Kolęda 2021

09.01.2021

„Panie Jezu, niech wraz ze mną, Twoim sługą wejdą do tego domu stała szczęśliwość, zbożna pomyślność, pogodne wesele i trwałe zdrowie. Niech pierzchną stąd złe duchy. A to błogosławieństwo niech na zawsze pozostanie w tym domu.” 

 

Nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej, w trakcie której odwiedzaliśmy rodziny naszej parafii.
Modlitwa i błogosławieństwo rodzin, będzie miało miejsce w kościele. Odprawione zostaną Msze św. w intencji rodzin, będzie można wziąć wodę święconą by w domu przed obiadem odmówić modlitwę z błogosławieństwem i pokropić mieszkanie.


3 stycznia o godz. 12.00 – Msza św. w intencji mieszkańców osiedla Monte Cassino.

6 stycznia o godz. 12.00 – Msza św. w intencji mieszkańców osiedli Rejtana 1/a, b, d, e, i, h/, Kustronia /6, 9, 11/, Orląt Lwowskich 2,

10 stycznia o godz. 12.00 – Msza św. w intencj mieszakńców bloków i domów Krzyżanowskiego 6, 12, Niepodległości /1, 3, 5/,  Zagłoby 8 i domki, Żołnierzy Września, Kmicica, Rejtana /7, 11a/.


17 stycznia o godz. 12.00 - Msza św. w intencj mieszakńców bloków i domów Cegielniana 16/a, b, c, d, e/, 18/a, c, d, e/, 10, 32, 34, 36, 38, Kopisto 8/a, b, c, d/, Podwisłocze 33, 35, Rejtana /14, 14a, b/, Pigonia, domki z Cegielnianej, Wierzbowej i Warzywna.


Ci, którzy będą chcieli poświęcić mieszkanie, czy porozmawiać z kapłanem prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

 

Tematy kolędowe:
Trudna sytuacja, którą trzeba zgłosić Caritas parafialnemu.
Comiesięczna Komunia św. osobom chorym, nie wychodzącym z domu,
Kwestia zawarcia związku małżeńskiego czy przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Katechizacja dzieci i młodzieży.
Temat wiary. Jak wzbudzić pragnienie pogłębiania wiary poprzez lekturę Pisma Świętego, prasy katolickiej czy słuchanie wartościowych audycji lub kazań.

 

AKT ZAWIERZENIA RODZIN PARAFII ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI
Święty Józefie, wraz z Tobą błogosławimy Pana. Bóg wybrał Ciebie spośród wszystkich mężczyzn na przeczystego małżonka Maryi i opiekuna Jezusa Chrystusa, którego przyjąłeś w wierze jako poczętego z Ducha Świętego. Pełen troski czuwałeś nad Dzieciątkiem i Jego Matką, by zapewnić Im utrzymanie i umożliwić spełnienie Bożego posłannictwa.
Wejrzyj na nasze potrzeby duchowe i materialne, które nieustannie powierzamy Twojemu wstawiennictwu. Wobec wielu zagrożeń godzących w życie i godność człowieka umocnij w nas pewność, że poprzez Ciebie odnajdziemy w życiu naszych rodzin macierzyńskie spojrzenie Maryi i pomocną dłoń Chrystusa. Ucz nas dzięki aktywnemu zaangażowaniu się w życie parafialne, w postawie pełnej wiary, oddania i miłości zbliżać się do tajemnicy Chrystusa żyjącego w Kościele.
Żywicielu Syna Bożego, który troszczyłeś się o chleb codzienny dla Jezusa i Maryi, rozbudź w naszych rodzinach głód i pragnienie Chleba Eucharystycznego, dzięki któremu buduje się Kościół, a parafia jednoczy się i żyje miłością dzieci Bożych. Przez praktykę spowiedzi i Komunii świętej pierwszopiątkowej wyjednaj naszym rodzinom wzajemną i szczerą miłość, aby kochając Boga tu na ziemi, mogły w niebie cieszyć się Jego widokiem razem z Tobą i wszystkimi świętymi. Uproś dla naszej parafii tę łaskę, by stawała się ona coraz bardziej parafią eucharystyczną.
Głowo Najświętszej Rodziny, oddajemy pod Twoją opiekę rodziny naszej parafii. Niech na przykładzie Twojego nazaretańskiego domu uczą się być szkołami modlitwy, szukania Boga, miejscem zdobywania cnót chrześcijańskich, czystości obyczajów, pracowitości, uczciwości, trzeźwości i wzajemnej życzliwości. Niech świętość naszych rodzin będzie dobrą glebą, która pozwoli rozwinąć się zasianym przez Boga ziarnom powołania kapłańskiego i zakonnego. Chroń serca tych, których Jezus wybiera sobie na wyłączną służbę. Niech pozostaną wierni Bogu i Kościołowi świętemu. Wyjednaj naszym rodzinom łaskę doskonałego posłuszeństwa woli Bożej. Oby we wszystkim, co ich spotyka, widziały wolę Tego, który dla nich zawsze pragnie autentycznego szczęścia.
Józefie najsprawiedliwszy, wejrzyj na ludzi naszej parafii, oni niejednokrotnie doświadczają różnych form ubóstwa i niesprawiedliwości społecznej. Błagamy Cię o wstawiennictwo i ratunek w ich niedoli. Okaż im Twoją dobroć i przyjdź im z pomocą.
Patronie umierających, tym aktem zawierzenia, oddajemy Ci całe nasze życie, a szczególnie godzinę naszego przejścia do wieczności. Święty Józefie, Patronie dobrej śmierci, uproś nam u Boga łaskę świętego życia, abyśmy bez lęku, z ufnością w Boże Miłosierdzie oczekiwali chwili, kiedy zostaniemy wezwani przed oblicze Boga. Polecam Ci również wszystkich parafian, którzy zbliżają się do kresu życia ziemskiego, czy to z powodu choroby czy też podeszłego wieku. Patronie umierających, Ty odchodziłeś z tego świata wpatrzony w oblicze Jezusa i Maryi. Naucz nas tak żyć, byśmy zasłużyli na szczęśliwą wieczność.
Wyjednaj nam dobrą śmierć, po której w radości i szczęściu zamieszkamy w Domu Ojca.
Święty Józefie, Przeczysty Małżonku Maryi, dany za ojca Synowi Bożemu. W tym akcie oddania powierzamy Ci całą naszą parafię. Pomagaj naszym rodzinom w dążeniu do świętości. Okaż się nam Ojcem i Opiekunem i doprowadź nas do Jezusa. Amen.

 

STRONA UŻYWA COOKIES

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Zapisano