czerwca

Tydzień ze św. Jadwigą

1 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowkiej, przez wstawiennictwo św. Jadwigi Królowej zawierzy Bogu naszą Ojczyznę.

Święta Jadwigo! Królowo świątobliwa i bogobojna Pani, która słyniesz różnymi cudami, która byłaś opiekunką i orędowniczką wszystkich sierot, ubogich i nieszczęśliwych; która tak ukochałaś Twój kraj, że dla jego szczęścia i dla rozszerzenia wiary w prawdziwego i jedynego Boga wszystko poświęciłaś.

Do Ciebie udajemy się z prośbami naszymi; racz je wysłuchać i wstawić się do Jezusa Chrystusa, jedynego Syna Boga Ojca. Przede wszystkim błagamy Cię, święta Jadwigo, byś Ojczyźnie naszej dała szczęście, jakim się cieszyła będąc pod Twoim panowaniem.

• 14:00 - z udziałem dzieci
  • 18:00 - w j. ang.