Dzień Męża i Żony 2023

15.07.2023

W dniu 13 lipca przeżywaliśmy Międzynarodowy Dzień Męża i Żony. Licznie zgromadzeni małżonkowie wraz rodzinami odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

Dziękując Bogu za łaski udzielone małżonkom w ciągu ich życia, prośmy Ducha Świętego, aby umocnił ich miłość i dał łaskę wytrwania.

O Stworzycielu duchu przyjdź
Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg
Niebieską łaskę zesłać racz
Sercom co dziełem są Twych rąk

Pocieszycielem jesteś zwan
I najwyższego Boga dar
Tyś namaszczeniem naszych dusz
Zdrój żywy miłość ognia żar

Światłem rozjaśnij naszą myśl
W serca nam miłość świętą wlej
I wątłą słabość naszych ciał
Pokrzep stałością mocy swej

Daj nam przez Ciebie ojca znać
Daj by i syn poznany był
I Ciebie jedno tchnienie dwóch
Niech wyznajemy z wszystkich sił

Amen

Drodzy Małżonkowie! Przed laty zawarliście przed Bogiem sakramentalny związek małżeński, łącząc się ze sobą w Chrystusie na całe życie. Wtedy ślubowaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie we wspólnocie małżeńskiej aż do śmierci.

Na znak, że coraz doskonalej chcecie wypełniać swoje święte zobowiązania, zwróćcie się do siebie, podajcie sobie dłonie i patrząc sobie w oczy, powtarzajcie za mną.

Ja, Twój mąż, związany z tobą
sakramentalnym węzłem małżeńskim, pragnę odnowić swoją przysięgę. Ponownie ślubuję ci
miłość, wierność i uczciwość małżeńską.
Chcę wytrwać w małżeństwie z Tobą

w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i złej doli,
aż do końca życia. Tak mi dopomóż,

Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny
i wszyscy Święci.

Ja, Twoja żona, związana z tobą
miłość, wierność i uczciwość małżeńską.
Chcę wytrwać w małżeństwie z Tobą
w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i złej doli,
aż do końca życia. Tak mi dopomóż,
Panie Boże Wszechmogący,
w Trójcy Jedyny i wszyscy Święci.

Bóg wszechmogący, od którego pochodzą nasze dobre pragnienia, niech umocni waszą wolę i wspiera was łaską, abyście wiernie wypełniali święte ślubowania, dzisiaj ponowione, i zasłużyli na życie wieczne.

Wszyscy: Amen.

Po odnowieniu przyrzeczeń wdowcy i wdowy podziękowali Panu Bogu za swoich współmałżonków i polecili ich Miłosierdziu Bożemu.

Po Mszy św. Rycerze Kolumba Rady 15268 w Rzeszowie przygotowali małe wesele w sali parafialnej9ANvHnVNZvUtjbZxhV0qpenMBoqk3RlWD9BA7wys

i8s+dSU+9NH2gAAAABJRU5ErkJggg==

z9XecdtGD8MCQAAAABJRU5ErkJggg==