Mów Panie bo sługa Twój słucha

Będę chwalił Pana do końca mego życia. Będę śpiewał mojemu Bogu, dopóki istnieję (Ps. 146,2)

Z

W dniu 23 stycznia 2024 roku zgromadziło się tak wiele osób w tej świątyni, to sprowadziła nas nie tylko audiencja u Chrystusa, ale także, ta radosna okoliczność, że kapłani składają dziękczynienie swemu Panu, za uczestnictwo w jego kapłaństwie. Muzyką i śpiewem mówią dziękuję Ci Boże.

Ks. Wojciech Niemiec - śpiew

Ks. Tomasz Gałuszka - klawisze

Ks. Łukasz Mariuszyc - gitara

ks. Mateusz Mądro - gitara basowa
9k=

Ks. Ryszard Sowa - perkusja

9k=

Nagranie i zdjęcia: Wiesław Kut

Kim jest kapłan?

Przyjaciel wszystkich ludzi. Bywa, że ma wrogów, ale sam nigdy nie jest wrogiem dla nikogo. Z szacunkiem patrzy na małe dziecko i na sędziwego starca, chce być dostępnym dla wszystkich. Patrzy na każdego, jako na dziecko Boże, wierne czy zbuntowane.

Kapłan to ktoś, przed kim można otworzyć głębię swojej duszy,można się przed nim wyżalić, można powierzyć najskrytsze tajemnice, których nawet najlepszej matce nie ma się odwagi powiedzieć. Kapłan zamyka w sejfie swojego serca wiele ludzkich tajemnic, razem z tymi z konfesjonału, ale nikogo nie zdradzi.

Kaptan, to ktoś, z czyjej ręki biorą Ciało Chrystusa królowie, naukowcy, ludzie wszelkiego zawodu i stanu.

Kapłan to ktoś, kogo chce się mieć przy śmierci i nad grobem. Bez księdza nie umiera się radośnie. Kapłan jest przewodnikiem z doczesności w wieczność. Każdego z umierających oddaje w ręce Chrystusa.

Kapłan, to ktoś, kto umie cenić Ojczyznę i kochać ją, kto potrafi krzepić ducha Narodu, kto polskie orlęta stara się tak wychować, aby ich lot był wysoki, na miarę  M. Kolbego, czy papieża Jana Pawła II. Wiedzą o tym nasi wrogowie i wiele razy chcieli złamać ducha Narodu - najpierw atakowali kapłanów.

Kapłan to
ktoś, kto jest zwalczany, poniewierany, szkalowany, nieraz are­sztowany, szykanowany - bywało - zamordowany, ale zarazem wszędzie nie­zwykle potrzebny.

Kapłan to ktoś, kto bez święceń jest także, jak każdy z was, zwykły, słaby człowiek, a przez święcenia jest apostołem Chrystusa wJego zbawczym dziele.

Dzięki niech będą Bogu, za Chrystusowe kapłaństwo w nas.

- dzięki niech będą Bogu, za lata wznoszenia rąk za wielu w modlitwie;

- dzięki niech będą Bogu, za lata głoszenia Słowa Bożego i roz­grzeszanie ludzi z ich słabości;

- dzięki niech będą Bogu, za lata płaczu z płaczącymi i radości z radującymi się;

- dzięki niech będą Bogu, za lata przeprowadzenia ludzi z doczes­ności w wieczność;

- dzięki niech będą Bogu za wierność Chrystusowemu kapłaństwu;

O Panie spraw, aby to serce kapłańskie, biło i meldo­wało się z radością „jestem".

O spraw to, aby jak najwięcej łask spłynęło przez nasze kapłaństwo na lud Boży.