Wspólnota charyzmatyczno - ewangelizacyjna

Wspólnota charyzmatyczno – ewangelizacyjna

Spotkania wspólnoty:

Spotkania wspólnoty odbywają się w każdą środę, po wieczornej Mszy Świętej. Rozpoczynają się ok. 18.45 i kończą się ok. 20.30. Wyjątek stanowi druga środa miesiąca, kiedy celebrowana jest Msza Święta o Duchu Świętym, która jest równocześnie Mszą wspólnotową. Po niej razem adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Filarami wspólnoty są: uwielbienie Boga, nawrócenie, ewangelizacja, a także rozważanie Słowa Bożego. Główny cel jaki chcemy osiągnąć to czynienie uczniów, tak aby Jezus Chrystus był obecny w sercach zbawionych. Drogą do tego jest ogłoszenie kerygmatu we wspólnocie, przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela oraz ewangelizacja wewnątrz wspólnoty. Spotkania są prowadzone w otwartości na poruszenie Ducha Świętego. Koncentrują się one wokół uwielbienia i dzielenia się Pismem Świętym. Spotkanie kończy modlitwa prośby oraz odmówienie Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu.

Asystent: ks. Michał Domasik