Maryja jest Matką różańca, który ratuje życie.

03.10.2021
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

img_3330-1.jpg

Matka Boża różańcowa prosi nas odmawiajcie różaniec, przez modlitwę różańcową możemy pozałatwiać wiele trudnych spraw już teraz, a gdy z wymodlonych różańców za życia staniemy kiedyś przed Bogiem sędzią, łatwiej nam będzie skorzystać z niezgłębionego miłosierdzia bożego.
W średniowieczu pojawiła się modlitwa różańcowa, gdyż wielu ludzi nie mogło odmawiać psalmów, bo po prostu nie umiało czytać. Ojcze nasz i zdrowaś Maryjo znali wszyscy, Matka Boża różańcowa różańca nie odmawiała, ale jest jego matką, Maryja jest Matką różańca, bo przecież w różańcu odmawiamy dziesiątki zdrowaś Maryjo, każda cząstka różańca nie tylko przypomina nam wydarzenia i mówi o wydarzeniach historii zbawienia, ale mówi o wydarzeniach z życia Maryi.

Warto pamiętać, że Maryja do dzieci, które zadawały pytania podczas objawień mówiła odmawiajcie różaniec, odmawiajcie różaniec codziennie.

Jeden z egzorcystów, mówił, gdy odmawiał egzorcyzm. To diabeł bardziej niż święconej wody boi się różańca i burczy zabierzcie ten piekący łańcuch, tak diabeł nazywa różaniec.

W tych małych paciorkach zawiera się niezwykła moc. Poprzez odmawianie można człowieka wyzwolić.
Św. Jan Vianney mówił jedno dobrze odmówione Zdrowaś Maryjo wstrząsa całym piekłem.

Chcę jeszcze pokazać różaniec niezwykły.  Ten różaniec pochodzi z Lourdes. Przed pierwszą wojną światową Matka ten różaniec dała synowi, który wyjeżdżał do Francji. W czasie pierwszej wojny światowej ten syn brał udział w walkach. W plecaku nosił różaniec. Podczas jednej z walk zginęli wszyscy jego koledzy, ocalał tylko on. W plecaku miał różaniec i kula zatrzymała się na różańcu, roztrzaskała krzyżyk zniszczyła pasyjkę na nim i utkwiła w krzyżyku. Młodziedziec przeżył.
Kiedy już zmarł, włożono mu ten różaniec do trumny. Zwłoki zmarłego przywieziono do Polski. Rodzina wyjęła ten cudowny różaniec z trumny i przekazała go mnie.  Dzisiaj ten różaniec, który uratował człowiekowi życie wam pokazuję i zostawię wam go tu w tej parafii, żeby wam przypominał, że różaniec ratuje życie. Zwłaszcza życie wieczne oby szczęśliwe.

Matka Boża różańcowa prosi nas odmawiajcie różaniec, przez modlitwę różańcową możemy pozałatwiać wiele trudnych spraw już teraz, a gdy z wymodlonych różańców za życia staniemy kiedyś przed Bogiem Sędzią łatwiej nam będzie skorzystać z niezgłębionego Miłosierdzia Bożego.

Rekolekcje prowadzi

Ks. Prałat dr Zdzisław Mazur - emerytowany proboszcz z Sanktuarium Św. Brunona w Giżycku

 

 

STRONA UŻYWA COOKIES

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Zapisano