Pielgrzymka w ramach wydarzenia: „Różaniec do Granic” /07.10.2017 r./

7 października 2017 r. odbyła się ogólnopolska akcja „Różaniec do Granic”. Organizatorzy tak przedstawiali ideę tego wydarzenia: „Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata”.

W Diecezji Rzeszowskiej wierni mogli wybrać 1 z 4 kościołów stacyjnych:
– Gładyszów – parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
– Zdynia – kościół filialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
– Krempna – parafia św. Maksymiliana Kolbego,
– Polany – parafia Matki Bożej Częstochowskiej.

Pielgrzymi z par. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie udali się do Krempnej. Opiekę duchową nad pielgrzymami (58 osób) sprawował ks. Jacek Pasela. Organizatorem pielgrzymki była par. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie wraz z działającym przy niej chórem parafialnym.

ks. Krzysztof Cieśla

fot. Joanna Filip

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.