Krąg Domowego Kościoła

Przy Parafii pw. św. Jadwigi Królowej działa Krąg Rodzin Domowego Kościoła. Zawiązał się on w okresie Adwentu 2013 r. Obecnie skupia sześć młodych rodzin. Moderatorem Kręgu jest ks. Lucjan Dyka. Przez okres ok. 2 lat krąg był prowadzony przez parę pilotującą, Małgorzatę i Kazimierza Latochów z Rzeszowa-Słociny.

Krąg odbywa comiesięczne spotkania formacyjno-modlitewne. Członkowie starają się wzrastać w wierze i pogłębiać duchowość małżeńską poprzez codzienne rozważanie Pisma Świętego, modlitwę osobistą, wspólną modlitwę małżeńską i rodzinną oraz comiesięczny dialog małżeński.

Od momentu powstania rodziny brały udział w dniach wspólnoty, pielgrzymkach
do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku, spotkaniach opłatkowych i Wielkanocnych, bezalkoholowych balach sylwestrowych oraz randkach małżeńskich. W tym roku członkowie po raz pierwszy będą uczestniczyć w wakacyjnych rekolekcjach formacyjnych i tematycznych.

Krąg Św. Jadwigi Królowej uczestniczy w życiu parafii posługując podczas liturgii Mszy Świętej. Służy także pomocą Księdzu Proboszczowi w różnych inicjatywach duszpasterskich i materialnych.