al. T. Rejtana 21, 35-303 Rzeszów
Tel. 177401405, 793562700
W minioną sobotę 15 czerwca 2024 r. odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowa rodzina, to trzeźwa rodzina” zorganizowany przez Wspólnotę Św. Jakuba 12 kroków dla chrześcijan i Stowarzyszenie „Zagubione owce” działające przy parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Impreza miała miejsce w Dobrzechowie w parafii pw. Św. Stanisława BM.
Piknik rodzinny był wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło wielu zainteresowanych tym spotkaniem. Dzięki zaangażowaniu ludzi wspólnotowych, księży, dzieci, opiekunów, a także życzliwości i szczodrości wielu osób prywatnych, firm i instytucji udało się stworzyć prawdziwie rodzinny i przyjazny klimat.
Uroczystość piknikowa rozpoczęła się mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. proboszcza Macieja Figury, ks. Janusza Kosiora, ks. Bogdana Tęczy, ks. Piotra Długiego, ks. Sebastiana Lasoty i ks.
W kazaniu można było usłyszeć świadectwo księdza, który wiele lat temu zaczął krzewić abstynencję i program Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Dzięki Łasce i zaufaniu Boga możliwe jest uwolnienie człowieka od uzależnień, osiągnięcie wolności oraz chrześcijańskiej godności i życie według Bożego planu.
Podczas pikniku odbył się koncert w niesamowitej scenerii, na stawach w wykonaniu scholii „Dzieci Maryi” z Jodłówki oraz dzieciaków z oazy w Łańcucie. Oglądający mogli zachwycać się muzyką, siedząc na kocykach wśród otaczającej przyrody dobrzechowskiej.
Na miejscu przygotowanych było wiele atrakcji dla dzieci, między innymi: pokaz sprzętu, broni, przeciąganie się po linie - zabezpieczone opieką Związku Strzeleckiego „Strzelec”, animacje z opiekunkami - robienie tatuaży, gry , bańki mydlane, zabawy na świeżym powietrzu, zawody sportowe, apiterapia – wszystko o pszczołach dzięki rodzinie Kurasiów, lepienie naczyń z gliny pod okiem mistrza Janusza Głowiaka oraz żywe postacie z bajki – Kłapouchy i Tygrysek, z którymi dzieciaki mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Na pikniku nie zabrakło też pysznego jedzenia: żurku na naturalnym zakwasie, kiełbasek z grilla, kromki chleba ze smalczykiem, domowego ciasta, owoców, słodyczy, lodów, chipsów, napojów.
Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skorzystać z fachowej pomocy psychologa klinicznego i porozmawiać o trudnych i nurtujących pytaniach dotyczących: uzależnień, współuzależnienia, osobowości, nieprzepracowanych ran z dzieciństwa.
„Zamówiona” pogoda i liczne atrakcje sprawiły, że nikt nie mógł narzekać na nudę. Dzięki zaangażowanej pracy wielu osób oraz wsparciu udało nam się stworzyć niesamowitą atmosferę i niezapomniane chwile dla naszych najbliższych i znajomych. Piknik rodzinny był wydarzeniem, które pozwoliło wzmocnić więzi wspólnotowe.
STRONA UŻYWA COOKIES
Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.