Nowy Zarząd Rycerzy Kolumba Rady 15268

11.06.2023

5 czerwca 2023 roku w dzień odpustu ku czci św. Jadwigi Królowej, patronki parafii rzymskokatolickiej w Rzeszowie oraz Rycerzy Kolumba Rady 15268, w kościele parafialnym odbyła się uroczystość zaprzysiężenia i nominacji oficerskich Rycerzy Kolumba.
Mszy św. przewodniczył Ks. Bp Jan Wątroba Ordynariusz Rzeszowski. Mszę odprawiali również Proboszcz Ks. Janusz Kosior – Kapelan rady, a także księża z dekanatu Rzeszów – Katedra, zaś zaprzysiężenie prowadził br. Jarosław Agerman – Delegat Rejonowy i br. Roman Popek.
Uroczystość rozpoczęła się pozdrowieniem zebranych w imieniu najwyższych władz Zakonu i modlitwą Ks. Biskupa, który jest Rycerzem Kolumba, w intencji obejmujących funkcje w Radzie Zakonu. Następnie Ordynariusz pobłogosławił i poświęcił insygnia oficerskie. Po przypomnieniu obowiązków każdego funkcjonariusza, prowadzący poprosił nowo wybranych członków Rady Rycerzy Kolumba o nałożenie insygniów oficerskich i o pełnienie urzędu. Uroczystą ceremonię zakończyło błogosławieństwo oraz odśpiewanie pieśni ,,Boże coś Polskę...’’

Nowy Zarząd Rady 15268

• Wielki Rycerz – br. Robert Malatyński