dalszy prac, prosimy o pomoc od godz. 8.00.    Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni. Dzisiaj comiesięczna składka. Również w każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w  przedsionku kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 A /121-140/ przy al. Rejtana.

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

Od jutra ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej.

11 stycznia 2015 r. /poniedziałek/ – od godz. 16.00:

 1. Krzyżanowskiego 12 /wszyscy księża/,

12 stycznia 2016 r. /wtorek/:

 1. Rejtana 1e /ks. Krzysztof, ks. Lucjan/,
 2. Rejtana 1h /ks. Proboszcz, ks. Michał/,
 3. Rejtana 1i /ks. Szymon/,

13 stycznia 2016 r. /środa/ – od godz. 16.00:

 1. Krzyżanowskiego 6 /wszyscy księża/,

14 stycznia 2016 r. /czwartek/ – od godz. 16.00:

 1. Niepodległości 3 /ks. Proboszcz, ks. Krzysztof/
 2. Niepodległości 5 /ks. Michał, ks. Lucjan/,

15 stycznia 2016 r. /piątek/ – od godz. 16.00:

 1. Orląt Lwowskich 2 /ks. Krzysztof, ks. Szymon/,
 2. Niepodległości 1 /ks. Proboszcz, ks. Lucjan, ks. Michał/,

16 stycznia 2016 r. /sobota/ – od godz. 9.00:

 1. Monte Cassino 6 / ks. Szymon/,
 2. Monte Cassino 8 /ks. Krzysztof, ks. Michał/,

 Kancelaria w czasie trwania kolędy będzie czynna po   Mszach  św.,  lub po umówieniu telefonicznym.

 

 

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA  3 STYCZNIA 2016r.

 

W I wtorek miesiąca po Mszy św.  możliwość spotkania w bezpłatnej poradni prawnej z P. Anetą Cieśla.

W środę  Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Święto Trzech Króli. Składka na cele misyjne. O godz. 10.30, 12.00 i 14.00 będą Jasełka przedstawione przez dzieci z domu dziecka z ul. Nizinnej.

Jest to I środa miesiąca o godz. 16.00 Nabożeństwo Pompejańskie. W tym dniu modlimy się w intencji WSPiA.

W I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką ks. Michała Olszewskiego „Serce w serce z Jezusem” . Po Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie                        i uwolnienie.

Przyszła niedziela Chrztu Pańskiego, kończy w liturgii Okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego.

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00 i  składka na budowę nowej świątyni.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

W tym tygodniu  przy kościele pracowali: Sasiela Stanisław, Brzyski Stanisław, Siwiec Edward, Przyboś Marian. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 A /101-121/ przy al. Rejtana.

Dziękujemy za miłe spotkania kolędowe i za składane ofiary. Bóg zapłać!

 

4 stycznia 2016 r. /poniedziałek/ – od godz. 16.00

 1. Cegielniana 16A /ks. Proboszcz/, 16B /ks. Krzysztof/, 16C /ks. Szymon/, 16D /ks. Lucjan/, 16 E /Michał/

5 stycznia 2016 r. /wtorek/ – od godz. 16.00:

 1. Zagłoby 8 /ks. Proboszcz/,
 2. Cegielniana 10 / ks. Szymon/,

domki:

 1. Wierzbowa, ul. Warzywna, ul. Cegielniana i ul. Pigonia /ks. Michał/,
 2. Kmicica, ul. Zagłoby, ul. Żołnierzy Września i al. Rejtana /ks. Krzysztof/,

                                                                     

– od godz.  17.00

 1. Cegielniana 38 /ks. Lucjan/

 

8 stycznia 2016 r. /piątek/ – od godz. 16.00:

 1. Kustronia 6 /ks. Proboszcz, ks. Lucjan/,
 2. Kustronia 9 /ks. Krzysztof/,
 3. Kustronia 11 /ks. Michał, ks. Szymon/,

9 stycznia 2016 r. /sobota/ – od godz. 9.00:

 1. Rejtana 1a / ks. Michał/,
 2. Rejtana 1b /ks. Szymon/,
 3. Rejtana 1d /ks. Krzysztof/,

Kancelaria w czasie trwania kolędy będzie czynna po   Mszach  św.,  lub po umówieniu telefonicznym.

 

NIEDZIELA  Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa  27 GRUDNIA 2015r.

 

Dzisiaj Uroczystość św. Rodziny. Wpatrując się w świętą rodzinę módlmy się w intencji naszych rodzin.

Wspominamy św. Jana Ewangelistę. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.  Polecajmy Go w naszych modlitwach.

 

W czwartek zakończenie starego roku. Msza św. i nabożeństwo dziękczynne będzie o godz. 17.00

O godz. 16.00 spotkanie Komitetu Budowy Kościoła.

 

W   piątek Uroczystość św. Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Nowego Roku.  Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. Jest to również pierwszy piątek miesiąca.

 

W I sobotę – od godz. 17.30 modlimy się w intencji Duchowej Adopcji. Po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli w intencji obrony życia, matek oczekujących potomstwa oraz małżeństw mających problemy z poczęciem dziecka.

 

Dziękujemy tym, którzy przygotowali kościół do świąt Bożego Narodzenia.  A szczególnie Pani Wandzie Tupaj,  Pani Irenie Ptaszyńskiej.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę nowej świątyni i za wykonane prace.  Prosimy o dalszą pomoc.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 A /61-80/ przy al. Rejtana.

 

Od jutra wizyta duszpasterska


 Wizyta duszpasterska 2015/2016

 

28 grudnia 2015 r. /poniedziałek/ – od godz. 16.00:

 1. Rejtana 14 /wszyscy księża/,

 

29 grudnia 2015 r. /wtorek/ – od godz. 16.00:

 1. Rejtana 14 A i B /wszyscy księża/,

 

30 grudnia 2015 r. /środa/ – od godz. 16.00

 1. Cegielniana 18C, 18D, 18E; 18,28,30,32,34,36 / wszyscy księża/

 

Kancelaria w czasie trwania kolędy będzie czynna po   Mszach  św.,  lub po umówieniu telefonicznym.

 

 

 

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU 20 GRUDNIA 2015r.

Msze św. Roratnie odprawiane  są codziennie o godz. 18.00.  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, śpiewamy o godz. 17.30.

W poniedziałek Wieczór Jadwiżański. Po Mszy św. wykład Prof. Czesława Kłaka pt. „Wpływy rzymskiego prawa karnego”.

W czwartek dzień wigilijny. Msze św. będą tylko rano o godz. 7.00. Wieczerza wigilijna w rodzinie niech rozpocznie się   wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu  Chrystusa, łamaniem opłatka i śpiewem kolęd.

O godz. 24.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. nocną –  PASTERKĘ

W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia, a w sobotę czcimy św. Szczepana, Msze św. będą   przed południem tak jak w niedzielę i wieczorem o godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00. Czas popołudniowy starajmy się wykorzystać na spotkania rodzinne i w gronie przyjaciół.

Składka z Pasterki jak w ubiegłych latach jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji.

W św. Szczepana o godz. 9.00 Msza św. dziękczynna z Róży św. Józefa,  pół godziny wcześniej Nowenna do św. Józefa

W niedzielę, 27 grudnia Święto Świętej Rodziny.  Módlmy się w intencji rodzin.

W tym dniu wspominamy św. Jana Ewangelistę. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.  Zachęcamy do modlitwy w tych dniach  w intencji naszego Pasterza.

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabyć opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to wynagrodzenie za  pracę w naszej świątyni.

W tym tygodniu  przy kościele pracowali: Sasiela Stanisław, Brzyski Stanisław, Siwiec Edward, Ochal Stanisław, Wagowski Leszek, Celina Gratkowska, Siwiec Anna, Józefa Kobiernik, Magdalena Hasiec, Guzek Andrzej. Bóg zapłać! W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszamy do ubierania choinek w świątyni.  Dziękujemy za składane ofiary na budowę świątyni.

Dziękujemy za pracę przy sprzątaniu kościoła i za wystrój na czas świąt. Prosimy o dalszą pomoc.

Spowiedź w tym tygodniu:  w poniedziałek w parafii Opatrzności Bożej a we wtorek w Katedrze. Dla studentów będzie możliwość spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę od godz.  18.30 – 21.00.

Odwiedziny chorych w środę od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

Kancelaria z racji spowiedzi będzie czynna bezpośrednio po Mszy św.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM

RADOSNYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT

 

 

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU 13 GRUDNIA 2015r.

 

Codziennie o godz. 18.00 odprawiane są Msze św. roratnie. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

Dzisiaj 13 grudnia rozpoczynamy  Rok Miłosierdzia w Katedrze.
O godz. 16.30 – wprowadzenie w uroczystość, o  godz. 17.00 – otwarcie Drzwi Miłosierdzia i Msza św.

 

Dzień dzisiejszy to kolejna rocznica wybuchu stanu wojennego. Na zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę za Ojczyznę.

 

We wtorek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie, które poprowadzi O. Bogdan Kocańda. Temat spotkania „Bóg, któremu ufam”.

 

W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

W sobotę 19 grudnia w naszej parafii spowiedź adwentowa.

od godz.  9.00 – 10.15 i 10.45 – 12.00 i 15.30 – 16.15 i 16.45 – 18.00

Spowiedzi w tym tygodniu jeszcze:  w sobotę u św. Michała.

Kancelaria z racji spowiedzi będzie czynna bezpośrednio po Mszy św.

 

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to

wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

 

W czwartek od godz. 9.00 przy parafii św. Michała będzie TIR z jabłkami dla naszych parafii. Prosimy zgłaszać się po odbiór z Dowodem Osobistym.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za pomoc przy budowie świątyni. W minionym tygodniu pracowali Panowie: Siwiec Edward, Maczuga Mieczysław, Sasiela Stanisław, Ochal Stanisław, Brzyski Stanisław, Dobek Mikołaj, Piwko Józef, Przybyło Stanisław. Bóg zapłać! Codziennie od godz. 8.00 prosimy o pomoc w pracy.

We czwartek będziemy przygotowywać kościół i obejście do świąt, prosimy o pomoc w tym przygotowaniu od godz. 9.00.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 A /61-80/ przy al. Rejtana.

 

30 stycznia organizowany jest bal charytatywny z którego dochód przeznaczony będzie na spłatę długów parafii. Zachęcamy do udziału.

 

„Na terenie Rzeszowa odbywają się zbiórki zużytych telefonów komórkowych i tabletów, które będą przekazane na operację i rehabilitację Ernesta Kuźnara, 8 miesięcznego chłopca, który urodził się ze znacznym i nietypowym zrostem paluszków rąk i stóp. Zużyty sprzęt można przynosić do końca roku m.in. do:Dziekanatu Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pokój 37, ul. Kopisto 2a lub Agencji Reklamy StudioGrafic, ul. Popiełuszki 2 (przy skrzyżowaniu z al. Rejtana)więcej informacji na temat chłopca i innych form pomocy można uzyskać na jego profilu na FB. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.”

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU 6 GRUDNIA 2015r.

 

II Niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie.

 

Codziennie o godz. 18.00 odprawiane są Msze św. roratnie. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

We wtorek,  8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. u nas będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00

i 20.00.  W tym dniu Ojciec Święty Franciszek rozpocznie w Bazylice Świętego Piotra Rok Święty Miłosierdzia.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie filozoficzne.

 

W III niedzielę Adwentu, 13 grudnia rozpoczniemy  Rok Miłosierdzia w Katedrze.
O godz. 16.30 – wprowadzenie w uroczystość, o  godz. 17.00 – otwarcie Drzwi Miłosierdzia i Msza św.

 

W niedzielę, 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie odmówiona modlitwa za Ojczyznę.

 

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to

wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

 

Od wtorku do czwartku w naszym kościele odbędą się rekolekcje akademickie. We wtorek o 20 msza św., w środę o 19 spowiedź św. i msza św., w czwartek – o 20 msza św. Szczegóły na stronie internetowej duszpasterstwa akademickiego Emaus.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka.

Dziękujemy za pomoc przy budowie świątyni. W minionym tygodniu pracowali Panowie: Siwiec Edward, Maczuga Mieczysław, Sasiela Stanisław, Ochal Stanisław, Brzyski Stanisław, Dobek Mikołaj. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 A /41-60/ przy al. Rejtana.

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU 29 LISTOPADA 2015r.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Zbawiciela. Codziennie o godz. 18.00 Msze św. roratnie. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

W tym tygodniu przeżywamy:

I wtorek miesiąca – Od godz. 10.00 przy kościele św. Michała, w ramach akcji Caritas, będą rozdawane jabłka. Przywiezione zostaną dla Parafii św. Jadwigi i św. Michała. Proszę ze sobą wziąć Dowód Osobisty.

O godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Po Mszy św.  możliwość spotkania w bezpłatnej poradni prawnej z P. Anetą Cieśla.

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką ks. Michała Olszewskiego „Serce w serce z Jezusem” . Po Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie       i uwolnienie.

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i spowiedź.  Na spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży parafialnej.

 

I sobota miesiąca-

O godz. 16.00 spotkanie ze św. Mikołajem w kościele. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się               w zakrystii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda. Prośby osobiste na nowennę można pisemnie składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła.

W tym dniu, po Mszy św. i nabożeństwie będzie w naszym kościele spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem pt. Obrona życia nie jest przestępstwem.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za pomoc przy budowie świątyni. W minionym tygodniu pracowali: Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 A /21-40/ przy al. Rejtana.

 

 

Uroczystość Chrystusa Króla 22 Listopada 2015 r.

 

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

 

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Zbawiciela.

U Pana Kościelnego i Pana Organisty, można nabywać opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie to wynagrodzenie za cały rok pracy w naszej świątyni.

 

Codziennie przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej modlimy się za zmarłych z wypominków listopadowych. A w każdą niedzielę przed ranną Mszą św. modlimy się za zmarłych z wypominków rocznych i polecamy ich w czasie Godziny Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Wypominki listopadowe można składać do puszki za ławkami, zaś wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za pomoc przy budowie świątyni. W minionym tygodniu pracowali: Brzyski Stanisław, Siwiec Edward, Sasiela Stanisław, Ochal Stanisław. Bóg zapłać.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 A /1-20/ przy al. Rejtana.

 

Prezydent miasta Rzeszowa zaprasza mieszkańców osiedli Mieszka I i Paderewskiego na spotkanie, które odbędzie się w dniu 23 listopada 2015r.  w ośrodku Zodiak przy ul. Mieszka

 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 listopada 2015 r.

 

W poniedziałek zapraszamy na „Wieczór jadwiżański”, o godz. 18.00 Msza św., a następnie wykład p. prof. Czesława Kłaka pt. „Antyczne prawo karne”.

 

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów. Zapraszamy.

 

W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – Patronki Diecezji.

 

W piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Będziemy modlić się za zmarłych z wypominków rocznych i polecać ich we Mszy św. o godz. 15.00.

 

W sobotę imieniny obchodzi nasz ks. Proboszcz. Pamiętajmy o Solenizancie
w naszych modlitwach.

 

W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

Jest to także dzień modlitw w intencji pielęgnujących śpiew i muzykę kościelną z racji wspomnienia św. Cecylii. Módlmy się szczególnie w tym dniu za naszych chórzystów oraz Pana Organistę i scholę dziecięco – młodzieżową.

Zapraszamy przy tej okazji do naszego parafialnego chóru. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 20.00.

Również w przyszłą niedzielę (22 listopada) na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami. Młodzież w czasie nabożeństwa otrzyma Modlitewniki. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami.

 

Przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej modlimy się za zmarłych
z wypominków listopadowych. W każdą natomiast niedzielę przed ranną Mszą św. modlimy się za zmarłych z wypominków rocznych i polecamy ich w czasie Godziny Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Wypominki listopadowe można składać do puszki za ławkami, zaś wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę Komitet Budowy zebrał 4960 zł.

W każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

 

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 prosimy mieszkańców z bloku przy al. Rejtana 14 / nry 121-156/.

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA  8 listopada 2015 r.

Dzisiaj przeżywamy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą ofiarą do puszek możemy wesprzeć Kościół
w Syrii. Dzisiaj także comiesięczna zbiórka na budowę naszej świątyni.

W poniedziałek (9 XI) przeżywamy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. z udziałem wspólnoty „Magnalia Dei”, po wypominkach za zmarłych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W środę (11 XI) przeżywamy 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości
w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w rzeszowskiej Farze. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
Msze św. w naszym kościele w tym dniu będą o godz. 7.00
i 18.00. O godz. 17.30 różaniec w intencji osób zniewolonych, z prośbą
o łaskę uwolnienia.
Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie biblijne, które poprowadzi ks. Mariusz Pasternak.

W piątek (13 XI) dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku przy al. Rejtana 14 /nry 91-120/.

Codziennie przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej modlimy się za zmarłych z wypominków listopadowych. A w każdą niedzielę przed ranną Mszą św. modlimy się za zmarłych z wypominków rocznych i polecamy ich w czasie Godziny Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Wypominki listopadowe można składać do puszki za ławkami, zaś wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.

Przy Katedrze rzeszowskiej powstaje orkiestra. Pragniemy zaprosić wszystkich instrumentalistów do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Orkiestrę poprowadzi Artur Krause.
Zapraszamy na spotkania organizacyjne. Pierwsze odbędzie się 12 XI o godz. 17.30, drugie zaś 14 XI o godz. 18.00. w Sali Papieskiej w Katedrze rzeszowskiej.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 LISTOPADA 2015r.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu tylko o godz. 20.00. O godz. 14.00 Msza św. będzie odprawiana na cmentarzu Rzeszów Wilkowyja.

W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. Będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 20.00.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i przez oktawę można zyskać odpust zupełny, a przez pozostałe dni listopada odpust cząstkowy.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmiana Tajemnic Różańcowych.   Również za tydzień w niedzielę składka na budowę nowej świątyni.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 /61-90/ przy al. Rejtana.

W najbliższym tygodniu:

We wtorek o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Po Mszy św. możliwość spotkania w bezpłatnej poradni prawnej z P. Anetą Cieśla.

O godz. 19.00. Katechezy przedmałżeńskie.

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką ks. Michała Olszewskiego „Serce w serce z Jezusem” . Po Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego  sakramentu i spowiedź. Na spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży parafialnej z Ks. Szymonem.

I sobota miesiąca- serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

W niedzielę, 8 listopada przeżywać będziemy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
W tym roku wspierać będziemy Kościół w Syrii poprzez modlitwę i ofiary złożone do puszek.

Codziennie przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej modlimy się za zmarłych z wypominków listopadowych. A w każdą niedzielę przed ranną Mszą św. modlimy się za zmarłych z wypominków rocznych i polecamy ich w czasie Godziny Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Wypominki listopadowe można składać do puszki za ławkami, zaś wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.

ŁZA ZA ZMARŁYMI WYPARUJE

KWIAT NA GROBIE ZWIĘDNIE

MODLITWA NATOMIAST DOCIERA

AŻ DO SERCA NAJWYŻSZEGO

/św. Augustyn/

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25 PAŹDZIERNIKA 2015r

Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia są odprawiane o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę wspominamy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Szymon. Polecajmy go w naszych modlitwach. Intencja różańca o uwolnienie i uzdrowienie.

W sobotę o godz. 17.30 Nowenna do św. Józefa.

W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu tylko o godz. 20.00. O godz. 14.00 Msza św. będzie odprawiana na cmentarzu Rzeszów Wilkowyja.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i przez oktawę można zyskać odpust zupełny, a przez pozostałe dni listopada odpust cząstkowy.

Dziękujemy za wspólną modlitwę podczas nawiedzenia kopii obrazu św. Rodziny – zwłaszcza różom różańcowym, grupie Krwi Chrystusa, Magnalia Dei, ministrantom, lektorom, kapłanom prowadzącym nabożeństwa. Dziękujemy za piękne przygotowanie kościoła Pani Wandzie Tupaj, Irenie Ptaszyńskiej oraz Rycerzom Kolumba.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 /31-60/ przy al. Rejtana.

Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 3 listopada o godz. 19.00.

Miesiąc listopad, to czas szczególnych modlitw za naszymi ukochanymi zmarłymi. Pamiętajmy o grobach i o modlitwie. Za ławkami wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Codziennie przez cały listopad odmawiamy Koronkę polecając naszych zmarłych. Dusze zmarłych na wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.Za nie modlimy się w każdą niedzielę przed poranną Mszą św. i odprawiamy Msze św. w Godzinie Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Codziennie pół godziny przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty by w miesiącu listopadzie zyskać odpust i ofiarować go za zmarłymi.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17 PAŹDZIERNIKA 2015r

Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia są odprawiane o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Dzisiaj rozpoczynają się różańcowe rekolekcje pompejańskie. Prowadzi je ks. Bogusław Kastelik z Diecezji Bielsko – Żywieckiej

 

Trwa peregrynacja KOPII OBRAZU ŚW. RODZINY Z WATYKANU Z INSTYTUTU PAPIESKIEGO STUDIÓW NAD MAŁŻEŃSTWEM I RODZINĄ. /program na plakacie/. Z tej racji przy wyjściu z kościoła są wyłożone obrazki pamiątkowe. Ofiara za nie będzie przeznaczona dla hospicjum dzieci w Rzeszowie.

 

W środę o godz. 18.00 Msza św. a po niej różaniec misyjny w językach świata ulicami Rzeszowa. Nie będzie różańca przed Mszą św. Intencje różańca, który prowadzi DA „EMAUS”- o pokój na świecie, w intencji misji, za rodziny i ojczyznę.

 

W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę Komitet zebrał 4220 zł. Również w każdą inną niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel, przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 14 /1-30/ przy al. Rejtana.

 

Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 3 listopada o godz. 19.00.

 

Miesiąc listopad, to czas szczególnych modlitw za naszymi ukochanymi zmarłymi. Pamiętajmy o grobach i o modlitwie. Za ławkami wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Codziennie przez cały listopad odmawiamy Koronkę polecając naszych zmarłych. Dusze zmarłych na wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.Za nie modlimy się w każdą niedzielę przed poranną Mszą św. i odprawiamy Msze św. w Godzinie Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Codziennie pół godziny przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty by w miesiącu listopadzie zyskać odpust i ofiarować go za zmarłymi.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11 PAŹDZIERNIKA 2015r

Dzisiaj Dzień Papieski. Naszą ofiarą i naszymi modlitwami budujemy żywy pomnik Jana Pawła II.

Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia są odprawiane o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek po Mszy św. spotkanie filozoficzne. Ks. dr Mirosław Twardowski zaprasza.

14 października Dzień Nauczyciela /Dzień Edukacji Narodowej/. Składamy życzenia wszystkim uczącym i polecamy ich w modlitwie. O godz. 17.30 nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 poprowadzą różaniec.

17 października o godz. 17.20 w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja KOPII CUDOWNEGO OBRAZU ŚW. RODZINY Z WATYKANU Z INSTYTUTU PAPIESKIEGO STUDIÓW NAD MAŁŻEŃSTWEM I RODZINĄ. /program na plakacie/

Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się różańcowe rekolekcje pompejańskie. Prowadził je będzie ks. Bogusław Kastelik z Diecezji Bielsko – Żywieckiej

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. Dzisiaj comiesięczna składka. Również w każdą inną niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel, przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 1H / 21-48/ przy al. Rejtana.

Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 3 listopada o godz. 19.00.

Miesiąc listopad, to czas szczególnych modlitw za naszymi ukochanymi zmarłymi. Pamiętajmy o grobach i o modlitwie. Za ławkami wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Codziennie przez cały listopad odmawiamy Koronkę polecając naszych zmarłych. Dusze zmarłych na wypominki roczne zapisujemy w zakrystii.Za nie modlimy się w każdą niedzielę przed poranną Mszą św. i odprawiamy Msze św. w Godzinie Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca. Codziennie pół godziny przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty by w miesiącu listopadzie zyskać odpust i ofiarować go za zmarłymi.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 PAŹDZIERNIKA 2015r

 

Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia są odprawiane o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W najbliższym tygodniu:

Jutro wspomnienie św. S. Faustyny. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i do ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny.

 

W najbliższym wtorek gościmy Ks. Bpa Kazimierza, który o godz. 9.30, poprowadzi uroczystości Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W tym dniu od godz. 18.30 można skorzystać z bezpłatnej poradni prawnej u Pani Anety Cieśli.

 

I środa miesiąca – modlimy się w intencji WSPiA. O godz. 17.00 Pompejańskie Nabożeństwo Różańcowe.

 

W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Budujemy żywy pomnik Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać!

W każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel, przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 1H /1-20/ przy al. Rejtana.

 

9 października do godz. 14.00 będzie zbiórka elektrośmieci. Stary bądź zepsuty sprzęt elektroniczny można składać przy ogrodzeniu przed wejściem do kościoła.

Od 17 października w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja cudownego obrazu św. rodziny i będzie trwała do 24 października.

 

21 października będziemy odmawiać różaniec misyjny w językach świata ulicami Rzeszowa.

 

Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 3 listopada o godz. 19.00 i będą się odbywały we wtorki i czwartki.

 

 

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 WRZEŚNIA 2015r

We wtorek wspominamy Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Polecajmy modlitwie wszystkich solenizantów tego dnia   a szczególnie naszego ks. Michała. Odpust w Parafii św. Michała Archanioła.

Po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

W środę o godz. 16.30 spotkanie Komitetu Budowy. Od godz.17.30 modlitwa o uzdrowienie. Po Nabożeństwie w salce domu parafialnego modlitwa kontemplacyjna.

Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W najbliższym tygodniu:

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Msza św. z nauką ks. Michała Olszewskiego „Serce w serce z Jezusem” . Po Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie.

I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego  sakramentu i spowiedź. Na spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży parafialnej z Ks. Szymonem.

I sobota miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać! W każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel, przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 1i przy al. Rejtana.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 WRZEŚNIA 2015r

W najbliższy piątek o godz. 18 rozpoczniemy rekolekcje w duchu karmelitańskim. W piątek i sobotę na mszach św. będą homilie głoszone przez o. Piotra Ścibora, przeora Karmelitów z Przemyśla, a po mszach św. – konferencje z modlitwą. Rekolekcje zakończymy w niedzielę. Zapraszamy do zgłębienia tematów: Miłości Boga do człowieka, misterium Jezusa oraz Pokoju serca. Szczegóły znajdują się w gablocie.

W sobotę Nowenna do św. Józefa, prowadzi róża św. Józefa.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę kościoła. W minioną niedzielę Komitet zebrał 4250 zł. Bóg zapłać! Również w każdą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel, przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 1E /21-40/   przy ul. Rejtana.

SZLACHETNA PACZKA niesie potrzebującym mądrą pomoc, daje impuls do zmiany życia. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI prowadzi od porażki w szkole do sukcesu w życiu dzieci, w które nikt nie wierzy.

To wszystko jest możliwe dzięki SuperW, czyli wolontariuszowi, który odwiedza potrzebujących.

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy. Tylko w zeszłym roku Paczka pomogła 19 580 rodzinom, a Akademia 1800 dzieciom. Wolontariat w obu programach to sensowna i efektywna pomoc, która realnie zmienia życie konkretnych ludzi.

Zostań wolontariuszem i zmień świat ludzi na lepsze. Rekrutacja trwa do 30. września.
Wejdź na www.superw.pl i dowiedz się więcej.

Lider Rejonu Rzeszów Wschód   Marta Putyło

Po ciężkiej chorobie zmarł Ks. Stanisław Płaza proboszcz z Zalesia – Rzeszowa i wicedziekan naszego dekanatu. Eksporta będzie w poniedziałek o godz. 17.00, a pogrzeb we wtorek o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Rzeszowie –  Zalesiu. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13 WRZEŚNIA 2015r

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

Jutro przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża św.

We wtorek wspomnienie NMP Matki Bolesnej.   Po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów dorosłych w domu parafialnym

W piątek Uroczystość Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.                                   Jest to trzeci piątek miesiąca  o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.   W tym dniu o godz. 16.30 odbędzie się uroczyste otwarcie boisk przy  ZS nr 2  i spotkanie z Panem Prezydentem w szkole dla mieszkańców osiedli Mieszka I i Paderewskiego.

W czwartek o 18.00 zbiórka ministrantów i lektorów. Zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

W piątek na godz. 16.30 zapraszamy dzieci – dziewczynki i chłopców, na spotkanie Oazy.

20 września tak jak co roku o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Poprowadzi ją Ks. Krzysztof.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę nowej świątyni.   Bóg zapłać! Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 1E /1-20/   przy ul. Rejtana.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 WRZEŚNIA 2015r

Od dzisiaj wracają Msze św. niedzielne o godz. 14.00 – z udziałem dzieci i o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP /Matki Bożej Siewnej/. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

W dniach 7-12 września odbędzie się odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej “Pani Rzeszowa”.

 

Zapraszamy do wspólnoty charyzmatyczno – ewangelizacyjnej Magnalia Dei. Spotkania w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. W drugi poniedziałek miesiąca Eucharystia z udziałem wspólnoty o godz. 18.00, a po niej adoracja.

W czwartek o 18.00 zbiórka ministrantów i lektorów. Zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

W piątek na godz. 16.30 zapraszamy dzieci – dziewczynki i chłopców, na pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy. W tym roku spotkania będzie prowadził Ks. Krzysztof

13 września po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu wraz z Parafią św. Michała prowadzimy o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie w Katedrze.

20 września tak jak co roku wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Poprowadzi ją Ks. Krzysztof.

Msza św. od Komitetu Budowy za zmarłą Kazimierę Tabor będzie odprawiona 9 września o godz. 18.00

Dziękujemy za składane ofiary na budowę nowej świątyni.   Bóg zapłać! Za tydzień comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 1D /21-40/   przy ul. Rejtana.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 SIERPNIA 2015r

Z woli ks. Biskupa do pomocy w naszej parafii przyszedł Ks. Mariusz Pasternak z diecezji sosnowieckiej. Witamy go i polecamy w naszych modlitwach.

1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego – polecamy modlitwie naszych uczniów. W tym dniu przeżywamy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny i módlmy się o pokój na świecie. Również we wtorek dzień imienin zmarłego Ks. Prałata Bronisława Janika, niech nasza modlitwa i nawiedzenie grobu będzie najlepszym prezentem dla niego.

 

W pierwszą środę – zapraszamy na Nowennę Pompejańską. Od września przez kolejnych 15 miesięcy będzie ona odprawiana według schematu piętnastu nabożeństw związanych z tradycyjnym układem tajemnic różańcowych. W tym dniu modlimy się w intencji WSPiA.

W pierwszy czwartek – modlimy się w intencji kapłanów i Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godz. 18.00 Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów, kandydatów i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

O godz. 20.00 próba chóru.

W pierwszy piątek – od godz. 14.00 odwiedziny chorych, od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci z III klas Szkół Podstawowych, które w przyszłym roku przystąpią do    I Komunii św.

I sobotę – modlimy się w intencji Duchowej Adopcji i zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Gerarda. Modlimy się o łaskę poczęcia dzieci, za matki w stanie błogosławionym i w intencji nienarodzonych. Karteczki z prywatnymi prośbami można składać do specjalnej skrzynki przy wyjściu z kościoła.

 

Od przyszłej niedzieli wracają Msze św. o godz. 14.00 – z udziałem dzieci i o godz. 17.00.

 

13 września wraz z Parafią św. Michała prowadzimy Nabożeństwo Fatimskie w Katedrze. W tym roku nasza parafia przewodniczy Mszy św.

20 września tak jak co roku wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Poprowadzi ją Ks. Krzysztof.

Msze św. od pielgrzymów z czerwcowej pielgrzymki do Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej zostaną odprawione 6 września o godz. 12.00 oraz 20 września o godz. 7.00.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę nowej świątyni.  Bóg zapłać! Można złożyć ofiarę na ten cel również w każdą niedzielę przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 1D /1-20/ przy ul. Kustronia.

Za ławkami wyłożone są foldery informujące o możliwości pomocy dla Wiktorka, który czeka na rekonstrukcję serca.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kramiku, który dzis gości w naszej parafii. Kramik to wakacyjny pomysł Portalu Profeto.pl,  którego dyrektor ks.Michal Olszewski głosił rekolekcje w naszej parafii.Mozna zakupić ciekawe książki, srebrne krzyżyki sercanów oraz domowe ciasto. Dochód przeznaczony jest na zakup konsoli cyfrowej do radia Profeto.pl.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2015 r.

 

W czwartek, 13 sierpnia, dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny. W naszym kościele o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. za śp. Kazimierę Tabor – dziękując Panu Bogu za jej zaangażowanie w życie naszej parafii, prosząc o miłosierdzie Boże dla niej.

Także w tym dniu, w rzeszowskiej Katedrze, o godz. 19.00 Msza św.,
a następnie nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę (15 sierpnia) przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w parafii Rzeszów-Zalesie. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 10:30,12.00 i o godz. 20.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

Dzisiaj składka na budowę naszej świątyni. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać! Ofiarę na ten cel można składać także w każdą niedzielę, przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur  w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W piątek od godz. 7.30 prosimy o pomoc mieszkańców z bloku przy al. Rejtana 1a /nry od 21-40/.

 

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2015 r.

 W dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, wypełniając następujące warunki:

– pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączonego z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga;

– sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej);

– Komunia św.;

– modlitwa wg intencji Ojca Świętego.

4 sierpnia wyrusza Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 6.30 przy rzeszowskiej Farze. Ogarniajmy pielgrzymów naszymi modlitwami i łączmy się z nimi w duchowym pielgrzymowaniu.

W tym tygodniu przeżywamy:

– I środę miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo pompejańskie i modlitwa w intencji pracowników i studentów WSPiA.

– I czwartek miesiąca (Święto Przemienia Pańskiego)– w szczególny sposób będziemy modlić się w intencji kapłanów oraz za pracowników
i studentów UR

– I piątek miesiąca – od godz. 14.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św.

o godz. 7.00 oraz comiesięczna składka na potrzeby kościoła.

Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bloku przy al. Rejtana 1a /nry od 1-20/.

Zachęcamy do przeczytania Odpowiedzi Przewodniczącego KEP na list prezydenta RP w sprawie ustawy o procedurze „In vitro”. Tekst znajduje się w gablocie w przedsionku kościoła bądź na naszej stronie internetowej.

Akademia Przyszłości poszukuje liderów z Rzeszowa i okolic. Więcej informacji w gablocie w przedsionku kościoła bądź też na stronie internetowej: www.zostantutorem.pl

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 19 LIPCA 2015r.

25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba i św. Krzysztofa patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów będzie w przyszłą niedzielę 26 lipca po wszystkich Mszach św. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich solenizantów zbliżającego się tygodnia a pośród nich ks. Krzysztofa.

26 lipca wspomnienie św. Anny.

Dziękujemy za składane ofiary na budowę nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę Komitet Budowy zebrał 4800 zł. Bóg zapłać! Można złożyć ofiarę na ten cel w każdą niedzielę przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 11 /od 21-40/ przy ul. Kustronia.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LIPCA 2015r.

Dziękujemy za złożone ofiary na budowę świątyni. Bóg zapłać! Dzisiaj comiesięczna składka.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 11 /od 1-20/ przy ul. Kustronia.

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w kontekście ustawy „o leczeniu niepłodności” z dnia 25 czerwca 2015 r.

Kierując się troską o małżeństwa pragnące mieć potomstwo, chcemy przypomnieć, że osoby cierpiące na niepłodność nie muszą angażować się w niemoralną procedurę „in vitro”. Mogą one zwrócić uwagę na godziwe metody leczenia niepłodności, dobre dla zdrowia matki i dziecka oraz na adopcję.Ustawa „o leczeniu niepłodności” z dnia 25 czerwca br. w obecnym kształcie jest nie do przyjęcia. Ustawa ta nie chroni życia nienarodzonych, przyzwalając na tworzenie nadliczbowych zarodków. Ponadto nie poprawia ona sytuacji małżeństw zmagających się z niepłodnością, a jedynie faworyzuje procedurę „in vitro”, która w żaden sposób nie leczy niepłodności. Nie możemy też milczeć, gdy pozbawia się dzieci ich podstawowego prawa do poznania swoich biologicznych rodziców. Co najważniejsze, w procedurze „in vitro” ceną urodzenia jednego dziecka jest śmierć jego rodzeństwa na etapie przed urodzeniem.Chcemy jednocześnie podkreślić, że wszystkie dzieci, także te poczęte dzięki „in vitro”, zasługują na bezwarunkową miłość i ochronę.W przeciwieństwie do procedury „in vitro” istnieją metody leczenia niepłodności. Dzięki diagnozie i odpowiedniej terapii medycznej małżonkowie odzyskują zdrowie prowadzące do płodności, a dziecko ma właściwe środowisko rozwoju. Dlatego, tak jak przypomnieliśmy w apelu z 31 marca br., raz jeszcze wskazujemy na istnienie dobrej z punktu widzenia moralnego naprotechnologii.Ponadto, tysiące osieroconych dzieci czekają na adopcję przez kochających rodziców, czy to tych, którzy już posiadają własne dzieci, czy też tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa przychodzącego na świat w sposób naturalny. Tymczasem uchwalona przez Sejm regulacja czyni procedurę „in vitro” dostępniejszą od adopcji.W roku św. Jana Pawła II, patrona rodzin i obrońcy życia, prosimy Senatorów o odważne odrzucenie proponowanej ustawy, która w obecnym kształcie ma niewiele wspólnego z prawem naturalnym i stanowionym.

Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Artur G. Miziński Sekretarz Generalny KEP

NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LIPCA 2015r.

W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.

Dziękujemy za złożone ofiary na budowę świątyni. Bóg zapłać! Za tydzień comiesięczna składka. W tym tygodniu przy budowie kościoła pracowali: Panowie Brzyski Stanisław, Ambroziak Kazimierz, Gorczyca Bogusław, Dobek Mikołaj, Sasiela Stanisław, Maczuga Mieczysław. Od jutra prosimy do dalszej pomocy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 6 /od 51/ przy ul. Monte Cassino.

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 CZERWCA 2015r.

Jutro przeżywamy Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. W tym dniu polecajmy modlitwie wszystkich solenizantów a szczególnie Pana Organistę.

W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00

W tym tygodniu:

I środa miesiąca modlimy się w intencji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. O godz. 17.00Nabożeństwo Pompejańskie.

I czwartek miesiąca – modlimy się w intencji kapłanów i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

I piątek miesiąca – Od godz. 14.00 odwiedziny chorych, a od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

I sobota miesiąca-Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji obrony życia nienarodzonych, za matki oczekujące potomstwa, jak również te, które mają problemy z poczęciem dziecka. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzi Duchowa Adopcja. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 8 maja o godz. 10.30. Proszę rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

Dziękujemy za złożone ofiary na budowę świątyni.  Bóg zapłać! W tym tygodniu przy budowie kościoła pracowali: Pan Janusz Rojek. Od wtorku prosimy do dalszej pomocy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 6 /25-50/ przy ul. Monte Cassino.

Trwają zapisy na 38. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Hasło tegorocznych rekolekcji w drodze brzmi: Patrz w Maryję i zobacz Jezusa. Chcemy je przeżywać jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.Pielgrzymka odbędzie się w dniach 4 – 13 VIII 2015 roku. Uczestniczyć w niej może każdy, kto zgłosi swój udział. Udział nieletnich jest możliwy według następujących zasad: w wieku do lat 16 – w towarzystwie i pod opieką osoby dorosłej; w wieku 16 – 18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców lub prawnych opiekunów.Zapisy na pielgrzymkę rozpoczynają się od 3. niedzieli czerwca. Każdy pątnik zapisuje się w swojej parafii, a następnie składa Kartę zgłoszeniową u Ks. Przewodnika Grupy (można pobrać ze strony pielgrzymki i wypełnić).Narzeczeni, którzy chcieli by podczas pielgrzymki zawrzeć sakramentalne małżeństwo, winni zgłosić swój zamiar odpowiednio wcześniej swojemu ks. Przewodnikowi. Spotkanie dla nich będzie 12 VII 2015 r. o godz. 14:00 w parafii pw. Św. JS Pelczara w Rzeszowie (Pobitno).Informacje o pielgrzymce można uzyskać u Księży Przewodników i na stronie: http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/

Komunikat Rady Osiedla Mieszka I:

Szanowni Państwo, bądźmy aktywni, głosujmy na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego przez nasze osiedle,

Kategoria I, zadanie 11 – Przebudowa parkingu z zagospodarowaniem terenu przy Gimnazjum nr 8,

Kategoria II, zadanie 31 – Plac zabaw, urządzenie terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kustronia,

Kategoria III, zadanie 48 – „Osiedlowe Kulturalia 2016”

Głosować mogą osoby, które mają ukończone 16 lat i są zameldowane w Rzeszowie. Każdy mieszkaniec może zagłosować na jedno zadanie w każdej z 3 kategorii.Zachęcamy do głosowania

Jerzy Jęczmienionka  – Przewodniczący Osiedla Mieszka I  

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 CZERWCA 2015r.

Nabożeństwa do Serca Jezusowego w niedziele odbywają się o godz. 16.30 a w dni powszednie o godz. 17.40.

We wtorek Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie                    o naszych Ojcach.

24 czerwca przeżywamy uroczystość św. Jana Chrzciciela największego z proroków.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Nadchodzą wakacje. Spowiedź dla młodzieży i dzieci codziennie przed Mszą św.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 8 maja o godz. 10.30. Proszę rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

Od 26 – 28 czerwca odbędą się w naszej parafii rodzinne rekolekcje charyzmatyczne, które poprowadzi O. dr Jose Maniparambil biblista z Indii. „Pocałunek złożony na duszy” to temat rekolekcji. Dokładne informacje na plakacie i na stronie internetowej.

Dziękujemy za złożone ofiary na budowę świątyni. W ubiegłą niedzielę komitet zebrał 6040 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu przy budowie kościoła pracowali: Panowie Siwiec Edward, Brzyski Stanisław, Ochal Stanisław, Sasiela Stanisław, Maczuga Mieczysław. Od jutra prosimy do dalszej pomocy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 6 /1-24/ przy ul. Monte Cassino.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 CZERWCA 2015 r.

Jutro Wieczór Jadwiżański. Po Mszy św. wykład Prof. Czesława Kłaka nt „Prawokarna ochrona życia” /eutanazja, aborcja/.

Nabożeństwa do Serca Jezusowego w niedziele odbywają się o godz. 16.30 a w dni powszednie o godz. 17.40.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 8 maja o godz. 10.30. Proszę rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

20 czerwca wyjazd na pielgrzymkę autokarowa do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla o godz. 6.00 spod kościoła.

Od 26 – 28 czerwca odbędą się w naszej parafii rekolekcje charyzmatyczne, które poprowadzi O. Dr Jose Maniparambil biblista z Indii. Dokładne informacje na plakacie i na stronie internetowej.

Dzisiaj comiesięczna składka na budowę nowej świątyni. Dziękujemy za złożone ofiary. W tym tygodniu przy budowie kościoła pracowali: Panowie Siwiec Edward, Brzyski Stanisław, Ochal Stanisław, Sasiela Stanisław, Maczuga Mieczysław, Lisak Marek, Kobiernik Franciszek, Pałys Marian, Szczygieł Józef. Od jutra prosimy do dalszej pomocy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 8 /41-70/ przy ul. Monte Cassino.

Po zakończeniu Mszy przed kościołem będą zbierane podpisy poparcia zadań w ramach budżetu obywatelskiego.Mogą to zrobić wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia.Bardzo zachęcamy do zapoznania się i wsparcia inwestycji w naszym najbliższym otoczeniu.

Za ławkami wyłożone jest czasopismo naszego osiedla „Mieszkaniec”. Zachęcamy do przeczytania.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów Europy w dn. 6-17 lipca 2015 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA 7 CZERWCA 2015r.

Dzisiaj Święto Dziękczynienia, w ramach którego przeżywamy dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II po wszystkich Mszach zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

W poniedziałek Uroczystość św. Jadwigi Królowej, zapraszamy na główną Mszę św. o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. Bp Kazimierz Górny. O godz. 17.15 młodzież z Gimnazjum nr 9 przedstawi montaż słowno-muzyczny o św. Jadwidze.

Nabożeństwa do Serca Jezusowego w niedziele odbywają się o godz. 16.30 a w dni powszednie o godz. 17.40.

Zapraszamy na procesję eucharystyczną w czasie Oktawy Bożego Ciała. We czwartek o godz. 18.00 na zakończenie błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

W czwartek 11 czerwca o godz. 15.30 zagoszczą do naszej parafii Symbole Światowych Dni Młodzieży /krzyż i obraz Matki Bożej/. Powitanie nastąpi przy Zespole Szkół nr 2, następnie przejdziemy do kościoła na spotkanie modlitewne. O 16.45 Symbole zostaną odwiezione do katedry.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 8 maja o godz. 10.30. Proszę rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

W piątek 12 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i odpust w katedrze.

W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego z Padwy.

Dziękujemy za piękne ołtarze przygotowane na procesję eucharystyczną w Boże Ciało.

20 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Koszt 30 zł. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Za tydzień comiesięczna składka na budowę nowej świątyni. Dziękujemy za złożone ofiary. W tym tygodniu przy budowie kościoła pracowali: Panowie Siwiec Edward, Brzyski Stanisław, Ochal Stanisław, Sasiela Stanisław, Maczuga Mieczysław, Lisak Marek, Wagowski Leszek, Kobiernik Franciszek, Pałys Marian, Rzeszutek Bogdan, Przyboś Marian, Gisilewicz Radosław, Szumski Henryk, Płodzień Stefan, Kielich Adam, Guzek Andrzej, Kosturek Lucjan. Od wtorku prosimy do pomocy przy dalszym czyszczeniu rusztowania.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 8 /20-40/ przy ul. Monte Cassino.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

31.05.2015r.

8 czerwca obchodzimy uroczystość św. Jadwigi Królowej naszej patronki – odpust parafialny.  Uroczystości odpustowe poprzedzi „Tydzień ze św. Jadwigą”.

Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego – prowadzi Grupa Krwi Chrystusa

W poniedziałek o godz. 17.30 Różaniec prowadzi Róża św. Faustyny.   Po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci z kl. III SP które w tym roku będą przeżywać rocznicę I Komunii św. We wtorek o godz. 17.30 Różaniec prowadzi Róża św. Doroty. Po Mszy św. spotkanie filozoficzne.

W środę o godz. 17.00 Nabożeństwo Pompejańskie – różaniec prowadzi Róża bł. Karoliny. Po Mszy św. spotkanie biblijne. W czwartek Różaniec o godz. 13.30 prowadzi Róża św. Józefa. W piątek o godz. 17.30 Różaniec prowadzi Róża św. Jadwigi – jest to pierwszy piątek miesiąca od godz. 14.00 odwiedziny chorych. W sobotę od godz. 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie modlitewne prowadzą Rycerze Kolumba. Różaniec o godz. 17.30 prowadzi Duchowa Adopcja. Msza św. i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Gerarda. W przyszły poniedziałek o godz. 18.00 Uroczysta Msza św. odpustowa z procesją.

Od jutra nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego.

W najbliższy czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała  i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.Na Mszy św. o godz. 14.00 dzieci z kl. III przeżywać będą rocznicę Komunii św., a po niej udamy się w procesji eucharystycznej przez osiedle Zagłoby i Niepodległości. Pierwszy ołtarz będzie przy bloku ul. Zagłoby 8, przygotowują go mieszkańcy bloku. Drugi ołtarz przy bloku ul. Niepodległości 3 przygotowują go mieszkańcy bloku. Trzeci ołtarz przy bloku ul. Niepodległości 5, przygotowują mieszkańcy bloku. Czwarty ołtarz przy bloku ul. Niepodległości 1, przygotowują mieszkańcy bloku. Za procesję odpowiedzialny jest Ks. Szymon Augustyn.

Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem wiary i miłości do Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy, aby w procesji wzięły udział dzieci z kl. III SP w strojach komunijnych oraz młodsze dzieci dziewczynki do sypania kwiatów a chłopcy do dzwonienia.

Od czwartku zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z „Festiwalem Wiary” – Ewangelizacja Rzeszowa, które potrwają do soboty. Szczegółowy plan na plakatach i ulotkach.Tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się XI Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Zapraszamy do udziału.

Codziennie pół godziny przed Mszą św. spowiedź św. dla dzieci, które będą przeżywać rocznicę I Komunii św.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 8 maja o godz. 10.30. Proszę rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

W niedzielę, 31 maja Caritas i Duszpasterstwo Rzemiosła organizują Dzień Matki i Dziecka – Bądźmy Razem.   13.15 degustacja Papieskiej Kremówki, 13.45 przejście na Rynek na Festyn Rodzinny, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

Również w niedzielę, 31 maja odbędzie się w Rzeszowie kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie o godz. 13.30, a potem o godz. 14.30 przejście ulicami: ks. Jałowego, Sokoła, Sobieskiego, Targową, Mickiewicza na rzeszowski Rynek.

We wtorek, 2 czerwca, par. św. Michała Archanioła w Rzeszowie gościć będzie symbole ŚDM. Powitanie odbędzie się o godz. 20.30 przy rondzie Krzyża Świętego. Szczegóły na plakacie.

U nas w parafii symbole ŚDM powitamy 11 czerwca.

W tym dniu zapraszamy wszystkich studentów i pracowników uczelni wyższych na adorację symboli Światowych Dni Młodzieży, która rozpocznie się o godz. 22.30 w par. św. Michała Archanioła.

W środę, 3 czerwca, od godz. 18.30 w domu parafialnym będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, które udzielać będzie radca prawny – Aneta Cieśla.

W niedzielę, 7 czerwca, VIII Święto Dziękczynienia, w ramach którego będziemy przeżywać dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

20 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Koszt 30 zł. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W każdą niedzielę można składać na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła. W tym tygodniu przy budowie kościoła pracowali: Panowie Siwiec Edward, Brzyski Stanisław, Ochal Stanisław, Sasiela Stanisław, Maczuga Mieczysław, Lisak Marek, Ziaja Józef, Wagowski Leszek. Od jutra prosimy do pomocy przy czyszczeniu rusztowania.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 8 /1-20/ przy ul. Monte Cassino.

Wszystkim dzieciom z racji ich jutrzejszego święta życzymy aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

24 maja 2015r.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze św. o 7.00 i 18.00.

We wtorek „Dzień Matki”, polecamy nasze mamy w modlitwach. W tym dniu o godz. 18.00 Msza św. i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie, którą poprowadzi O. B. Kocańda.

W środę comiesięczna modlitwa o wyzwolenie z sideł zła.

W sobotę o godz. 17.30 Nowenna do św. Józefa.

„Majówki”  w  niedzielę będą odprawiane o godz. 16.30, a w pozostałe dni tygodnia o godz.  17.30.

 

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 8 maja o godz. 10.30. Proszę rodziców o zapisywanie dzieci w zakrystii.

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W każdą niedzielę można składać na ten cel przedstawicielom Komitetu Budowy, którzy pełnią dyżur w przedsionku kościoła. W tym tygodniu przy budowie kościoła pracowali: Panowie Siwiec Edward, Brzyski Stanisław, Sasiela Stanisław, Maczuga Mieczysław, Lisak Marek. Od jutra rozpoczynamy malowanie chóru i prosimy do pomocy szczególnie malarzy.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców bloku   nr 10 /41-54/ przy ul. Monte Cassino.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  5 KWIETNIA 2015r.

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dzień zwycięstwa Miłości,  Pokoju – starajmy się ten świąteczny czas spędzić w gronie najbliższych.

 

Jutro drugi dzień świąt. Zarówno dzisiaj jak i w dniu jutrzejszym  nie będzie Mszy św. o godz. 14.00  i 17.00.

 

Za tydzień  Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na Mszach św. składamy Skarbonki Wielkopostne.

 

Dziękujemy za składane  ofiary na budowę nowej świątyni. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka na ten cel.

W sobotę o godz. 8.00 proszę do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców z bloku nr 6 przy ul.Kustronia, mieszkania od 41 – 70.

 

Przez ostatnie trzy dni  adorowaliśmy Jezusa w ciemnicy i przy grobie. Gromadziliśmy się na nabożeństwach ukazując naszą więź z Chrystusem. Dziękuję za tak piękny wyraz wiary i łączności z Bogiem. W tym pięknym przeżyciu pomagało nam wiele osób, którym pragnę podziękować. Wam drodzy parafianie za złożone ofiary na kwiaty. Pani Wandzie Tupaj, Ptaszyńskiej Irenie, Magdalenie Hasiec  za piękny wystrój ciemnicy, grobu i kościoła na dzisiejszą uroczystość.   Tym wszystkim, którzy przygotowali grób i ciemnicę, Paniom Annie Siwiec, Bronisławie Szybkowskiej, Teresie Głodzik, Joannie Pelczar,  Panom Stanisławowi Brzyskiemu i Stanisławowi Ochal, Marianowi Przyboś. Panom  kościelnym, wszystkim sprzątającym kościół na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać! Ks. Krzysztofowi,  Ks. Michałowi, Ks. Szymonowi, Ks. Lucjanowi, ks. Mirkowi,   Różom Różańcowym, Grupie Krwi Chrystusa, parafialnej grupie młodzieżowej,  ministrantom,  lektorom, lektorom dorosłym,  chórowi i Panu Organiście za  przygotowanie i  poprowadzenie liturgii. Bóg zapłać!!

 

Na czas świętowania życzymy aby Chrystusowa moc zwycięstwa z poranka wielkanocnego, towarzyszyła wam wszystkim i dzisiaj i w każdym dniu.

Szczęść wam Boże!