al. T. Rejtana 21, 35-303 Rzeszów
Tel. 177401405, 793562700
Już po raz drugi tego roku, końcem września odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowa rodzina, to trzeźwa rodzina” zorganizowany przez Wspólnotę Św. Jakuba 12 kroków dla chrześcijan i Stowarzyszenie „Zagubione owce” współpracujące przy parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Spotkanie odbyło się w Dobrzechowie, dzięki gościnności księdza proboszcza Macieja Figury z parafii pw. Św. Stanisława BM.
To niezwykłe wydarzenie, zgromadziło wielu zainteresowanych tym spotkaniem. Dzięki zaangażowaniu ludzi ze wspólnoty, księży, dzieci, opiekunów, a także życzliwości i szczodrości wielu osób udało się stworzyć prawdziwie rodzinny i przyjazny klimat.
Spotkanie piknikowe rozpoczęło się mszą św., a kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Karol Migut. Słowa ewangelii podczas kazania „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy źle się mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”, dają nam nadzieję, na doprowadzenie nas do Jezusa, który jest Miłosierny. Oprawę muzyczną w czasie mszy św. zapewnił zespół OvesDei, który na zakończenie zaśpiewał piękny utwór – „Madonna od popaprańców”.
W czasie pikniku odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Podczas kibicowania zawodnikom, dorośli korzystali z pięknej, wrześniowej aury i łapali ostatnie promienie słoneczne tego lata. Dla tych, którym udało złowić się „złotą rybkę” były przewidziane nagrody-niespodzianki i słodycze.
Podczas spotkania przygotowanych było wiele atrakcji, między innymi: sprawnościowe konkurencje rodzinne, które przyniosły ogrom uśmiechu i radości na twarzach wszystkich uczestników, apiterapia – wszystko o pszczołach – „PASIEKA ZA POTOKIEM”, ponownie dzięki rodzinie Kurasiów, oraz żywe postacie z bajki – Kłapouchy i Tygrysek, którzy razem z dzieciakami przeciągali linę. Na koniec wszyscy mogli przytulić się i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z pluszowymi zwierzakami.
Na pikniku nie zabrakło też pysznego jedzenia: kiełbaski i kaszanki z grilla, kromki chleba ze smalczykiem, domowego ciasta, owoców, słodyczy, lodów i napojów.
Wszyscy uczestnicy spotkania mogli skorzystać z fachowej pomocy psychologa i porozmawiać o trudnych i nurtujących pytaniach dotyczących: uzależnień, współuzależnienia, osobowości, nieprzepracowanych ran z dzieciństwa.
Wrześniowy piknik był nie tylko okazją do wspaniałej zabawy i radości, ale także do wzmacniania więzi wspólnotowych. Wydarzenie to z pewnością pozostawiło po sobie wiele pięknych wspomnień oraz zachęciło do dalszej organizacji podobnych przedsięwzięć.
Agata Zdun-Słowik
STRONA UŻYWA COOKIES
Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.