• 76921246_1180728385450505_5025022422475079680_o.jpg

  Uczniowie oddalili się od Jerozolimy - tam, gdzie doświadczyli smutku, cierpienia, rozczarowania z powodu śmierci Jezusa. Idąc drogą, podczas której mają mnóstwo pytań, żalu - spotykają Jezusa. Nie rozpoznają Go, ale On z nimi jest. Towarzyszy im w tym
  co dla nich trudne i niezrozumiałe i trwa przy nich. Razem docierają do miasta zwanego Emaus. Droga ta doprowadza ich do prawdziwego spotkania z Jezusem - do Eucharystii.

  Niekiedy zadajemy sobie to pytanie w trudach życia codziennego „Czy Bóg mnie opuścił?” „Gdzie był w tym wszystkim Bóg?”.
  W czasie błogosławieństwa, łamania i dawania chleba przez Jezusa - Ci uczniowie dostrzegają, że przez tę całą podróż był przy nich sam Jezus i tak samo jest On z nami, a nawet jeszcze bliżej zwłaszcza wtedy kiedy jest ciężko.

  Zapraszamy Cię na tę drogę do Emaus - niekiedy poprzez trud życia codziennego, zmęczenia czy zmartwienia, studiów i pracy
  - do nabrania sił i umocnienia w Jezusie, do spotkania z Nim i z drugim człowiekiem we wspólnocie akademickiej. Zapraszamy Cię do wspólnych rozmów, wędrówek, spotkań, modlitw, rozwijania i odkrywania nowych lub zakopanych talentów.
  Ze względu na panujący czas pandemi w sieci i w każdą Niedzielę na "Dwódziestce" w naszym kościele. 

STRONA UŻYWA COOKIES

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Zapisano