Tradycje miłosierdzia ze św. Jadwigą Królową

Diecezjalne dzieje miłosierdzia

Spotkanie Caritas Diecezji Rzeszowskiej dla dekanatów Rzeszów – Katedra i Rzeszów – Wschód.

„Ubogich zawsze macie u siebie” (J 12,8)

Pierwszy Biskup Rzeszowski Kazimierz Górny powołując z dniem 8 maja 1992 r. diecezjalną Caritas pisał: „Kościół zawsze otacza szczególną troską ludzi ubogich, chorych, potrzebujących… Niech św. Brat Albert patronuje tej działalności. Błogosławiony Józef Sebastian Pelczar i Błogosławiona Karolina niech towarzyszą swym wstawiennictwem. Serdecznie błogosławię wszystkim, którzy podejmą współpracę i samarytańską służbę w ramach Caritas Diecezji Rzeszowskiej”.

W roku 25 – lecia dziękujemy za opiekę patrona św. Brata Alberta i tych, którzy wspaniałe tradycje miłosierdzia podejmowali na wzór św. Jadwigi Królowej, św. Jozefa Sebastiana Pelczara, Bł. Karoliny, ks. Wojciecha Borowiusza, bł. Władysława.

Bp Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej jako motto daje nam słowa:

„Warto być dobrym. Trzeba odpowiedzieć każdego dnia na miłość, którą nam ofiarował Bóg.”

Caritas Parafialny św. Jadwigi Królowej

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.